Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Válaszolnátok az alábbi...

Válaszolnátok az alábbi spoileres kérdésekre az AOTtal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A következőkre ennék kiváncsi:


-Ki fog először támadni és hogyan? (A paradise sziget lakói a marleyiakat vagy forditva?)


-Hova lettek azok a csata hajók, amiket a paradise szigetre küldtek?


-Eren miért utálja Mikasát és miért vált gonosszá?


-Ha Erenben 3 titán van, akkor eddig miért csak az Attack titán formáját tudta felvenni? Illetve át fog majd változni más Titánná?


-Falco és Gabi marad a rossz oldalon vagy át fognak állni a paradise sziget lakóihoz?


-Én úgy tudom, hogy végül Zeke és Eren jóban lesz. Eren, hogy képes tolerálni azt a fajta tömeggyilkosságot, amit Zeke végzett Eren barátai, népe, bajtársai és ismerősei között?


-Hogyan fog befejeződni az egész történet? VAgy ha még nincs vége a mangának, akkor most hol jár?


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 17. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

-Eren fog egy gyors töneggyilkosságot végezni Liberioban, majd megjelenik az Eldiai katonaság és kimenekítik Erent. Eren hívei a civileket is gyilkolják.

-Erenék szövetkeztek egy Marley Elleni társasággal és közös erővel fogták el a hajók legénységeit.

-Eren azért utálja Mikasát mivel Mikasa egy rabszolga és nem szabad. Eren ideologiájában a szabadság van felfelül, nem tudja kibírni ha valaki nem szabad és nem tud vagy akar az lenni.

-Egyedül Akkor változna Eren Titán formája ha az a fizikai változás maga a titán képessége. Amíg nem eszi meg mondjuk a Cart Titan-t addig nem is fog átváltozni. És egyébként a titánja át fog alakulni majd, de máshogy.

-Falco és Gabi egyesülni fognak a Marleyi harcosokkal és Eldiai főszereplőinkkel, hogy megállítsák Erent

-Igen

-Még nem járunk a végénél. Itt tartunk, hogy eren elpusztította kb a világ egynegyedét és hőseink most értek oda Erent legyőzni. Csakhogy Eren elkezdett Halott Titan shuftereket feltámasztani és Arminon kívül mindenkit próbál megölni. A harcot nagyon úgy tünik elveszítik, Egyedül Mikasa aki még harcképes, de megjelenik Annie, aki Falco repülő Titánján lovagol, Gabival az oldalán és megmenti hőseinket. Annie elmondja, hogy nem volt más választása mint jönni, de örül, hogy végül eljött. A többiek meglepődnek, hogy mégis csatlakozott a harchoz, ám azt még nem mondta el nekik, hogy van egy mód Eren legyőzésére.

2020. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hogy a legvadabb álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire elkúrnak egy animét. Kinek jut eszébe egy főhősből fő gonoszt csinálni.. és teljesen abszurd. Eren, aki eddig fel akarta szabaditani a népét, aki utálta az óriásokat, aki meg akarta menteni az embereket, ő most teljesen ellentmond a saját identitásának. Ez egyszerre nevetséges és felháboritó..


-Az eldiai katonaság ne marley fenthatóság alatt állnak?


-Ez érdekesen hangzik.


-Ez a másik felháboritó dolog.. Mikasa, aki az életét is oda adná Erenért, utálja mert nincs szabad akarata. Jobban fogalmazva, ezt cask Eren gondolja igy.


-Tehát akkor a másik két titán, ami benne van, az nem fizikai titán, hanem úgymond képességbeli titán?


-Az eldiai főszereplők alatt, Arminékat érted? Illetve a Paradise szigeti eldiaiak nem fognak lepaktálni a marley-akkal,nem?


-Mi igen?xd


-Hát tényleg nagy csalódás ez az anime. Biztos vagyok benne, hogy most elég sok rajongóját fogja elveszteni.

2020. dec. 17. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Figyi, ha nem olvastad ne mond, hogy szar. Meglepően jó. Teljesen fel volt építve az egész, hogy eren a főgonosz, már az első évadban is mondta, hogy el fogja pusztítani az egész világot.

-Sorrendben válaszoltam a kérdéseidre, szóval Igen, Eren el tudott attól tekinteni, hogy a bátja gyilkolta a népét.

-Az eldiai katonaság és főszereplőink alatt Arminéket értem, igen.

Még 2 dolog:

-Igazából nem csak Eren gondolja úgy, hogy mikasa rabszolga. Zeke elmondta Erennek, hogy minden Ackerman "vére" aktiválodik amikor kiválasztják a gazdájukat (Mikasának Eren, Levinek Erwin). Ugye amikor Eren azt mondta neki, hogy "Harcolj" 9 évesen akkor aktiválodott Ackerman képessége. Innentől mindent megtesz a "gazdájáért". Ugye pl Levi hagyta meghalni Erwint, úgy is, hogy Levi lényegében csak hozzá kötödött érzelmileg. És mivel Mikasa egy rabszolga, mindörökké Erent fogja követni, és mivel nem szereti Eren a nem szabad embereket, ezért Mikasát sem szereti (Nem mintha még ez elött is Fizikailag és mentálisan is bántalmazta volna mikasát, de mindegy). És innen eljutunk a másik dologhoz.

2. Eren azért utálta a Titanokat, mert elveszik a szabadságát. El is mondza, hogy minden titánt meg akar ölni. De nem bosszúból, hanem azért, hogy szabaddá tehesse magát és népét. Amint kiderült, hogy ez lényegében nem a titánok hibája, mert a saját népe a titánok, az elnyomoikra vetítette haragját, aki pedig az összes ember aki nem eldiai. Szóval nem a titánokag gyülölte, hanem azokat akik elnyomják. Most mondhatod, hogy bele magyarázás, de különben nem történne az a mangában ami történik.

2020. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eren ártatlan embereket sosem akart elpusztitani. Most mégis azt teszi. Régebben ezt azért mondta, mert nem is gondolta, hogy a szigeten kivül vannak még más emberek.


A kérdésem nem eldöntendő volt, hanem "kifejtős". Arra kérdeztem rá, hogy hogyan tud ettől eltekinteni egy olyan ember, akinek elviekben hatalmas az igazság érzete.. Itt van még már is még egy ellentmondás, ami brutálisan szúrja a szemem.


Nem sértésből de elég kicsi lehet Eren eq-ja, ha emiatt utálja szegény Mikasát. Szerintem ez fajta hátba szúrás és még a földön való megrugdosása is, azoknak az embereknek mint jó magam, akik valamilyen féle szerelmi szálban reménykedtünk kettejük között. Nem hogy ezt elvették tőlünk, még meg is utáltatják Erennel Mikasát xd. Ez kész..


A népe szabadságához tételéhez elég lenne legyőzni a Marley-eket. Ha ez kész utána élnek mint hal a vizben. Ezért, ami ezen felül törétnik az már abszurdum. Nincs erre semmilyen logikus magyarázat, csak az, hogy legyen meg az évad részei és legyen még több bevétele az adott anime készitő cégnek.


Most őszintén elfogok gondolkozni, hogy folytassam-e az animét...

2020. dec. 17. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Wait.... Még mindig nem olvastad a mangát. Amikor elkezdte gyilkolászni az embereket Liberioban, éppen egy globális tárgyalás volt, hogy irtsa ki az emberiség a szigeten lévő "Démonokat", tehát nem csak Marley utálja Eldiát. És azért utálja mindenki őket, mivel veszélyesek, egy titán egy városban brutalis pusztitást tud okozni. Tehát minden olyan tényezőt el kell pusztítani aki korlátozni akarja a népét és vele együtt saját magát. Ezért, az ő logikája szerint, mindnekit ki kell írtani, mert a lemenőiket is a gyülöletre tanítják.

Egyébként ne hidd azt, hogy Erennel vagyok, nem vagyok Yeagerista, Én szövetséges vagyok. Eren Ellen. Azt szeretném veled megértetni, hogy Eren pálfordulása nem légbölkapott, hanem felépített. Relytetten volt felépítve, mint sok minden más a mangában/animében.

És egyébként embereket is gond nélkül feláldozz, gondolj csak S1 végén lévő harcra a Annie-val. Tudta, hogy mi lesz akkor, micsoda mészárlás és bele ment. Rádobta Annie-t a házakra, templomokra. stb.

2020. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Azért ne mondd már nekem, hogy Eren mindig is a jószándékú gyerek volt, kérdező :DDD gyakorlatilag a sorozat elejétől kezdve faék egyszerű a gondolkodása: ha nem vagy velem, ellenem vagy, és pusztulnod kell.


Rengeteg valós történelmi analógiát észre lehet venni a történetben, Eren lényegében Adolf Hitlernek feleltethető meg a személyiségjegyei és a tettei alapján.


Eldiai Birodalom=Német Birodalom az 1. vh előtt

The Great Titan War = Az 1. világháború (The Great War)

Eldiaiak száműzetése Paradisra = a Versailles-i béke. Eldia elveszítette birodalmát, csak egy sziget maradt. Németország is elveszítette legfontosabb területeit és gyarmatbirodalmát.


Eren Yeager=Adolf Hitler

Erent ("Hitlert") a történet elején a gyűlölet vezérli, ki akarja írtani az összes titánt (a "kultúra rombolókat"), visszaszerezni a szabadságot (az "életteret") az emberi ("árja) fajnak. Az Eren Jäger, azaz Ehrenjäger németül azt jelenti, hogy "becsületvadász". Hitler is a becsületre vágyott, azzal, hogy az árja fajnak visszaadja a becsületét és az életterét.


A sztori végén lévő Rumbling pedig a második világháború.

2020. dec. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj kérdező, hogy úgy látom te valami tipikus shounen sztorit vártál, ahol a főszereplő lesz az OP főhős a végén, aki elgyepál mindenkit, és összejön az áhított csajjal. És most nem bírsz ettől elvonatkoztatni.
2020. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

1,3,5 vagyok. Szerintem is Eren tűnik adolfnak, de közben olyan mintha a népe lenne a zsidóság. Pl ott van Paradise, ami ugye madagaszkár. Hova akarta Hitler először deportálni a zsidókat? Madagaszkárra. Ott van a karszallag, amin, igaz, nem 6 ágú csillag van, hanem 9 (Mert ugye a 9 titán). Ott vannak a gettók, az elnyomás, és gyakorlatilag a titánná változtatást Paradison felér egy haláltáborral is, főleg, hogy Grishánál láthattuk, előtte meg is kínozták az Eldiaiakat (Mármint a mangában, az animéből kihagyták).

Egyébként a kérdezőnek mondanám, hogy ne hagyja abba, mert nem tipik shounen, nagyon jó az egész, és még vannak fordulatok amiket nem mondtam (Kh-hm, burgonya lány)

Másik dolog amit úgy éreztem, hogy meg szeretném említeni, hogy lényegében itt már nincsen jó és rossz oldal. Az olvasó, saját morális és erkölcsi rendszerének alapján választhat, hogy ő melyiket preferálja jobban vagy kevésbé. Van nekünk egy Antagonisztikus problémánk: Egy emberi faj, aki képes óriásokká, titánokká változni és brutális pusztítást végezni. Bár erre csak 9 ember tud, de egy sima egyszerű embert is fegyverré lehet tenni. Marley megoldása az, hogy ezen embereket korlátok közé szórítja (Igen, aztán saját maga javára fel is használja őket, de ettől a túlzástól, most a megoldási kísérlet miatt tekintsünk el). Ez egy megoldás? Megoldás! Jó? Nem annyira. Ők is emberek, attól függetlenül, hogy potencionálisan veszélyesebbek másnál. Ha nem tudnám a Founder titán képességét használni, és meg akarnám óvni a Marley civileket az Eldiai bosszútól (Mert ugye volt egy qrva nagy háború Eldiai és Marley között 100 évvel ezelőtt (1. VH) ) akkor lehet én is ezt tettem volna. Ott van a másik megoldás, Zeke-é, aki vér nélkül akarja megoldani, és bevallom, nekem ez tetszik a legjobban. Persze, egy csomó ember család alapítási vágya tönkre ment volna, de szerintem ez lett volna a leghumánusabb mind Eldiai, mind a világ összes többi népe szempontjából. És ott van Eren terve, hogy mindenkit kinyír a pics@ba. Borzasztó megoldás szerintem, a világ összes háborús bűnét elköveti, de be kell ismerni, hogy egy megoldás. Az a nép, aki évszázadokig csak szenvedett, vér és könnyek árán, az egyetlen néppé avanzsálodik. Mindegyik egy megoldás, és rajtunk áll, hogy mi melyiket preferálnánk jobban. Pl aot manga facebook csoportban, egy szavazásom alapján kb a csoport 60-70%-a yeagerista és a néppírtás mellet van.

2020. dec. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!