Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Manga/manhwa/webtoon fordításh...

Manga/manhwa/webtoon fordításhoz kell valami engedély?

Figyelt kérdés

Mármint hogy az írótól (pl webtoonon vannak, akik csak eleve oda teszik ki a műveik)... vagy attól aki előzőleg fordította (mondjuk egy angol fordítócsapat)

Vagy csak így random letöltöm a mangát, szerkesztem, meg fordítom..?

Am és akkor ez így legális, vagy beperelhetnek azért, ha utánnna, ha kirakom valahova az így lefordított mangát, meg ilyenek?



2020. dec. 19. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Perelni nem, de jogában áll leszedeteni az oldalról, ahová felrakod és az összes munkád ment a kukába.

Amúgy is illik megkérdezni. Neked se esne jól ha a hónapokig vagy évekig tartó munkádat lelopnák és feltöltenék máshova.

2020. dec. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképp kérj engedélyt az írótól valamilyen formában. Vannak olyan írók akik megszokták jegyezni, hogy ne fordítsák műveiket, ezért nézd meg a közösségi médiájukat.

Igen, nagyjából illegális ha valakinek a művét lefordítod engedély nélkül, akkor is hogyha leírod kitől van és stb. Persze, rengeteg mangát fordítanak engedély nélkül, de pl. a webtoonoknál már illik engedélyt kérni.

2020. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még annyi, hogyha olyan oldalra kérnék engedélyt, hogy feltöltsem a fordítást, ahol már vannak más fordítóktól illegális fordítások, akkor azzal nem keverném bajba az oldalt? Mert azt meg nem akarom, hogy mások munkája meg azért menjen tönkre, mert én megkérdeztem..
2021. jan. 24. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!