Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Jó josei animék kikapcsolódásra?

Jó josei animék kikapcsolódásra?

Figyelt kérdés
Amik eddig tetszettek: Natsuyuki rendezvous, Nodame Cantabile, Shouwa genroku

2020. dec. 29. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Chihayafuru

Sakamichi no Apollon

Usagi Drop

2020. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nana, Paradise Kiss, Gokinjo Monogatari
2020. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Chihayafuru +1
2020. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Én a Chihayafurut nem nevezném joseinek, gimisekről szól, tipikus gimis problémákkal + sport. A josei felnőtt nőkhöz/nőkről szól.
2020. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Chihayafuru első évadát bírtam, a másodikat feladtam, nem tetszett. Ugyanúgy hadilábon állok a Nanával, bár lehet azzal teszek még egy próbát. Köszönöm a többi címet is!
2020. dec. 29. 21:06
 6/9 A kérdező kommentje:
És mire fel pontoztátok le a 4. válaszolót? Teljesen igaza volt, hiába állítja ezt némely adatbázis, a Chihayafurut semmiképpen sem nevezném "színtiszta" josei animének, inkább a shoujo jegyeit hordozza magán. Félelmetes, hogy némely fangirl mire képes, ha becsmérelni próbálják a kedvencét.
2020. dec. 30. 10:03
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem becsmérelt semmit, és nem is azért lett lepontozva. Nem csak az adatbázisok tartják joseinek a Chihayafurut - a josei nem egy műfaj, hanem egy célközönség, a Chihayafuru pedig tényleg joseinek készült a settingtől függetlenül. Mást állítani egyszerűen téves információ.
2020. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Pont ezért írtam, hogy szerintem nem josei. Mert a célközönség inkább a tinilányok, nem a felnőtt nők. Gimisekről szól, gimis, ártatlan problémákkal. Van gimis lányokról szóló josei, pl a Paradise Kiss, ami nem shoujo, mert egyáltalán nem ilyen könnyed témákat dolgoz fel.



Ettől függetlenül én is szeretem és nézem a Chihayat vagy egyéb shoujokat, amikor nosztalgiázós romantikus hangulatomban vagyok.


Eszembe jutott még két anime kérdező:


Méz és lóhere

Otona Joshi no Anime Time

2020. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ristorante Paradiso


Habár nekem ez elég fura volt, és nem is tetszett annyira, a műfaj kedvelőit lehet leköti.

2020. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!