Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyek azok a never ending...

Melyek azok a never ending shounen animék, amelyeket dobtatok, meguntatok, félbehagytatok valamiért és melyek, amelyeket örömmel néztek még most is?

Figyelt kérdés
Én sajnos a Black Clover-en kívül az összeset meguntam vagy félbehagytam valahány rész után, annyira nem tudtak lekötni.

2021. jan. 10. 20:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

nem hinném hogy a chihayafuru az josei inkább seinen!

a josei általában nőknek készülő stílus több romantikus és fiús elemekkel de itt nem ezen van a hangsúly inkább seinen (úgye ha josei lenne akkor szintén nő lenne a legjobb kártyás és az ellen menne a dolog de nem úgymond nemi balance van)

és nem a népszerűségre értettem hanem minőségre!

pl a nagy shounen animéken kívül feltudsz sorolni annyit mint amennyi trash anime készül évről évre?

és nem azt mondtam hogy shounen rétegen kívül van 2 anime ami jó hanem a legtöbb műfajban van egy pár (kettő akár) ami kiemelkedő!

pl amiket írtál pl samurai és hellshing eléggé kevert műfaj és talán kimerítik a seinen fogalmát is (legalábbis a hellsing ":D) a lényeg eléggé kevert műfajúak ezek az animék (pl erősen akciós és dark fantasy-horror szerűek)


és a kimelkedő közt is azt értettem hogy kiemelkedő azaz nem trash és nem is csak jó hanem kiemelkedő!

pl akár hogy nézed de a naruto bleach one piece kiemelkedő a stílusukban

ahogy a boku no hero academia és az attack on titan is (black clover nem... közönséges és olykor a jó között ingadozik)

amit írtam chihayafuru szintén kiemelkedik a többi között pl kapunk egy elég erős lány karaktert + még egy fiú karaktert is és több érdekes mellék karaktert is

valamint a sangatsu (meg van a neve :D) szintén kiemelkedő mert nagyon jó prespektíva ahogy a főszereplő a két világ között imbolyog!

most egy samurai champoloban nem kapunk ilyent (igaz hogy jó de csak ennyi közönséges könnyen felejthető)

2021. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

és igen a seinen-t kicsit félre is értelmeztem mert lehet valóságos modern környezetben (slice of life) de lehet egy történelmi vagy fantasy korban is de akkor már jobban kevert a mű...

pl azért egy hellsing nem épp seinen hanem inkább dark fantasy action horror

2021. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A Chihayafuru josei, nézd meg a besorolását. Ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni, a shonen fiúknak, a seinen férfiaknak, a shoujo lányoknak, a josei nőknek szól. Elsősorban. Egy jó josei egy felnőtt nő problémáit, érdeklődési körét járja körül, általában komolyabb hangvételű, és nem feltétlen a romantikán van a hangsúly, az inkább shoujos elem. Ehhez nem kell, hogy nő legyen a főszereplő, lásd Usagi Drop. A " több fiús elemek" dolgot nem értem josei esetében mire gondolsz.



"pl a nagy shounen animéken kívül feltudsz sorolni annyit mint amennyi trash anime készül évről évre?"


Nem értem a kérdést, mire gondolsz? Még midnig rengeteget jó animét fel tudok sorolni a 70-es évek óta ami nem shonen. Műfajonként. A sorozatos trash gyártás pedig sajnos az utóbbi évek terméke, mivel felhígult a közönség is.


"hanem a legtöbb műfajban van egy pár (kettő akár) ami kiemelkedő!"


Nem, nem csak egy vagy kettő van ami kiemelkedő. De ez nyílván szubjektív, nekem pl a Samurai Champloo sokkal ütősebb volt mint a Sangatsu. Ez teljesen az egyén ízlésétől függ. De mondjuk hülyeség is összehasonlítani, mivel tök más témát dolgonak fel, azon belül, hogy mindkettő seinen.


"pl akár hogy nézed de a naruto bleach one piece kiemelkedő a stílusukban"


Neked lehet. Számomra nézhetetlen, így nem tudom értékelni.



A műfajokkal kapcsolatban pedig nincs vegytiszta seinen vagy josei vagy akár shonen is. Valami "keverés" mindig van. Attól még, hogy valami nem napjainkban vagy eltérő környezetben játszódik, vagy van benne fantasy, az attól még seinen. Joseiből is van fantasy-s. Shonennek sem kötelező tartalmaznia harcművészetet, vannak slice of life shonenek is.

2021. jan. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Utolsó te szerintem félre értettél 😅😂 nem baj

És nézhetetlen? Oke számodra de stílusokban miert is nem kiemelkedő?

Ezért ez már egyéni ferdítés nem pedig szubjektív vélemény!

Naruto bleach one piece még mindig a legtöbbet eladott mangak és legnézettebb animék közt vannak! Sőt az egész japan anime manga világ miattuk terjedt el!

2021. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!