Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik Dragon Ball sorozatok...

Melyik Dragon Ball sorozatok a legfontosabbak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha képben akarok lenni a fő történettel, akkor melyik Dragon Ball sorozatokat kell megnéznem, és milyen sorrendben? Van a Dragon Ball, utána a Z, utána a Super, ezt tudom. Ezeket leszámítva van más is?

2021. jan. 15. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
2021. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

A Supert felejtsd el!


A sima, a Z és a GT, amit meg kell nézni ilyen sorrendben.

2021. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jan. 15. 18:26
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem ajánlom a #2-es tanácsát, Kérdező.


Szerintem a sima Dragon Ball manapság, 2021-ben már nem igazán élvezhető egy mai animésnek. Inkább azoknak való, akiknek gyerekkori emlékek fűződnek hozzá. A Dragon Ball Z meg szét van fillerezve, nagyon el van nyújtva, 291 rész. Az is inkább azoknak való, akik azon nőttek fel, nem a mai generációnak. A GT meg ejtve lett, mert a hivatalos folytatás a Super.


Mondok neked egy egyszerűbb, de jobb megoldást, amivel a lényeget megérted:


1. Dragon Ball Kai. Ez a Z fillermentes verziója, 159 résszel.


2. Dragon Ball Super (ez a hivatalos folytatás, a történeti ív azonban a Kai vége előtt indul kevessel)


3. Dragon Ball Super: Broly (2018) Ez meg a Super folytatása, de ez egy önálló movie.


Ezeket ajánlom elsőre. Ha megteszik a sorozat, majd utólag pótolod az előzményeket, meg amit meg ami érdekel a Dragon Ball-ból.

2021. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
*előzményt, meg ami érdekel a Dragon Ball-ból
2021. jan. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

4-es, attól mert neked sem a sima DB, sem a Z nem tetszik, ne akard másra erőltetni a dolgot. A Kai-t én pl. dobtam, mert marha unalmas volt, konkrétan nézhetetlen szemét. A sima meg az alap, és simán élvezhető egy mai animésnek is. Hogy régi a grafika? Az kit érdekel? A történet ellenben remek, plusz itt mutatják be a főszereplőket, itt áll össze a csapat, itt van szó először a kristálygömbökről, itt indul el minden. A Z a folytatás, amiben ugyan sok a filler, de még mindig kevesebb részből áll, mint a még mindig futó One Piece.


A Super számomra dettó élvezhetetlen, egyedül a Black Goku szálat szerettem, de azon kívül szerintem nem egy szuper sorozat. A karaktereket ledegradálták óvodás szintre. Még Vegitát és Piccolót is sikerült olyan szinten lebutítani, hogy az már borzalom. A történet ismétli önmagát, nem tud már újat mutatni senkinek. A grafikáról meg jobb nem is beszélni, mert nekem nem tetszik. Szerintem csúnya, túl steril, túl egyszerű. Túl élénkek a színek és még sorolhatnám.


De szerintem a kérdező döntse el maga. A GT meg ugyan nem hivatalos folytatás, de 1000X nézhetőbb számomra, mint a Super.


2-es voltam.

2021. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

#2-esnek:


A Kérdező nem a Dragon Ball részletekbe menő világára kíváncsi, hanem csak a fő(!) történti szálra, vagyis a lényeget akarja megérteni.


Ebből a szemszögből a sima Dragon Ball felesleges, ugyanis az anime univerzuma a csillagharcosokra (Saiya-Jin) épít. A simába csak annyi történik, hogy bemutatják a fő karaktereket, akik már az évad végére is kiszorulnak a fő szerepből, leszámítva Piccolo-t. A Z/Kai-ban derül ki, hogy Goku egy csillagharcos, onnantól az egész történet középpontjában ez a faj áll (a kristálygömbök csak(!) a sima elején játszanak főszerepet, illetve a GT végén). Ami a simában igazán fontos, arra a Z/kai visszautal. Pl. Mikor Trunks először érkezik, akkor utal a Vörös szalag rendre. Amit ott elmond, a fő(!) story szempontjából elég. Nem kell megnézni az egész kis Goku vs. Vörös szalag rend harcot a simában.


És igen, a simának eléggé rossz a grafikája, ráférne már egy remake, ami a Dragon Ball SD mangában félig-meddig meg is történt. Én a történeti szálat sem tartom olyan izgalmasnak.


Mármost miért a Kai a Z helyett? Gondolkozzunk a Kérdező szemszögéből, a fő történeti szálat akarja. A Z-ben a Garlick Junior-os történt a fő storyhoz tartozik? Nem, mert a manga nem tartalmazza. A Kai-ból kivágták (nagyon helyesen!), és a magához lett illesztve az anime.


Az, hogy neked mi tetszik, és mi nem tetszik, a kérdés szemszögéből lényegtelen, (ahogyan az is tökmindegy, hogy nekem mi tetszik, de persze le lehet írni egyéni véleményként). A GT nem kánon, innentől nem tartozik a fő történti szálhoz. Tekinthetünk rá egy alternatív történtként, amint azt a Super Dragon Ball Heroes reklám anime sejteti, de akkor sem fő történti szál.


Semmi nem akarok a Kérdezőre erőltetni, csak ajánlottam egy másik megoldást. Egyébként tervezem én is újranézni a sima/Z/GT-t. De szerintem(!) egy, olyan embernek, aki a DB univerzumban kezdő, nem azokkal kellene kezdeni. Főleg akkor nem, ha a lényeget akarja.


De majd a Kérdező dönt.


(4-es voltam).

2021. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
"történti" helyett történeti-t akartam írni, csak a telefonom sajnos megjegyezte ezt a hibás alakot, ezért ismétlődik ez a helytelen szó. :D De majd kijavítom ezt a hibát.
2021. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az ajánlásokat! Mindegyik komment sokat segített. :P
2021. jan. 17. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!