Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik a top 10 kedvenc...

Melyik a top 10 kedvenc animéd? És miért pont ezek a kedvenceid?

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem teljesen japán, de a Grimm legszebb meséi.
2021. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es, az pont teljesen japán feldolgozás.


Nekem ezek:


1. Fullmetal Alchemist (2003-mas)

2. Kyou Kara Maou

3. Ayashi no Ceres

4. Dragon Ball + Z

5. Neon Genesis Evangelion

6. Wolf's Rain

7. hack://Sign

8. X TV

9. Witch Hunter Robin

10. Gilgamesh


Mert ezek fogtak meg a legjobban.

2021. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Olyan sokat szeretek, hogy ez egy nehéz választás, de azért itt van :3


Hunter x Hunter

Naruto

Jojo

Aot

Mha

Howl's moving castle

Haikyuu

Your name

Jujutsu kaisen

The promised neverland


És még néhány amik nem fértek bele: demon slayer, dr stone, sk8, banana fish, one punch man, mob psycho 100


Azért szeretem őket mert egy élmény őkét nézni, meg a történetek is nagyon tetszettek :)

2021. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

10. Skip Beat!

A tipikus shoujo stílusjegyeket tartalmazó animék közül eddig ez volt a legjobb, amit láttam. Egyetlen pillanatra sem unatkoztam, nagyon sokat nevettem rajta. Tetszett ez a show-business vonal, a készítők értettek a színészethez, nem volt kicsit sem ripacs ez a része. A főszereplőt meg imádom.


9. Kaleido Star

A gyerekkoromban látott nosztalgikus animék közül ez az egyik kedvencem. Nagyon kedves emlékeim fűzödnek hozzá. Mindig is érdekesnek tartottam ezeket az artistás dolgokat, és itt olyan látványosan oldották meg.


8. Naruto (2002-2007)

Itt van a másik gyerekkori kedvenc. Ha kritikát írnék róla, akkor elég felemás lenne, ugyanis míg egyes elemei kiemelkedőek, mások egészen alulmaradnak. Viszont most nem kritikát írok, és a hibáit én letudnám annyival, hogy ez elsősorban szerintem kiskamaszoknak való. Valami zseniálisan felépített világa van, nagyon jó karakterekkel, és a legjobb harcokkal, amit animében láttam eddig. A hangulata az pedig annyira erős volt számomra, hogy szavakat sem találok. Ezt részben a nagyszerű zenei aláfestésnek köszönheti. Bearanyozta a gyermekkorom.


7. Boogiepop wa Warawanai (2019)

Amikor megnéztem az első részt, úgy gondoltam, hogy ez is egy olyan sorozat lesz, ami többnek akar tűnni, mint ami valójában. Aztán mikor 1 hónapra rá megnéztem a következő pár részt, azt vettem észre, hogy nem bírom letenni. Annyira egyedi, semmihez sem hasonlít, amit eddig láttam. A setting és a történet olyan összetett, mint amit csak az Evangelionnál láttam. Viszont itt a lélektan sokkal nagyobb szerepet játszik, lenyűgözött. Ami nagyon különleges ebben a sorozatban, hogy ahhoz képest, mennyire mély, tele van akcióval, és egyáltalán nem lassú vagy vontatott.

Még párszor újra fogom nézni.


6. Kino no Tabi: the beautiful world (2003)


Szeretem a hangulatos, nyugodt utazós műveket. Hát a Kino no Tabi az határeset. Valóban nagyon csendes és sokszor nyugalmat áraszt, de amint elkezdünk gondolkodni a látottakon, egy borzasztóan sötét történet tárul elénk. Egy fiktív világban játszódik, ami nem is annyira fiktív... Felvonultatja az okokat, hogy mi emberek miért nem tudunk normálisan együtt élni, és mennyire kilátástalan, hogy ugyanazokat a hibákat követjük el, míg világ a világ. Ezután pedig röhög rajtunk egyet. Imádom. A főszereplő gondolkodása miatt pedig egyes kérdéseket kifejezetten szokatlan módon közelít meg...(Szigorúan csak a 2003-as eredeti verziót nézze meg, akit érdekel, az új 2017-es a közelébe sem ér)


5. Bishoujo Senshi Sailor Moon


A legnosztalgikusabb dolog számomra. Nyáron tervezem újranézni eredeti szinkronnal. Valószínűnek tartom, hogy 1. helyen fog kikötni miután befejeztem.


4. Versailles no Bara


Egy igazán hangulatos retró anime. A legszívszaggatóbb dráma, amit valaha láttam. Én nagyon nem vagyok sírós, de ezen nem bírtam ki. Nagyon sokat lehet belőle tanulni, mert történelmi, és azt hiszem, majdnem teljes mértékben követi a valós történéseket. A francia forradalmat, és az azt megelőző történéseket talán minden idők legjobb karakterének szemszögéből mutatja be.


3. Watashi no ashinaga Ojisan


Ááá a Hosszúlábú Apu. Ez kimaradt a gyerekkoromból, tavaly áprilisban találtam rá, és néztem is meg. Ez a legjobb, legtanulságosabb kiskamaszoknak készült sorozat, amit valaha láttam. Nagyon bájos és szívmelengető. Nagyon jól mutatja be (gyerekeknek is érthető módon) a társadalmi különbségeket, illetve a felnőtté válást. Ezen is sírtam, habár nem azért, mert szomorú volt. Csak annyira gyönyörű.


2. Gankutsuou


Nem olvastam a Monte Cristo grófja című regényt, de tervben van. Az anime ennek egy feldolgozása, de inkább átdolgozásnak hívnám, mert teljesen más irányt vesz az egész ha jól tudom, még a műfaj is más. A Gankutsuou nálam az az anime, ahol semmibe sem tudtam belekötni. Dicsérhetném itt reggelig a történetet, a karaktereket, hogy ez a legjobb tragédia és dráma, meg hogy mennyire isteni volt a történetvezetése, ahogy folyamatosan feszültebb lett az egész, a zenéket, vagy hogy grafikailag mennyire kreatív és gyönyörű. Volt valami a stílusában, ami felejthetetlenné tette. Ugyanannyira szeretem egyébként mint az 1. helyezettemet.


1. Boogiepop Phantom


Érdekes, hogy én csak a szintén kedvenc 2019-es alternatív változat után ismertem ezt meg. Imádom, úgy ahogy van, minden egyes pillanatát. Ez egy kirakós történet. Nem időrendi sorrendben haladnak a részek. Minden egyes részletre oda kell figyelni, hogy teljes képet kapj. Teljesen lekötött. Remek vágások, dialógusok, jelképek és fojtogatóan nyomasztó hangulat, amihez tökéletesen passzol a szegényes, sötét grafika és a háttérzenék. A horrorokon én általában nevetni szoktam, ez nem igazán horror, de mégis sokkal hátborzongatóbb azoknál. A komoly témái nagyon közel állnak hozzám, talán ezért is lett ez a top 1. Zenéknél szokott olyan történni velem, hogy ráz a hideg annyira tetszik, ez pedig az első sorozat, aminél ugyanezt éreztem. Az utolsó rész miatt külön taps... A befejezésén megkönnyeztem.

2021. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

1. Miraculous

2. One Piece

3. Adachi to Shimamura

4. Banana Fish

5. Death Note

6. Monster

7. Code Geass

8. Rainbow

9. Steins;Gate

10. One Outs

2021. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maja-chan válasza:
69%

1. Banana fish

2. Attack on titan

3. Ao haru ride

4. Angels of death

5. Bnha

6. Yuri!!on ice

7. Haikyuu!

8. Death parade

9. Death note

10. Kuroko no basuke

2021. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ösnek üzenem, hogy a Miracoulus nem anime.


Nálam jelenleg így néz ki a top 10, de ez csak ideiglenes.


10. 91 days - A 91 days egy nagyon-nagyon jó anime, ami egy Keresztapát idéző maffiasztori. Igazság szerint nem tudok hol belekötni. A története nagyszerű, a vége pedig brutális, a fordulatai pedig nagyszerűek. Ha egy animehater olvassa ezt a kommentet, aki szereti a Keresztapát, az ennek álljon neki!


9. Death Note - Az örök klasszikus. Nem tudom előrébb rakni, mert magát az animét annyira nem tartom jónak. Nekem a manga jobban bejött, sőt, a live actionök is (nem, nem a Netflixes). Az animének nagyon-nagyon jó zenéje van, és - sokan nem fognak egyetérteni velem - de a második fele szerintem még jobb is, mint az első. Csak Nearnek lett volna karaktere...


8. Fullmetal Alchemist - Sokan a Brotherhoodra esküsznek, de nekem a 2003-as sokkal jobban tetszett. Iszonyúan jól kidolgozott történet, és nagyon kreatívan változtatott az alapanyagán. Zseniális világ, iszonyúan kreatív fantasy-vonal, és minden idők egyik legjobb főszereplője. Edward Elricnél egyetlen egy animés főszereplő van, akit jobban szeretek. Róla majd a 2.helyen. Az utolsó két-három rész... nos, maradjunk annyiban, hogy jobb is lehetett volna, de összességében minden idők egyik legjobb fantasy-ja.


7. Clannad: After Story - Kakukktojás, mert ez igazából egy második évad. Az évadokat sosem szoktam animéknél (sem) külön szedni. Ami miatt itt megtettem, az az, hogy minőségben, hangulatban és műfajban is mérföldekre van egymástól a két évad. A Clannad egy valamivel jobb, mint középszerű romantikus hárem-komédia, ami irdatlan szórakoztató, de ennyi. A Clannad: After Story pedig a valaha volt egyik legjobb, legérettebb, legnyersebb és legrealisztikusabb drámája. Ha az utolsó részt máig a legrosszabb anime finálénak tartok... irdatlan hangulatromboló, de ez tényleg egy zseni anime. Érzelmi hullámvasút, szürke, realisztikus, lassú, érett és rengeteg mindenről szól.


6. Your Lie in April - Nem tudtam hátrébb tenni, mert mindamellett, hogy ez egy gyönyörű anime, ez az az anime, ami a legnagyobb hatást gyakorolta rám. Egy hónappal is ezen gondolkodtam, miután láttam. Ez is mély, drámai és gyönyörű. Az opening a kedvenc anime openingem, az animáció elsőrangú, az endingek nagyszerűek, az OST pedig kimagasló. A karakterek iszonyúan jók, Kaori pedig az egyik kedvenc animés lánykarakterem lett. A vége pedig gonosz.


5. Code Geass - Death Note keverve Trónok harcával, sci-fi környezetben. Így tudnám a legegyszerűbben leírni a Code Geasst, és ez valóban nem túlzás. Sci-fi környezetben játszódó politikai-háborús dráma, mindezt egy kimagaslóan intelligens forradalmár főszereplővel, akinek birtokába jut egy képesség, amivel képes lehet a jelenlegi, rossz rendszert eltörölni. Sok szempontból sokkal jobb, mint a DN. Lelouch jobb főszereplő, mint Light. Lényegében pont ugyanaz a karakter, ugyanolyan intelligensek (talán annyi a különbség, hogy míg Lightnak a stratégiai, addig Lelouchnak a taktikai érzéke jobb), ugyanúgy gondolkodnak. Azonban egy nagy különbség van köztük: míg Lightnak az egyetlen célja az Új Világ Istenévé válás volt, addig Lelouch nem önző érdekből tette azt, amit. A második évad még jobb, mint az első, a sorozat igen megosztó, utolsó szakasza kimagasló, az utolsó rész különösen zseniális. Az első opening kedvenc. A CD pedig zseniális anime.


4. Attack on Titan - Nagyon sokan utálják, mert ,,csak arról szól, hogy jönnek a titánok és megeszik az embereket". Nos, nagyon nem csak erről szól. Aki ilyet állít, minden bizonnyal nem látott az animéből többet, mint max egy évad. Amellett, hogy nagyon epic, a zenéje és az openingjei zseniálisak, az animációja pedig - az első három évadban - gyönyörű, a három ok, ami miatt ilyen elöl van, a következők. Egy: a politikai része irdatlan okos és érdekes, már-már Game of Thrones beütésű. Kettő: ennyire hitelesen és kreatívan még nem láttam katonaságot ábrázolni.

És a legnagyobb: ilyen kidolgozott, részletes és fordulatos történetet még nem láttam. A jelenleg is futó negyedik évad pedig zseniális. Ha még nem láttad, vagy féltél tőle, mert azt hitted, hogy ez egy egyszerű, B kategóriás verekedős anime, akkor gyere és tatakae.


3. The Promised Neverland - Öhm... Öhm... Nos, a Yakusoku no Neverland a bronzérmes, de ha így folytatja a második évad, akkor tuti lejjebb fog kerülni. Hagyjuk is. Beszéljünk csak az első évadról!

Nos, egy irdatlan jól kidolgozott, fordulatos, intelligens és zseniális horror-krimi-thriller-dráma, ami végig fenntartja a feszültséget, mindig meg tud újulni és végig irdatlan jó marad.

A második évad eddig... nem túl jó, de én reménykedek benne is.


2. Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yuume o Minai - Ne higgyetek a címnek! A japánok nem értenek a címekhez, ez köztudott, ne ítéljétek el a cím alapján! Jelenleg bronzérmes, mert még nem merem feljebb tenni, lévén csak nem régóta ismerem, de azért bőven van esélye egy top 1-re is a jövőben. Nos, a BGS, amit ezen túl csak így fogok hívni, egy, amúgy zseniális light novel alapján készült, egyelőre összesen 13 részből és egy kvázi 14.résznek nevezhető movie-ból áll. Rettentően jól kidolgozott misztikus thriller. Logikai bakik sajnos vannak benne, de az igazi varázsa a karakterekben van. A főhős, Azusagawa Sakuta, a kedvenc animés főszereplőm. Pont. Sőt, nem csak animékből. A kedvenc főszereplőm, így, önmagában. Egyrészt baromira vicces karakter. Ennyit én még nem nevettem animén, és ez többnyire neki köszönhető. Másrészt: baromira intelligens. Korához méltatlanul érett, gyors felfogású és könnyen kezeli a nehéz helyzeteket. Harmadrészt: az empátiája nagyon magas. A barátaihoz való hűsége, a barátnője iránti szeretete és a húga iránti odaadása egyedülálló az animék világában. Mindezek mellett pedig a készítők mertek neki hibákat adni. Nem egy szent, nagyon nem, szóval nem kell emiatt sem aggódni.

Igen, a BGS egy nagyon vicces anime, mindezt úgy, hogy - hála égnek - kimaradt belőle a torzított fejes, meg üres pupillás - tudjátok miről beszélek - animehumor, az ecchi és... és minden, ami idegesíteni szokott az animehumorban.

Az összes karakter ilyen jó. Mai a kedvenc animés lánykarakterem, Kaede a kedvenc animés húgkarakterem, Koga, Nodoka és Futaba pedig csak szimplán zseniális.

A története kidolgozott, összetett és tényleg nagyszerű.

Romantikus thriller-dráma, egy csipetnyi misztikummal. Zseniális anime.


1. Boku Dake ga Inai Machi - Amióta láttam - négy éve - ez a kedvencem. A történetébe bele lehet kötni... de amiről és ahogyan szól ez az anime, az briliáns. Az Erased - angol címe - egy karakterdráma, ami az időutazás körül forog (hasonlóan a Steins Gate-hez, amit még nem néztem végig, de ha így folytatja, nagyon könnyen bekerülhet a top 10-embe), és sajnos ebbe bele is törik a bicskája, de mindemellett a karakterek, a cselekmény és a fordulatok briliánsak. A befejezése - bár sokan nem szeretik - szerintem külön nagyszerű. Beszél olyan témákról, mint a depresszió, a bűntudat, az önmagunkról való hazugság, az önzőség és a családon belüli erőszak. Satoru irdatlan jó főszereplő, Airi és Kayo pedig a kedvenc animés lánykaraktereim között vannak. Satoru anyja pedig a kedvenc animés szülő karakterem. Pont.

A karakterek, fiatal koruk ellenére kínosan éretten és intelligensen gondolkodnak. A főgonosz... bár vele kapcsolatos csavar nincs túl jól elrejtve, a motivációi pedig homályosak, de ő sem rossz.

Az Erased egy mindenkinek kötelező mestermű. Nézzétek meg. Ne kérdezzetek, csak nézzétek!

2021. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1.Noragami

2.Bungou stray dogs

3.Owari no seraph

4.Sk8 the infinity

5.Charlotte

6.Horimiya

7.Haikyuu

8.Hunter x Hunter

9.Mirai Nikki

10.The Quintessential Quintuplets


Btw nem igazán tudom megindokolni, egyszerűen imádom a storyjukat.

Sajnálom hogy nem fért be még a Demon Slayer, az Attack on titan, a The promised neverland stb...zseniálisak:)

2021. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1.Saiki k reawakened

2.Tokyo revengers

3.Demon Sayler

4.The promis neverland

5.Jujutsu Kasein

6.Hunter×Hunter

7.Anthor

8.Assassination classroom

9.Farytail

10.Bukuno hero academia

2021. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!