Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Magyarországon kb hány animés...

Magyarországon kb hány animés van?

Figyelt kérdés

2021. jan. 23. 16:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
10-es, Mondoconon sok a külföldi látogató is. Őket is vedd bele a 20 ezres látogatottsága. Plusz van, aki mindkét nap kimegy.
2021. jan. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

Kevés.


Szerintem pár ezres/tízezres nagyságban lehet gondolkodni.


Miért lenne sok, amikor itthon nem is divat az anime/manga kultúra? Magyarország soha nem volt animés ország. Mikor elkezdték itt ezt az egészet, akkor is csak egy adott animét szerettek, pl. Dragon Ball, Sailor Moon. Nem maga a műfaj érdekelte az embereket.

2021. jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

12-es. Nem is tud kialakulni egy animés kultúra itthon. Ahhoz egyrészt kis piac vagyunk, másrészt már az elején el lett tolva az egész. Pl. pont azért pikkelnek ránk a japán kiadók, mert félbehagyták itthon a mangák kiadását, az egyetlen tényleg animés csatornát is sikeresen tönkrevágták a hozzá nem értők. A Mondoconon kívül meg nem nagyon van animés rendezvény, maximum néhány animés meet van az országban elszórva itt-ott.


A '90-es években mondjuk azt sem tudtuk, mi az az anime, mivel mindent német, meg francia szinkronnal vettek meg. A Sailor Moon és a Dragon Ball konkrétan francia rajzfilmként volt feltüntetve a műsorújságokban. Ki sem alakulhatott egy animés kultúra, ha a nézők azt sem tudták, mit is néznek.

2021. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#13


Ebben igazad van, viszont szerintem jobb ez így. Csak azok maradtak meg ennél a műfajnál, akiket tényleg érdekel, és nem divatból érdeklődnek. Szerintem szükségtelen felhígítani. Maradjon meg az anime/manga egy underground hobbynak.

2021. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

11

Mint mondtam 20K n felül volt nem emlékszem pontosan mennyi olyam huszon pár ezer ezért mondtam hogy 20K nyi biztos mert akkor ebből kivettem a külföldi vendégeket és ez csak 1 napra vonatkozott nem mind a 2 nap látogatottságára.

2021. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden animés használja a MAL-t, például én sem. Szerintem többen a régiek közül, értsd, még akkor kezdtünk animézni, amikor a Dragon Ball ment az RTL klubon meg a német csatornákon nem vagyunk tagok fenn.

A MondoCon látogatottsága szerintem azért nem mérvadó, mert van, akit mondjuk a szülője kísért, de a szülő nem animefan.

2021. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!