Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mely animéknél túlzott a hype...

Mely animéknél túlzott a hype a minőséghez képest?(lehet régebbi anime is)

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 20:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
10%
Azt hittem lejjebb már nem süllyedhetnek az emberek, de amikor meglátod, hogy még be nem fejezett darabokat említenek...
2021. febr. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ez nagyon ízléstől függ. Én pl. nem nézek annyi shounent, pedig ez az egyik legkedveltebb műfaj, így nem csoda ha a szezonos animék közül általában ezek a legfelkapottabbak, illetve a fiataloknak is jobban emészthető. (Abból kiindulva, hogy 14-16 éves fiúk között népszerűbbek sokszor) Jelenleg a Jujutsu Kaisen és a Kimetsu no Yaibat érzem ilyennek, hogy már félelmetes mennyi ember szereti és hangoztatja mennyire jók, viszont még mindig nem sikerült eljutnom odáig, hogy belenézzek akármelyikbe is. Egyébként most a Boku no hero academyt kezdtem el, ami nekem tényleg kicsit bárgyú, de eddig élvezem és megértem ha valakinek ez tetszik. (Eskü jó xD) Rezero ugyanez, nem tartom kimagaslónak, de legalább egyedi. Azt a slime-s animét is nagyon ellenszenvesnek érzem, viszont azt hogy miért szeretik annyira majd csak akkor tudom meg ha belenéztem. Úgyhogy a kérdésedre a válaszom, nekem ezek a sokak által felkapott shounen animék tűnnek felkapottnak, de csak addig érzem így, amíg meg nem bizonyosodtam róla, hogy tényleg van e bennük valami egyedî, szerethető, természetesem az én stílusomhoz mérve. Az elsô válaszolóval nem értek teljesen egyet, a Shinsekai Yori pont hogy egy kevésbé ismert anime, élvezni pedig az fogja jobban, aki kedveli az elvontabb, gondolkodósabb történeteket, aki nem, az értelemszerűen nem fogja érteni miért tartják annyira különlegesnek. De mondom, pont emiatt érzem ezt ízlés függőnek, én azt is teljesen megértem, ha valakinek a Shingeki no Kyojin vagy a One Piece egy mestermű.
2021. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

22 megint más hogy ki mit hisz és megint más hogy mi a valóság!

én is most hiába gondolom azt hogy tudok repülni mert a valóságban ez nem igaz...

attack on titan és one piece sem mestermű de amit csinálnak az nagyon jó

pl a one piece az egyik legfantáziadúsabb anime! és ez tény mert oda már több mint 20 éve írja és még mindig tud újat hozni amin sokan meglepődnek és nem megy át lehúzott bőrbe... persze a story sokkal egyszerűbb de nem is azon van a lényeg hanem a harcon és a világ építésen

az attack on titán egy erős fight-tal kezdett (shounen jelleggel) utána egyre drámaibb lett és story orientáltabb a végére ott vagyunk hogy itt már pattanásig feszül a húr a dráma és a story miatt mellette hát... ha nem lenne cgi fight akkor nagyoon jó lenne! de nem mestermű de bőven átlagon felüli!


re zero szintén átlagon felüli de megint nem mestermű ott végig a drámán van a hangsúly és a kiszámíthatatlan történet mesélésen!

a boku no hero academia hát nem mondanám hogy újat hozott volna inkább csak nagyon de tényleg nagyon jól csinál mindent! nincs plot hole ami nagyon ritka! jó dráma jó story jó világ építés plusz jó harcok persze megint nem mestermű... elég ritka az olyan anime ha van egyáltalán

a slime minden tekintetben gyenge...


és szerintem a jujutsu kaisen és kimetsu no yaibáról nem beszélnek annyit mint a slime animéről! szerintem annak veri a kettőnek együttvéve kapott hype-ját....

a kimetsu annyiban jó hogy megint jól használja a történet mesélést és világ építést szintén jó harcok vannak benne nincs túl bonyolítva + régen volt kardos anime

a jujutsu hát megint semmi új szintén csak jól használja a dolgokat habár még mindig nem láttunk eleget belőle meg asszem a manga sincs annyira előrébb szóval egy kérdőjel ami vagy jó lesz vagy nem


ami kevés hype-ot kap az a berserk lehet az anime miatt viszont egyike azon kevés anime/mangák közül amire el lehet mondani hogy a legjobb


a kérdésre válaszolva

slime anime

angel beats valami eszemet hype-ot kapott de a semmire! habár a vége "szép" de az konkrétan csak az utolsó 1-2 rész a többi semmi konkrétan! nem szól semmiről!

Your Lie In April itt a fordítottja az igaz az első pár rész szol valamiről a többiben meg végig csak köröket futnak! van benne pár plot hole is ha jól rémlik a vége meg valami kicseszett rossz! de tényleg nem is climax végett hanem... de a végett is... sok dolognak ellent mond konkrétan nem pofon a sarnak hanem sar a pofonnak! azaz ilyen wtf


moviék közül hát nem mondanám nagy hype-nak de volt amikor nagy értékelést kapott habár nem tom hogy

Centimetres Per Second was a huge disappointment konkrétan az idődet vesztegeted egy olyan történetre amiben nincs is történet!

persze rá egy kis időre a hype szerte foszlott amikor sokakat elért és realizálták hogy hoppá tényleg elpazarolt óra inkább be ülök egy qurva száraz 2 órás töri órára...

2021. febr. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
12%

"a slime minden tekintetben gyenge"

Fogadd meg a tanácsodat:

"megint más hogy ki mit hisz és megint más hogy mi a valóság"


Azért mert te nem érted meg az animét, még nem lesz rossz. Nem az anime hibája, hogy nem érted.

De ez elmondható, mind az Angel Beats-re, mind a Shigatsu wa Kimi no Uso-ra. Mindkettő elég komoly témát, témákat feszeget, elég jól felépítve.

2021. febr. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%

24 épp ez az hogy teljes mértékben megértettem!

De a slime lényegeben minden tekintetben sablon! Lehúzott bőr! Nem is kezeli jól! Az a baj ha csak lenne egy eleme amit már masik 30 anime nem ugyan ugy csinalt... de az még mindig egy elem!

Ilyen tekintetben az a pókos anime vagy 10x jobb jobban figyel a balance-ra nincs felesleges lehúzott bőr harem és esztelen 10 másod percenként sasuga rimuru-sama!


És hiába hogy az utolso két anime komoly témát boncolgat de pont ez a lényeg hogy csak boncolgat nem fejti ki inkabb köröket futnak az angel beats az utolso pár rész erejéig azt sem tudta hogy fiu vagy lany a shigatsu wa a fordítottja az elso pár rész után nem tudta sok benne a plot hole

Hiába boncolgat komoly témát amikor nem jol használja

2021. febr. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
12%

"esztelen 10 másod percenként sasuga rimuru-sama!"

Oh, te ugyanaz vagy, aki a másik kérdésnél sem tudott érvelni. Nagyon jó.

De jó, kezdjük azzal, hoyg nem harem animéről beszélünk. Van benne két csaj, aki szereti Rimuru-t és kb. ennyi. Ezt pedig szintén el lehet mondani az Overlord-ra, ami szintén így teremti meg a szerelmi háromszöget.

Szintén hazugság, hogy 10 másodpercenként ismételgetnek egy szöveget, ezt te képzelted be, mert neked nem jön be.


Az a helyzet, hogy ha ismernéd az animét, akkor tudnád, hogy pont alapvető dolog az, hogy a Rimuru-hoz hasonlóan érkezett személyek valamiért OP skill-eket kapnak. Ez megfigyelhető a többi Otherworder esetében is. Mondjuk ha up-to-date lennél, akkor ezt tudnád.


"És hiába hogy az utolso két anime komoly témát boncolgat de pont ez a lényeg hogy csak boncolgat nem fejti ki"

Ez pont, hogy hülyeség, mivel egyrészt a PTSD-be elég komolyan belemegy az anime. Másrészt, nem is kell kifejteni, erre nagyon jó példa a Bakemonogatari, ami a komolyabb jelentését a karakterek problémáinak sosem fejtette ki, arra neked kellett külön rájönnöd.

De ez szintén elmondható a FLCL-nál, ahol a mélyebb jelentést nem rágta a szádba.

Azért mert egy anime nem mond ki dolgokat, hanem elvárja, hogy a nézőnek legyen annyi esze, attól nem lesz rosszabb.


"Hiába boncolgat komoly témát amikor nem jol használja"

Amire annyi példát tudtál hozni, hogy nem rágja a szádba. Igen, egy agyatlan személynek a szájába kellene rágni.

Akkor csak simán nem neked készültek, de ettől még kifejezetten jó darabokról beszélünk mind a 3 esetben.

2021. febr. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

26 au a probléma hogy érvelni pont hogy nem tudtál de az durva hogy van képed még neked mondani!

Annyira meg ne okoskodj lizerkém először tanulj meg érvelni…


Ha megnézed az overlordban fele annyi ainz-sama ha van!

Ettől függetlenül nem minden a fő karakteren van

És hiába hogy a főszereplő op nagyon sok karakter van aki vele egy rangu és vagy le tudná győzni már csak a kompabilitas miatt is

A harcok jól ki voltak találva

A mellek szereplok sokszor összetettebbek voltak mint a fő karakter! Legalábbis sokat fejlődtek

Sok kisebb jó történetet kaptunk belőle

Valamint az ő hype-ja ki merül annyiban hogy azokat az npc-két ügy állították be de maga a főszereplő többször is elgondolkodott hogy mivel tudnak változni ezért akar ellene is fordulhatnak egy nap! Amire van esely

Mindeközben a slime-ban kapunk már egybol egy szuper számítógépet a fejünkbe

2 lány? Tényleg? Hát nem hinnem van az ott nagyon sok is! Sőt az összes női szereplő!!!

Csak rimurun van a hangsúly

A mellekszereplok végtelenül felszínesek semmi extra műsor időt sem igen kapnak max 1-1 jelenetre és ennyi...

nincsenek benne jó harcok mert egyszerűen 1 kahemehamehaval le győz mindenkit… a harc csak egy közvetett dolog hogy mutassak mekkora op

Minden egyes bonyodalom drama faktor egy pillanat alatt megoldódik a főhős által... és csak is ő általa…

Ismerem az animet éppen ezért

tudom hogy rossz


A shigatsu wa és angel beats nem olyan jó hiába mondod!

Köröket futnak végig csak hogy teljen a műsor ido! Egy több részes animere nem volt jó ötlet max ha még movie lenne! Mert folyton ugyan ott vagyunk főleg a shigatsu-nál! A monogatari széria meg megint teljesen más de az meg alapból nem egy könnyen érthető mű és ezzel az egész világ egyetért aki valaha is látta! De a közelükbe sem ér az említett animék! Azert ne keverjunk ossze a jot a rosszak


És ahogy mondtam hiába boncolgat mikor nem kezd vele semmit sem! Az meg hogy nem rág mindnet a szádba megint egy dolog és az is hogy semmit sem rág a szádba mert az már negativ dolog mert a szerző véleményére vagyunk kíváncsiak nem pedig a sajátunkra “ahogy alakulna a történet” van egy pont amikor a ki nem mondás már ront rajta! De a shigatsu-nál inkabb azt éreztem hogy figyelembe sem veszi!

És te meg érteni sem tudod de nem is akarod!

Nyugodtan menj fel az Internetre kérd ki több ember véleményét akkor majd tudni fogod…!

És nem nem jó darabok az angel és a shigatsu wa! A monogatari az igen sőt a fajtájában a legjobb csak a gyors szöveg ami zavaró!

2021. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

23-as, Nyugalom, én ezeket az animéket csak példaként hoztam fel, azt amit leírtam róluk még hosszabban is kifejthettem volna. :)


"megint más hogy ki mit hisz és megint más hogy mi a valóság!"


Miről beszélsz? Én csak arra akartam kilyukadni, hogy mindenkinek más az ízlése, ezért ez befolyásolhatja azt, hogy másoknak mely animék a túl hypoltak, de ettől függetlenül én is leírtam a saját nézőpontom, mert ugye mindenkinek megvan a véleménye ami eltérő lehet.

Én kérek elnézést ha úgy tűnik okoskodom, de már kicsit unom, hogy mindenki aki máshogy gondolja az le van pontozva, mert néhány embernek muszáj megvédenie az általa szeretett animéit, ami érthető, de akkor inkább írásban tegye meg, nagyon kíváncsi vagyok ki mit lát egy-egy animében, szóval nyugodtan fejtse ki, még az is lehet, hogy kedvem támad belenézni egy-kettőbe.

2021. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"au a probléma hogy érvelni pont hogy nem tudtál de az durva hogy van képed még neked mondani"

IGen, bizonyára azért nem tudtál korábban se megcáfolni. :DDDD


"Ha megnézed az overlordban fele annyi ainz-sama ha van!"

Igen, a másik fele Momonga, amire ugyanúgy elmondják, csk ott épp álnév alatt. :DDD

De amúgy nem, mindkettőben arányaiban ugyanannyi van.


"Ettől függetlenül nem minden a fő karakteren van"

Ez megint igaz mindkettőre. Erre is hoztam példát, amikor Gabiru-t behozták a story-ba, mivel rajta keresztül lett felvezetve egy új arc.


"És hiába hogy a főszereplő op nagyon sok karakter van aki vele egy rangu és vagy le tudná győzni már csak a kompabilitas miatt is"

Szintén igaz mindkettőre, példa kedvéért ott van Milim.


"A harcok jól ki voltak találva"

Ez megint igaz mindkettőre. Alapvetően ebben amúgy a TenSura jobb, mivel kreatívabb megoldásokkal dolgozik. Míg az Overlord-ban nagyon ritka a ravasz taktika és többnyire az erő, az ami számít, addig ez a TenSurában nincs így, jó pár harc volt, pl. amikor erősebb ellenféllel harcolt Rimuru, hogy nem erővel győzte le.


"A mellek szereplok sokszor összetettebbek voltak mint a fő karakter! Legalábbis sokat fejlődtek"

Ez megint mindkettőre igaz.


"Sok kisebb jó történetet kaptunk belőle"

Szerintem ez önmagában nem pozitívum, de ezt én is leírtam. Az Overlord-ot azért tartják a hozzá nem értők jobbnak, mert egyszerre több szálon fut, míg a TenSura lineáris.

Viszont ezt a többszálon futást az Overlord szerintem pont elrontotta, mivel térben nehezen elhelyezhető, hogy hol mi történik.

Vegyük a Log Horizon-t, ahol szintén voltak arc-ok, ahol több szálon futott a story, mégis jól megcsinálták, hogy mindig tud, hogy térben is időben hol vagy a többi szálhoz képest.


"Valamint az ő hype-ja ki merül annyiban hogy azokat az npc-két ügy állították be"

Vagy csak ezt hisszük. A legvégén pont rámutattak, hogy tényleg tudnak egy bizonyos szintig változni, viszont elhangzik egy olyan mondat, ami kb. azt jelenti, hogy Ainz idióta, de nem tudnak mit tenni, mivel ő a vezetőjük. Vagyis az ellenkezőjére is volt utalás.


"Mindeközben a slime-ban kapunk már egybol egy szuper számítógépet a fejünkbe"

Nem egy szuper számítógépet, hanem egy skill-t, és ki is derült a történetből, hogy a más világból érkezők elég gyakran különleges OP skill-eket kapnak.

Amúgy Ainz is OP-ként érkezett. A különbség az, hogy Ainz készhez kapta az erejét, amikor másik világba ment, míg Rimuru-nak meg kellett dolgozni érte, mivel gyenge volt.


"2 lány? Tényleg? Hát nem hinnem van az ott nagyon sok is! Sőt az összes női szereplő!!!"

De, két lány van, ahogy az Overlord-ban, a többi női karakter annyi szerepet kap, mint az Overlord-ban, és kb. pont annyira szeretik a main karaktert. Pl. Momonga-ba is szerelmes lesz egy ember lány.


"Csak rimurun van a hangsúly"

Ez pl. tökre nem igaz, mivel a városon, illetve a birodalmon van a hangsúly, mivel erős benne a politikai szál.


"A mellekszereplok végtelenül felszínesek semmi extra műsor időt sem igen kapnak max 1-1 jelenetre és ennyi."

IGen erre név szerint hoztam már példát, ami bizonyítja, hogy nincs igazad.

(Mellesleg elmondom, hogy az Overlord-ban az alattvalók kifejezetten felszínesek, mivel NPC-k, nem kreáltak nekik komoly személyiségét).


"nincsenek benne jó harcok mert egyszerűen 1 kahemehamehaval le győz mindenkit… a harc csak egy közvetett dolog hogy mutassak mekkora op"

Kivéve akit nem és erre is pont rámutattam.

Amúgy az Overlord-ban csak azért vannak "jó" harcok, amik amúgy ismétlődnek, mert visszafogják magukat, pl. amikor embernek álcázzák magukat.

Ezt pedig arra szokták használni egy-egy animében, hogy időt húzzanak.


"Minden egyes bonyodalom drama faktor egy pillanat alatt megoldódik a főhős által... és csak is ő általa"

Kivéve, ami nem. Mellesleg azért főhős, mert köze van a történethez.

Javaslom nézd újra, mert eléggé úgy beszélsz, mintha sosem láttad volna.


"Mert folyton ugyan ott vagyunk főleg a shigatsu-nál"

Ez szintén nem igaz, mivel kifejezetten több komoly problémát is érint a történet, így nagyon nehéz úgy köröket futni, hogy megoldást is kínál ezekre a problémákra, legalábbis az animén belül.

Megoldja a főszereplő PTSD problémáját, megoldja a rivális mellék karakterek problémáját, megoldja az egyik rivális testvérének a problémáját.

Azért mert nem vagy képes ezt értelmezni, attól nem az anime lesz rossz.


"A monogatari széria meg megint teljesen más"

Az átvitt értelemben értelmezendő részei nem, ott is komoly betegségekről van szó.


"De a közelükbe sem ér az említett animék! Azert ne keverjunk ossze a jot a rosszak"

Minőségben nagyjából egy kategóriáról beszélünk, azért hoztam fel.


"Az meg hogy nem rág mindnet a szádba megint egy dolog és az is hogy semmit sem rág a szádba mert az már negativ dolog mert a szerző véleményére vagyunk kíváncsiak"

Ilyet megint azok mondanak, akik nem értenek a művészetekhez. Sokkal gyakoribb az az alkotás és sokkal jobb is, ahol nem kész véleményt kapsz, hanem oldalak vannak bemutatva és te dönthetsz, hogy neked mi rá a válaszod, ezért is marhaság, amit mondasz.

Aki kész véleményt vár, az inkább ne nézzen kiemelkedő műveket, nézzem épphogy elmegy műveket, mert azt még fel tudja majd fogni.


"De a shigatsu-nál inkabb azt éreztem hogy figyelembe sem veszi!"

Nem, ott is és a Koe no Katachi-nál is ugyanarról van szó, ezek nehéz témák, nehezen lehet róluk beszélni egy fiatalabb személynek, ezért olyan vizuális elemeket használ, hogy nem kell kimondani semmit. Ezt mindkét anime zseniálisan megcsinálta.


"És te meg érteni sem tudod de nem is akarod!"

Pont te ismerted be, hogy nem sikerült értelmezned az animéban elhangzottakat és én nem értem? :DDDDDD

Nevetséges. :DD


"Nyugodtan menj fel az Internetre kérd ki több ember véleményét akkor majd tudni fogod"

Ok.

Mal Overlord: 7.95 (S2: 7.78, S3: 7.95)

Mal TenSura: 8.08 (ongoing S2: 8.04)

Mal Shigatsu wa Kimi no Uso: 8.75

Mal Angel beats: 8.16

Mal Bakemonogatari: 8.36

Az internet népe döntött. Ezek közül az Overlord a legrosszabb és a Shigatsu wa Kimi no Uso a legjobb.

Gondolom te is elfogadod az eredményt, mivel azt mondtad, hogy az internet népének van igaza.

2021. febr. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Én nem gondolnám, hogy művészeti termékeket objektíven lehet megítélni. Film, színdarab, festészet, fotózás, animék. Nyílván bizonyos szempontból lehet őket objektíven pontozni, rangsort felállítani, de végső sorban az dönti el,hogy jó vagy sem,hogy tetszik-e az adott nézőnek. Lehet, hogy egy anime csak 6-ot kapott MAL-on vagy IMDB-n 5-öt a film, de számomra mestermű és imádom.
2021. febr. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!