Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mely animék azok, amelyek...

Mely animék azok, amelyek szerinted magasabb pontszámot, elismerést, népszerűséget érdemelnének, mint amit kaptak?

Figyelt kérdés

2021. febr. 5. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Dr. Stone, szerintem több ehhez hasonló anime kéne, #179. helyen van a ranglistán, holott simán megérdemelné a top 50-et. Vicces, ötletes, egyedi, hangulatos, sőt még tanulni is lehet belőle, vagy szimplán kedvet hoz a kémiához. Tudom nem egy régi anime, de szerintem több figyelmet érdemelne.
2021. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Dorohedoro,Mushishi
2021. febr. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

dororo is egy ilyesfajta szerintem nagyon egyedi jó csavarral aki nézte az tudja mi az a csavar! ":D

maga az animáció és harcok szintén jók!

2021. febr. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Azért nagyon sok jó anime van és érthető, hogy egy Dr. Stone nem fér bele a top 50-ben, még így is kifejezetten jó helyen van. Ezzel szemben, amúgy a Mushishi top 50-es.


A mostani season-ben van egy jó darab, amit viszonylag kevesen ismernek, a Wonder Egg Priority.

Elég jó lett, komoly témákról van benne szó, de könnyen érthető mindenki számára.

A pontszáma viszonylag magas, szóval azzal nincs gond, de csak 150k ember követi.

2021. febr. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Dagashi Kashi, nem egy világmegváltó (édességekről van csak szó), de én jót szórakoztam rajta, nagy csalódás volt, hogy a második évad csak ~12 perces részekből áll
2021. febr. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Jinrui wa Suitai Shimashita

A két Boogiepop sorozat

Fantascope: Tylostoma

Umineko no naku koro ni

Aku no Hana

Bartender

Mouryou no Hako

2021. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Ergo Proxy

Serial Experiments Lain

Noein: Mou Hitori no Kimi e

Haibane Renmei

Gilgamesh


Kifejezetten ötletes animék egyedi történettel és nem éppen happy enddel. Plusz talán a Lain-en kívül a többi nem is nagyon ismert.

2021. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Most azért lettem lepontozva, mert lemertem írni azt a tényt, hogy a korábban említett animék egy része nem is underrated?

Huhh, hát nem gyenge, ami itt megy.

2021. febr. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Myanimelist pontszámok mentén fogok gondolkodni, mivel az a világ legnagyobb közössége. Leírom azt is, milyen pontátlagot tartanék reálisnak, figyelembe véve, hogy azért az ízlések nincsenek kőbe vésve. Megjegyzem, hogy néhol alacsonyabbra értékeltem ezt-azt, mint az általam reálisnak tartott pontátlag. Ez nem anomália. A MAL átlag 7.2 pont körüli, az enyém 5.5, ezt megpróbáltam olyan módon kiegyenlíteni, hogy ami nálam átlagos vagy afölötti pontozású az MAL mércével is legyen az.


Seikai no Monshou - 7.69

Ez a hét közepe egy jobb fajta átlag szezonális szint. Figyelembe véve, mik vannak 8 pont fölött, egy 8.20 körüli átlagot simán megérdemelne. Tőlem 10-et kapott.


Re: Cutey Honey - 7.12

Itt egyedül arra tudok gondolni, hogy az a maroknyi ember, aki megnézte, mert amúgy elég réteg cuccról van szó, totálisan félreértette. Vagy csak be van oltva szórakozás ellen. 7.80 pontátlagot tartanék reálisnak, tőlem 9-et kapott.


Steamboy - 7.35

Egy nagyon jól megcsinált steampunk mozi. Halvány lila gőzöm sincs, mivel érdemelte ki ezt a pontszámot. 8.00 átlagot megérdemel, tőlem 8-at kapott.


Gunsmith Cats - 7.27

Ugyanazt tudom elmondani róla, mint a Re: Cutie Honey-ről, ugyanúgy 7.80 környékét tartanám reálisnak, tőlem 8 pontot kapott.


Neo - 7.05

Egy 3 filből álló antológia. Vizuálisan nagyon érdekes, a művészfilmesség alsó határát feszegeti. Ebből a szempontból meg is értem, mi tántorítja el a nézőket. Nagyon nem a mainstream ízlést célozza meg. 8.00 körüli átlagot tartanék reálisnak, tőlem 8 pontot kapott.


Gingitsune - 7.18

Egy aranyos, pihentető slice-of-life/iyashikei sorozat. Ezeknek a fajta sorozatoknak az értékelése nagyon tud szórni. Vagy erre a szintre kerül, vagy jóval 8 pont fölé. Hogy mi alapján, nem tudom. 7.60 fölötti átlagot tartanék reálisnak, tőlem 8 pontot kapott.


Ninja Slayer From Animation - 6.60

Itt meg tudom érteni az alacsony pontszámot, de ez is csak azt bizonyítja, hogy az animés közönség mérhetetlenül hülye. Szándékosan limitált animációt alkalmaz, a története pedig a karikatúrája annak ahogyan a japánok szerint az amerikaiak látják a japánokat (kb. egy Kung Fury szerű minisorozatot képzeljetek el). Minimum volna a 8.00 körüli átlag, tőlem 8 pontot kapott.


SSSS.Gridman - 7.19

Szimplán az animés közösség túl fiatal és nem nézett elég kaiju filmet és Power Rangerst, amikor gyerek volt. 7.80 fölötti átlagot érdemelne, tőlem 8 pontot kapott.


Harukana Receive - 6.70

Érdekes, ha egy ugyanilyen sorozat lányokat céloz (Free!), annak a közösség kinyalja a seggét. Pedig ebben maga a sport aspektus sokkal részletesebben kidolgozott. 7.50 körüli pontátlagot érdemelne, tőlem 8 pontot kapott.


Karakuri no Kimi - 6.50

Az egyetlen dolog, amire rá tudom fogni, hogy viszonylag régebbi, plusz a történelmi környezetbe helyezett horror talán nem olyan népszerű. 7.40 körüli pontátlagot érdemelne, tőlem 7 pontot kapott.


Plastic Little - 6.14

A csöcsök mesterének, Urushihara Satoshinak egy kevésbé ismert munkája. És tényleg szemkápráztató, amit művelt. Vizuálisan messze megelőzte a korát, és a mai napig feltörli a padlót az ecchi sorozatok 99%-ával. Történetileg tényleg nem nagy eresztés, háromnegyed órába nem fér sok. 7.20 körüli átlagot érdemelne, tőlem 7 pontot kapott.


Seikon no Qwaser - 6.45

A nézők egyszerűen nem tudják értékelni az abszurditását és hogy az univerzumán belül mégis működik. 7.40 körüli pontszámot érdemelne, tőlem 7 pontot kapott.


Gakuen Mokushiroku - 7.15

Összességébven Araki Tetsurou legjobb munkája, ahol a rendezői felfogása teljes összhangba került az általa feldolgozott történette. Valószínűleg ez is azért kapott ilyen alacsony pontszámot, mert ecchi az emberek pedig szeretnek magamutogatók lenni és nem lobogtathatják fennhangon, hogy micsoda anime-ínyencek, ha van a listájukon (5 pont fölé értékelt) ecchi. 8.20 környékét érdemelne, tőlem 8 pontot kapott.


Keijo!!!!!!! - 7.03

Ismét csak annak az áldozata, hogy az egybites néző egyszerűen képtelen bármit kezdeni egy abszurd koncepcióval, vagy szimplán be van oltva szórakozás ellen. 7.60 környéke lene reális, tőlem 7 pontot kapott.


Kenzen Robo Daimidaler - 6.17

A mecha eleve rétegműfaj, ha meg még abszurd és ecchi is, az már túltölti az átlag animés három agysejtjét. 7.40 környéke lenne reális, tőlem 6 pontot kapott.

2021. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Shimoneta, magyar szinkronos.
2021. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!