Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kedvenc anime mesétek?

Kedvenc anime mesétek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 00:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Most láttam egy jót a netflixen - A whisker away

Régebbiek közül, FMA, Naruto, Soul Eater, Honey and clover, Death note, Nana, Romeo x Juliet, Lovely Complex

2021. febr. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

A Cowboy Bebop az örök kedvenc nálam. Hasonló kaliberű még a Trigun is, amit bár nem néztem meg olyan sokszor, mint a Cowboy Bebop-ot, de az se rossz a maga western sci-fi hangulatával.


A Kimi no uso talán az egyik legszebb grafikájú és történettel rendelkező anime, amit valaha láttam, bár eddig csak egyszer vettem rá magam, mert a köré épített misztikumot jól elb*szta a drága jó apám.


A Sewayaki kitsune no senko-san is egy többször megnézett alany számomra, instant jó kedve lesz tőle az embernek, emellett egy este alatt végig nézhető, mert nincs sok része.


Az Onegai Teacher se tegnap készült, de egyelőre ez a kedvenc romantikus animém. Ez se túl hosszú, de ennek mindig az a velejárója, hogy sose fog ellaposodni a cselekmény. Itt is szerethetőek a szereplők, abszolút bele tudom mindegyiknek a helyzetébe élni magam, amit nem sok romantikus alkotás tud kihozni belőlem. Remek lezárást kapott, már csak azért érdemes végig nézni.


Mostanában volt még szerencsém a Konosuba-hoz, ami szintén nem volt rossz, igazán szerethetőek voltak a szereplők benne, a világában bár nem élnék, de egészen magával ragadó, viszont történetről nem igazán beszélhetünk benne, csak epizódikus cselekményekről. De amúgy ez se volt rossz.


Ott volt még a Beastars is, aminek a grafikájával sokan nem elégedettek, mert elvileg nem rajzolt, de nekem nem volt vele gondom. Története szép, jól vannak megírva benne a párbeszédek és a konfliktusok, érdekes társadalmi problémákat feszeget, amik érdekesek a nézőnek. 2. évadát még nem néztem meg, kíváncsi vagyok arra is, mert a két főszereplő sorsát eléggé a szívemen viselem azóta is.


Menjünk vissza a '90-es évekbe megint: A Cowboy Bebop és a Trigun mellett ott van még az Initial D, amire csak egyszer tudtam rávenni magam, de nem azért, mert rossz lett volna (szimplán van sok más anime, ami jobban érdekelt). Grafikailag nem valami szép a kezdetleges CGI bejátszások miatt, történetileg elmegy, de a világa és a hangulata magával ragadó, le tudja kötni a nézőt. Igaz, inkább a fiúknak fog ez tetszeni, révén, hogy autóversenyzős a fő téma benne.


Még mindig a '90-es éveknél vagyunk: Ott volt még a Gunsmith Cats, ami csupán 3 részből áll, de igazán tetszett ez is. Nekem amúgy is bejön ez a kissé fakó, egyszerű vizuális effekteket használó, 100%-ban kézzel rajzolt grafika, mely egyébként az összes retro animére jellemző. Ebben a 3 részes animében szintén vannak szerethető szereplők, licenszelt autók és fegyverek, és emlékezetes jelenetek, amik remekül hozzák a '80-as, '90-es évekbeli "synthwave-es" hangulatot. Ezt a fajta hangulatot jól hozza még a Riding Bean is, melynek a spin-offja a Gunsmith Cats, de előbbi egy picit unalmasabb cselekményű.


A vándorló palota is megérdemli, hogy felhozzam erre a listára, bár ezt szerintem senkinek se kell bemutatni, igazi örökzöld alkotás marad ez is.


Lássuk, mi volt még, ami említésre méltó még nekem... Érdekes volt a Danganronpa is, mely egy videójáték alapján megírt, knock-out stílusú drámaszerűség, bár a vége egy kicsit zavaros volt nekem.


Több anime, ami igazán tetszett, nem nagyon jut eszembe, de biztos volt még. Bár igazából nem láttam olyan sok animét eddig (legfeljebb 50-60), de amiket láttam, azoknak a 70%-a tetszett. A 10%-a az, amit az imént felsoroltam, mint kedvenc, újra megnézendő rajzfilmeket. Aztán ott van a maradék 20%, ami nem mondom, hogy szar volt, mindegyiket végig néztem természetesen, de a bugyuta alapötlet, a túlzott, fárasztó humor (amikben szintén bővelkednek a japánok), vagy a kidolgozatlan történet nálam sose volt nyerő. Általában a slice of life animékre szokott ez jellemző lenni, de persze mindig van kivétel, fentebb is írtam ilyen kategóriájú animét, ami viszont tetszett.

2021. febr. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Shailor Moon xd(bár a magyar szinkron pocsék és még finoman fogalmaztam, van yt-n egy nagyon vicces magyar SM szinkron bakik videó, erős pista, mocskos férfi, takarék bank és társai....) szerintem nagyon aranyos, bár van egy-két töltelék rész, de ettől függetlenül én imádom még mindig. Nem rég elkezdtem újra nézni, de sajnos nincs meg az összes rész felirattal, magyarul meg nézhetetlen. Biztos vannak ennél jobb animék is, de életemben ha láttam vagy 6-7 és egy kezemen megtudom számolni, hogy hány tetszett, de ez a rajzfilm akkor is a szívem csücske marad(;
2021. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
*Sailor Moon (azert tudjam már leírni, naa)
2021. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

1. Az anime nem mese!


De ha kifejezetten gyerekeknek szóló kedvencekre vagy kíváncsi, akkor nálam ezek tartolnak a mai napig:


Juharfalva lakói

Csizmás kandúr (a klasszikus)

Tizenkét hónap

Vadhattyúk

Hattyúk tava

Hüvelyk Panni

Manóvári manók

Csip-csup csodák

Nils Holgersson csodálatos utazása a vadlúdakkal

Maja, a méhecske

2021. febr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De mese.
2021. febr. 10. 16:50
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
6-os, ha szerinted mese, akkor a South Park is az, nem? Hiszen az is rajzolt. Ergó, nyugodtan lehet akár az óvodásoknak is mutatni, hiszen olyan cuki ahogy káromkodnak benne. XD
2021. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Az anime nem mese hanem rajzfilm! Szerintem te nem igazán vagy tisztában a kettő közötti különbséggel!
2021. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
Pokémon, de már kinőttem a mesékből.
2021. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Thunderfairy ***** válasza:
90%
Nem mese hanem japán animációs film.
2021. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!