Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit jelent az, hogy “baka”?

Mit jelent az, hogy “baka”?

Figyelt kérdés
Bocsánat még nagyon új vagyok ebben a világban és nem igazán tudom.. (kérlek ne bántsatok miatta hisz csak pár napja kezdem el Animét nézni és még nem vagyok tisztába vele ezért kérem a segítségeteket)

2021. febr. 16. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Hülyét, vagy butát jelent. Van még az aho, ami meg ostobát.
2021. febr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
89%

(kérlek ne bántsatok miatta hisz csak pár napja kezdem el Animét nézni és még nem vagyok tisztába vele ezért kérem a segítségeteket)

ennyire azért nem kell félni az itteni emberektől...főleg ha ezt írod az vonzani fogja őket jobban.

amúgy ja amit az első ír az jó.

baka..hülye, ostoba buta ezek általában.

2021. febr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
68%
amúgy ott a g--gle8direkt írom így nehogy kitiltsanak a modik emiatt.. ami gyorsabb mint itt várni válaszra meg ott hitelesebb mint itt sokan trollkodnak..(csak egy ötlet)
2021. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Azt viszont még érdemes tudni, hogy a "baka" kifejezést ritkán használják valódi sértésként. Általában a sértő "hangsúly" kérdésben nyilvánul meg. Szóval ha csak egy szavas mondatként szerepel, mint "Baka!", az többnyire azt fejezi ki, hogy az illető zavarba jött, és palástolni próbálja, vagy szidásként, de nem sértésként. Szóval kb. egy lelki fröccs kezdeteként. Ha viszont kérdésként merül fel, mint "Baka nano?", avagy "Hülye vagy?", az többnyire puszta sértés, és ilyenkor megjelenik a karakter fölött az a bizonyos 💢 szimbólum. 😂 De az ilyen karakterekben is rejtőznek többnyire pozitív érzelmek.


Egyébként a "baka" kifejezést még lehet ragozni.

Obaka(ejtsd obaka)=butus/kis buta

Oubaka(ejtsd óbaka)=nagy buta (a mérték miatt már gyakori fordítása az idióta is)

Az "ou" fokozással amúgy jó, ha megbarátkozol. 99%-ban a "nagy"-ot jelenti. A maradék 1% a "király". 😅

2021. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
50%
Hülye(hülyeség),buta
2021. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Katonaszleg az egyszerű közkatonát jelenti.

Ha nem akarsz megtanulni japánul és weaboo sem akarsz lenni, ez az egyetlen jelentés, amit tudnod érdemes.

2021. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Mi van?
2021. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!