Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animés fiúk és lányok! Nektek...

Animés fiúk és lányok! Nektek mit jelent az anime?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nem tudnám elképzelni a jelenlegi életemet az animék és mangák nélkül. Nem rajongok értük otaku szinten, tehát nem gyűjtök figurákat, relikviákat és hasonlókat, ettől függetlenül egyfajta életérzés a számomra ez, és sokkal intelligensebb műveket találok az animék között, mintha nyugati, amerikai, hollywoodi filmek közül választanék.

2015. febr. 22. 18:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
82%
Én úgy gondolom hogy az animéknek/mangáknak sokszor sokkal több értelme van mint az amerikai sorozatoknak. Ezek tényleg érdekesek és sokszor már annyira szépek h könnyezek. Sokan és sokszor mondják sajnos hogy szar meg hülye gyerekmese. Láttak már egy részt is? Attack on Titan-t néznek 5 évesek? Another? :D (Persze ennél sokkal durvább animék is vannak de én ezeket ismerem.) :) Engem az animék, mangák, és doramák tanítottak meg az igaz barátságra, küzdeni az álmainkért, és hogy soha ne adjam fel. Persze ez most lehet nyálasan vagy hülyén hangzik de tényleg. Nekem nagyon sokat jelentenek!
2015. febr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem hangzik nyálasan, én is valahogy így gondolom, a számból vetted ki a szavakat gyakorlatilag :)
2015. febr. 22. 19:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Komolyan nem tudom, mit csinálnék, ha nem lennének a barátaim, akikkel a közös kedvenc animék hoztak össze... Néha így se tudom, mit csinálok, de az más téma :D Tökéletesen egyet tudok érteni az előzővel, sokkal inkább megtalálom egy animében, amiről szeretnék többet hallani, sokkal érdekesebb sztorik vannak (ez nem azt jelenti, hogy nem dobtam volna ki a gépet egy sorozat után az ablakon, hogy mi ez a trágya, és azt se, hogy önfárasztásért nem nézek agyamentebb cuccokat néha :D). Az egész egy teljesen más gondolkodásmódot képvisel, mint a legtöbb (nem mind!) nyugati film-könyv-sorozat, és ez a gondolkodásmód valahogy hozzám sokkal közelebb áll.

Arról nem is beszélve, mennyire beleszerettem a cosplayezésbe és hány emberrel hozott össze mindez :)

2015. febr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz! :3

Nekem is már annyira az animék körül forog az életem, hogy elképzelni sem tudom, milyen üres lenne nélkülük. Főleg a cosplay nélkül.


Egyébként bocsánat az OFFért, de az első válaszoló írta, hogy "5 évesek nem néznek Attack on Titan"-t. Pedig igen! (OoO) Az egyik tavalyi conon Mikasa voltam, és nagyon meglepődtem rajta, hogy több kicsi gyerek is felismert, és olyanokat kérdeztek, amiből egyértelművé vált, hogy ismerik és látták az animét. Megdöbbentő volt! Persze örültem is neki, mert a gyerekek aztán igazán 100%-ig úgy kezelnek, mintha az adott karakter lennél, úgyhogy nagyon aranyos élmény volt találkozni velük. :D

2015. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Azon kívül, hogy leszóljátok a nyugati filmeket, nem igazán van amibe belekötnék. Mindenki azt néz amit csak szeretne, de azért gondoljatok bele, hogy az olyanokkal, hogy "sokkal intelligensebb műveket találok..." kb. ugyanazt csinálod mint akik az animére mondják, hogy hát az rajzfilm, gyerekeknek való. Nem hiszem, hogy ők az összes animét látták volna, és nem hiszem, hogy te is láttad volna az összes nyugati filmet.
2015. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem az összes nyugati filmre értették, lol. Tanulj meg olvasni.
2015. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

#6

"...egyfajta életérzés a számomra ez, és sokkal intelligensebb műveket találok az animék között, mintha nyugati, amerikai, hollywoodi filmek közül választanék"

2015. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kell a napi adag.
2015. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is így érzek.

Az animék az életem részévé váltak, ma már el se tudnám képzelni, hogyan élném az életem nélkülük.

2015. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"...egyfajta életérzés a számomra

ez, és sokkal intelligensebb

műveket találok az animék

között, mintha nyugati, amerikai,

hollywoodi filmek közül

választanék"

hát azért én egy Breaking Bad-et nem hasonlítanék össze egy Narutoval :DDD

Vannak azért gyöngyszemek itt is ott is ;).

Én sem tartom magam nagy fannak de több tucatot magammögött tudhatok és valahogy imádom azt az "életérzést".

Nem tudom, hogy csöppentem bele ebbe az egészbe, de animék nélkül kicsit üresebb lenne az életem :DD.

2015. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!