Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kedvenc 2000 előtti animétek?

Kedvenc 2000 előtti animétek?

Figyelt kérdés
Szerintem a címben mindent elmondtam, ha van kedvencetek, ne tartsátok magatokban

2021. márc. 2. 19:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%
One Piece!
2021. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Krisipoke ***** válasza:
100%

Inkább a filmek között van sok, főleg a Ghibli filmek. Azokból pedig a kedvenc 2000 előttim a Laputa.


Sorozatokból amiket szeretek, és régebbi, azok például a Slayers, vagy a Golden Boy is jópofa.

2021. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Berserk
2021. márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, mert több évtizedről és az összes műfajról beszélünk.


Ginga Eiyuu Densetsu

Cowboy Bebop

Perfect Blue

Seikai no Monshou

Shin Seiki Evangelion

Kidou Senshi Gundam: Dai 08 MS Shotai

Koukaku Kidoutai

Serial Experiments Lain

Ima, Soko ni Iru Boku

Kenpuu Denki Berserk

Slam Dunk

Fushigi no Umi no Nadia

Kyou kara Ore wa!!

Hadashi no Gen

Space Cobra

Mononoke-hime

Seihou Bukyou Outlaw Star

Soukou Kihei Votoms

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Gunsmith Cats

2021. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, mert tényleg hosszú időt olel fel. Nemcsak "Termésileg", hanem esetemben életkorilag is.


Hiába jött ki 88ban az Akira - nagy kedvenc, de 8 évesen, nem erre gerjed az ember. pláne nem úgy, hogy van az M1, M2 és ennyi :)


Egyrészt mivel éltem valamennyit 2000 előtt ezért nekem kérdés automatikusan úgy értelmeződik, hogy milyen animéket láttam 2000 előtt. annak ellenére hogy azóta is láttam és nézek animéket az előző évezredből.


Amikor még nem is tudtam mi az h anime csak h rajzfilm (egyszámjegyű életkorban):


Kimba a fehér oroszlán

Csip-csup csodák (Kalán néni meséi)

Repülő ház

Könyvek Könyve



Bocsi, side note: pl Maja, a méhecske, 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal, Nils Holgersson és Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer az Ember sorozat anime? igaz "csak" japán koprodukció, de a rajzsílus, főleg Nils Holgersonnál elég jellegzetes. Hétről hétre izultam és rimánkodtam hogy nézhessem a 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal-t :D


aztán kicsit később jöttek :

Naruto

YuuYuuHakusho

Ghost In the Shell

Cowboy Bepop

Kiddy Grade

Trigun

Full Metal Panic



itt húzok egy cezúrát mert amiket eddig irtam az a klsszik gyerek- és tinikor nekem. Internet előtti korszak. Az van amit adnak a TVben (szerencsére a csatornakínálat is bővült ennyi idő alatt).


Aztán a 2000 után felfedezett 2000 előttiek:

Ghibli filmek

Super Dimensional Fortress Macross - meg minden ami Macross

Ninja Scroll

Akira

Kidou Senkan Nadesico

Blue Gender

Serial Experiments Lain

Perfect Blue

Afro Samurai

Chobits

Interstella5555

2021. márc. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%

#15

Amit felsöröltál, annak majdnem a fele 2000 utáni. Naruto, Kiddy Grade, Full Metal Panic, Afro Samurai, Chobits, Interstella555 csak így helyből.

2021. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26%

16os:


bocs, de


1 - fejből toltam és nem csekkoltam animeadatbázisokat a konkrét évszám miatt, valóban 6 cím túlcsúszott a cezúrán pár évvel, mea culpa.


2 - 22 címet soroltam a koprodukciókat nem számolva, abból 6-nál nyúltam mellé kicsit. Azért a 6 nem épp "majdnem fele" a 22-nek (konkrétan 27%, ami még a harmadánál is kevesebb). :D


3 - a kérdésre válaszolj kötekedés helyett.


Csak így helyből.

2021. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%

#17

Már válaszoltam korábban és nem pontoztalak le a tévedéseid miatt, ezt tartsd észben. Nem is kötekedés volt, csak megjegyzés, amire te feleltél kekeckedéssel és a jogos helyreigazítás lepontozásával.

2021. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
26%

Nem a hibára való rámutatással van a gond, azért elnézést is kértem, első helyen.


stílus:


" annak majdnem a fele " - ebben meg te tévedtél és az én helyreigazításom jogos. Igazán sajnálatos ha ezt te kekeckedésnek vetted. De ha te helyreigazíthatsz másokat, akkor viseld el, hogy veled is így tesznek. Én legalább elnézést kértem a tévedésemért amikor rámutattál.


"csak így helyből" - azt sugallja, hogy felületes átfutás után hozol pár példát,és van több is, pedig nincs mert az összeset felsoroltad, nem mellesleg eléggé fölényeskedő, kioktató és pongyola fogalmazás.

2021. márc. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!