Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Jotaro autista e?

Jotaro autista e?

Figyelt kérdés

Találtam pár teóriát arról hogy a jojo's bizarre adventure című sorozatból ismert karakter autista.

Hisz ha belegondolunk jotaro mindig csendes és szinte sosem beszél még igazán nagy vészhelyzeteknél sem.

Szinte sosem produkál érzelmeket egyedül ritkán tehető boldoggá vagy úgy igazán dühössé

(az esetek 98% ában nem is produká bármi nemű érzelmet).

Továbbá nem is igazán barátkozik senkivel.

Nem vagyok pszichológus sem ennek a szakértőlye ezért kérdem előfordulhat az hogy az elöbb leírt karakter autista legyen?

Ugyanis lehet hogy jotaro csak egy visszahúzódó csendes ember.



2021. márc. 6. 23:17
A kérdező szavazást indított:
Autista
Nem az
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Szimplán egy visszahúzódó ember aki egy csendes életet akar élni.
2021. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Headcanonként teljesen megállja a helyét és lehetséges is, úgyhogy értelmezheted autistaként a karakterét, ha neked úgy jobban tetszik, viszont ameddig a mangaka azt nem mondja, nem az.
2021. márc. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
kérdező: az elméleteket én is láttam és őszintén nekem tetszik a koncepció. én tudtommal nem vagyok autista, csak egy csendes gyerek aki picit nehezen fejezi ki magát, úgyhogy nagyon jó érzés volt egy hozzám hasonló karaktert nézni főhősként, akinek tiszteletben tartják a csendességét és nem akarja senki "megjavítani", ebből kiindulva pedig ha autista nézőknek hasonló jó érzés, ha magukat látják benne, annak csak örülni tudok :D
2021. márc. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

4-es ugye tudod hogy az autista nem azt jelenti hogy csendes...

az autizmus egy mentális betegség elsősorban a kommunikációt rontja le (csak hogy érthető legyen) az egyén nagyon nehezen tud kommunikálni nem tudja magát jól kifejezni túlságosan elkülönül nem bírja a változást sőt csak a megszokottságban tud élni

lényegében szellemi sérültek a legtöbbjük nem tud önállóan élni mert komoly támasz kell nekik

kb mint sheldon az agymenőkből

ennek ellenére jotaro simán bele vágta magát több külföldi országba idegen nyelvekbe kulturákba tengeren levegőben földön ismeretlen emberekkel nem kommunikál rosszul sőt nagyon is jól! sőt idegen szituációkban fel is találja magát amit egy autista nem tud megcsinálni!

hozzáteszem később önálló felnőtt lett és újabb idegen kalandokba vágott neki

2021. márc. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Az autizmus egy spektrum, 4-es. Nem tudom, honnan szeded, hogy a "legtöbbjük nem tud önállóan élni", de biztosíthatlak, hogy ez nem igaz.
2021. márc. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Csak sztoikus.

[link]

2021. márc. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

7-es te nezted a star crusaderst?! Jotaro nagyon nem egykedvű és sokszor nem nyugodt! Akkor mi a fasztakarsz?

És hiába egy spektrum te elcseszett bundás kenyér a fenti felsoroltakat próbáld meg megcáfolni ha már okosat akarsz játszani...

hozzáteszem a netről is meg tudod nézni mi az autizmus ismertetőjelei

És hogy a felmérés bizonyította hogy 100-ból 5 tud önállóan élni 20-50-en még elboldogul úgy ahogy de ott kell vele lenni és segiteni kell neki és a maradék azaz a nagyja abszolut nem tud és felügyelet kell neki folyamatosan

2021. márc. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Az ugye megvan, hogy a csendesség/nyugodtság nem feltétele az autizmusnak? Az érveiteknek semmi értelme, mert az sem tudjátok, mi lehetne "bizonyíték" az autizmusára és mi nem.


De nem értem, miért hisztiztek ennyit. Már meg lett állapítva, hogy nem, Jotaro a JoJo canonja értelmében nem autista, mert a mangaka nem nevezte meg annak. Azzal viszont semmi baj nincs, illetve közötök sincs hozzá, ha egy adott olvasó autistának értelmezi a szereplőt.

2021. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Ez a komment szekció szép kis benyomást kelt a Jojo rajongókról, mit ne mondjak. Mind ilyen érzékeny kisfiúk vagytok, vagy csak a kérdezőnek volt balszerencséje?
2021. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

10-11 ugye megvan hogy közösségi oldalon vagyunk otthon mindneki azt gondol amit akar de amikor ezt a gondolatot beviszi egy közösségbe akkor az már nem a saját dolga mert megosztotta…

Az hogy a 4 pipas ertetlenkedik meg bizonyított dolgokat akar megcáfolni amit nem én hanem a kutatók bizonyítottak...!

Arról ne is beszéljük hogy jotaro teljesen ellentmond az autizmusnak de még az aspergnek is!

És mi az hogy nem lehet megállapítani? Már bocs de mindkettőnek feltűnő jelei vannak!! Én egyszer talalkoztam egy ilyen személlyel érződött rajta hogy nehéz neki a kommunikáció

Szép keretek közé van zárva hogy mi az autizmus

Kognitív és kommunikációs difunkció… de itt van ez is a 4 pipasnak de neked is 10-11

[link]

[link]

Akik itt szeretik a tudásukat villogtatni meg megmondó embereknek titulalni magukat akkor ajánlom mindkét linket

2021. márc. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!