Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Szent Johanna Gimiben Virág...

A Szent Johanna Gimiben Virág autista/BTM-es/SNI-s karakter lenne?

Figyelt kérdés

Elég szegényes szókincse van, olyan dolgokon akad ki, amik egy 8 évesnek sem okoznak gondot (pl. amikor azon sír, hogy nem írhat piros színű, eper illatú tollal, de ez csak egy a sok közül), nem túl jó tanuló és igen furcsa ábrándjai, primitív érdeklődési körei vannak (kis póni, kis zsiráf...stb.) Komoly hangulatingadozásai vannak. Egyik percben még sír, a másikban pedig visong az örömtől.

Ennek ellenére a rajzolás/festés terén átlag feletti tehetség.

Ugyanakkor mindenkihez önzetlenül, őszintén és nyitottan közeledik, és mindenki felé szeretettel fordul. Ugyanakkor mindenkit kedvel, aki nem bántja.

Leiner Laura is elmondta, hogy a Szent Johanna nem egy “elit iskola“, hanem egy olyan magánintézmény, ahová francia nyelvtudás és bizonyos összeg fejében veszik fel a diákokat.



2020. szept. 29. 22:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Továbbá nincsenek hátsó gondolatai, a naivsága miatt pedig sokan kihasználják.
2020. szept. 29. 22:51
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Lehetséges, viszont Laura a könyvben erről nem említett semmit, és ha jól emlékszem a kalauzban sincs róla szó.
2020. szept. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Amiket felsoroltál, azokból miért következtetsz arra, hogy autista? A felsoroltak közül egyik sem utal erre.
2020. szept. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Nekem inkább bipolaritás jutott erről eszembe, de csak találgatni tudunk.
2020. szept. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Ő egy eltúlzott szereplő (mint az összes többi egyébként). Ő a naiv, síkhülye legjobb barátnő karaktere, akit mindenki védelmez és szeret, pont azért, mert olyan, amilyen.

Ráadásul autistának egyáltalán nem tűnik, ez nem tudom, honnan jött. Utolsó: a bipoláris zavart sem értem...

2020. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Az összes karakter végletekig el van túlozva (Cortez van a menet élén), ilyen karakterere nem lehet "diagnózist" felállítani. Ezen kívül Virág valamilyen szinten a comic relief is, így nem mindig úgy van megírva, hogy realisztikus legyen (bár mint mondtam senki sem realisztikus) hanem hogy viccesnek vagy aranyosnak találjuk.
2020. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

En nem is igazan birtam Viragot, szerintem a karaktere nagyon-nagyon gyerekes. De mar kajakra annyira, hogy mar gaz.

A 10 eves hugom erettebb szinten van.

Inkabb Kinga parti vagyok, ha engem kerdeztek:D

2020. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egyáltalán nem az. Semmi nem utal erre. Az írónő sem említett ilyet. Tény, hogy kicsit furi a személyisége. De ettől függetlenül szerintem ő egy aranyos szereplő. Én bírtam őt, pont ezek a hülyeségek miatt. Egy ilyen kis segítőkész, aranyos, szertelen lány. Még a butasága is jól áll neki szerintem, pont ettől válik igazan szerethetővé.

Nyilván van, aki nem kedveli, én mindenesetre igen. Mindenkinek szíve joga eldönteni.

2021. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!