Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Nem értettem a Neon Genesis...

Nem értettem a Neon Genesis Evangelion végét. Tudtok kicsit tájékozottabá tenni engem? :/

Figyelt kérdés
Spoiler az animéről!!! Megnéztem ugye a 26 részes animét, és a két kisfilmet (38 percest és a 48 percest) ami elvileg "lezárta". Most akkor mindenki meghalt és eggyé váltak kivéve Shinji és Asuka? Vagy mivan??? És a végén Shinji miért akarta megfolytani Asukát? Van több film is a sorozat folytatásáról?

2021. márc. 22. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Most akkor mindenki meghalt és eggyé váltak kivéve Shinji és Asuka?"


Mindenki visszatérhet az életbe, amint elég erős benne az élni akarás. Valószínűleg a Föld más részein mások is visszatértek, csak mi Shinjire és Asukára figyelünk.


"És a végén Shinji miért akarta megfolytani Asukát?"


Valószínűleg legtöbbet feltett kérdés az Evangelionnal kapcsolatban. 100%-osan biztosan senki sem tudhatja Annot leszámítva, a legnépszerűbb teória szerint Shinji így akarta ellenőrizni, hogy még mindig az instrumentalitásban van-e vagy tényleg visszatért az életbe.


"Van több film is a sorozat folytatásáról?"


Létezik a négy részes Rebuild of Evangelion sorozat, aminek utolsó részét pont most mutatták be a japán mozikban. A Rebuild egy alternatív idővonal, ami eredetileg a sorozat remake-jeként indult, de végül egy teljesen új történet kerekedett ki belőle. Népszerű teóriák szerint lehetséges, hogy a Rebuild az End of Evangelion után játszódik, én ebben azért nem vagyok olyan biztos.

2021. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az instrumentalitás nem a halált jelenti a sorozaton belül, de egyértelmű hogy egy metafora a halálra.


Yui Shinji kezébe adta a döntést, hogy maradjon mindenki eggyé válva, vagy pedig visszakapja az emberiség a különálló lelküket/formájukat. Shinji rájött hogy a szenvedés árán is megéri emberként létezni, ezért kivált az LCLből és ugyanerre mindenki más is megkapta a lehetőséget. Az utolsó jelenet nem egyértelmű, de szerintem:


Shinji meg akart bizonyosodni arról hogy létezik és érzi a fájdalmat amit az emberek közti gát okoz neki, ezért próbált reakciót kiváltani Asukából.


Ha tudsz angolul egyébként, vannak cikkek/videók a YTon amikben sokkal részletesebben elmagyarázzák nálam jobban hozzáértő emberek.


A sorozatnak ezzel van vége, NGE + EoE teljes képet ad. Van a Death&Rebirth de az csak recap film.


Valamint a Rebuild-filmsorozat ami ugyanúgy indul mint az eredeti de teljesen más (és sokkal kevésbé pszichológiai) irányba viszi a történetet

2021. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 22. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!