Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a Netflix-es...

Mit gondoltok a Netflix-es animékről ?

Figyelt kérdés

Igaz a magyar Netflix-en nincs fent olyan sok anime de mégis érdekelne, hogy mit gondoltok róluk.

Nekem igazából csak egy nagyobb próblémám van vele és az a CGI túl használása. Persze néhány anime így is jól néz ki/élvezhető (mint pl.: Dorohedoro, Beaststar) de a többség inkább érződik "olcsó" lusta megoldásnak.



#anime #CGI #Netflix #Dorohedoro #yasuke #beaststar
2021. márc. 29. 20:47
A kérdező szavazást indított:
Szeretem őket!
Nem szeretem őket.
Nem nézem/semleges
35 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy a netflixes animéket nem a Netflix csinálja? Ugyanazok a stúdiók, mint a "nem netflixes" animéknél. A Netflix vagy csak terjeszti a kész művet, vagy csak finanszírozza a projektet. A készítésbe nem nyúlnak bele.


Lásd pl. a Boku no Hero Academia is "netflixes" anime, mert fent van ott is.

2021. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első nem írt teljes igazságot, igenis vannak olyan ,,animék", amiket a Netflix... készített? Terjesztett, maradjunk ennyiben. A Hero Akademia pont nem tartozik ide, mert az megvan Netflixen, de a Netflixnek sok szerepe nincs az animében.


Én két ,,Netflixes animét" láttam eddig, a Castlevaniát és a Blood of Zeust. Mind a kettő amerikai, szóval nem anime, de az elejére ki van írva, hogy ,,Netflix Original Anime Series", szóval gondolom a Netlfixnek annak számít.

Azt tudom róluk mondani, hogy elpazarolt potenciál (ez főleg a BOZ-ra igaz, a másikról nincs sok emlékem), és sablonkarakterek. De ami mind a kettőre igaz: túlzásba vitt, céltalan vérengzés. De tényleg, sok véres animét láttam már, de a Castlevaniában, a BOZ-ban és pár másik NOAS trailerben egyenesen undorító jelenetek voltak.

2021. márc. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

"amiket a Netflix... készített? Terjesztett, maradjunk ennyiben."

Hívjuk inkább finanszírozásnak. Ilyen pl. a Great Pretender is, amit a netflix licence-elt, viszont a tényleges munkát a Wit stúdió csinálta, akik korábban az AoT-t is csinálták.


Amúgy a legtöbb animéjük elég gyenge minőség. Viszont van egy pár jó.

2021. márc. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jóvanna, nem jutott hirtelen eszembe a szó. :D
2021. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es a castlevania egy hatalmas japan videojáték széria az “anime” tökéletesen tukrozi azt a világot a blod of zeus sem az a túl véres anime habár a blood of zeus eléggé gyenge animációt használ mondhatni a készítők szépen le vannak maradva a korral meet kb több mint 10 evvel ezelőtt használtak ilyen stílusú animációt!

A netflix meg ahogy sokan mondtak nem gyárt animéket! Inkabb terjeszti kb olyan mintha azt mondanánk hogy anno az RTL is csinalt animéket mert hát ment rajta a yugioh meg az inuyasha…

A netflix nem animekre való mert nagyon kezdetleges szegényes kínálata van neki valamint a magyar felirat a legtöbbnél nincs! Az indavideo az ahol animéket kell nézni a netflix inkabb a sorozatokban és filmekben erős habár az animációs munkájuk sem rossz sőt a castlevania elég szép lett az alucard harc még mindig legendás mert olyan szépen lett meg tervezve a története meg megint valami nagyon jó

A blood of zeus története is nagyon jó de az animacioja sokkal gyengébb!

Hiába vársz a hero akadémiára indavideon már fent van az 5 évad első része nezflicen meg csak 2-3 évad van fent és 0 mozi film 😂😅

2021. márc. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

"A netflix meg ahogy sokan mondtak nem gyárt animéket! Inkabb terjeszti kb olyan mintha azt mondanánk hogy anno az RTL is csinalt animéket mert hát ment rajta a yugioh meg az inuyasha"

Jó, ez pont nem igaz. Az RTL már KÉSZ animék jogait vette meg, hogy sugározhassa, viszont a netflix konkrét pénzt költ arra, hogy létrejöjjön egy anime.

Ilyen pl. a Beastars, Great Pretender vagy a Devilman Crybaby.

Tessék, itt láthatod is:

Licensed by Netflix

[link]


Ha hasonlítani kell, akkor a crunchyroll ilyen, ami animéket ad le és emellett animéket finanszíroz is.


"A netflix nem animekre való mert nagyon kezdetleges szegényes kínálata van neki"

Ez pont igaz.


"valamint a magyar felirat a legtöbbnél nincs"

Szerencse, mivel a magyar feliratok nagyrésze elég rossz. Legtöbbször angolról fordítják magyarra és már angolban is láttam félrefordítást, ami miatt a magyarban még több hiba lehet.

Aki animét szeretne nézni az olyan site-okra megy, mint a kickassanime, 9anime vagy a gogoanime, amely helyeken majdnem elsőként láthatja az új sorozatokat.

És ha megteheti, akkor emellett - mégha nem is használja -, akkor előfizet pl. a crunchyroll-ra, hogy támogassa a készítőket.

2021. márc. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!