Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mik azok az animék, amik...

Mik azok az animék, amik szerintetek sokkal jobbak is lehettek volna?

Figyelt kérdés

Hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de ötletem sincs, hogy tudnám jobban. Mikr azok az animék, amikből akár egy nagyon jó anime is lehetne, de úgy érzitek, hogy valami miatt ez nem sikerült?


Szemlétletném példával. Számomra ilyen a Charlotte, aminek a karaktereit és a sztoriját nagyon szeretem, és óriási nagy kedvencem is lehetett volna, ha nem 13, hanem mondjuk 25 részes. Mert irdatlanul le lett rövidítve, és össze lett csapva.


Kb így gondoltam. Nektek vannak ilyenek?



2021. ápr. 11. 12:10
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
18%
Amugy ha meg te így gondolod akkor hamar pofára fogsz esni 😅 vannak dolgok amik ízlés kérdése és vannak amik nem mert egy lefektetett korlátok keretein belül mozognak! A te matek dogád sem lehet szerinted nagyon jó ha a tanár 5%-ra értékelte most a Mozart-os példám is ilyen van egy szabály jelen esetben a zene szabályai emiatt aki azt mondja hogy ízlés kérdése hogy zeneileg minőségi vagy sem az total hulye mert akkor az arany is azért ilyen értékes mert bemondásos alapon és nem pedig a tényleges felhasználása miatt…!
2021. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
84%

10.

Először is,mi számít minőségnek,a te értelmezésedben? Az enyémben,ez is szubjektív,hiszen míg az első két évadot annak tartom,az utolsó kettőt nem. Nekem ez minőségbeli romlásnak számít,mind a történetre,a karakter dizájnra,a személyiségekre és a történet folyására értve.


Nos,ha nem a fizikai koromtól beszélsz, akkor az,hogy nem tudom jóra értékelni ezt a művet,az szellemi visszamaradottságra utalna? Nem hiszem,ez nem így működik. Más az ingerküszöb,a tűrési vagy befogadási határ. Ettől én még nem leszek szellemileg gyerek.(Bár úgy gondolom ez is igazán lealacsonyító, gyerek gondolkodással is lehet valaki zseni és felnőtten is lehet valaki,nem az)


A véleményed,nem objektív hisz benne van az,hogy az "én véleményem". Objektívan nézve,tényeket hozhatnál maximum fel,pl. hanyas értékelést kapott MyAnimeList-en stb. Ez így szubjektív minden szempontból.

2021. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
84%
11. Nem jó példát hoztál fel. A matek,az egy logikán alapuló tantárgy és nincs köze az érzésekhez. Ott csupán arról van szó, tudod vagy nem. A zene,az irodalom,a vélemény,ezek nem ilyenek. Itt mindenki olyan értelmezésben világítja meg az adott dolgot,amilyenben szeretné. A felfogást,nem lehet behatárolni,ez egy olyan dolog,ami mindenkinél szabad, nem véletlen,hogy pl. egy versnél nem lehet megmondani,mire gondolt a költő. Az író is meghagyja az olvasói szabadságot, azzal,hogy nem rágja szájba az értelmezést,ezt meg kéne tenned neked is.
2021. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
18%

Inkabb te tedd meg meg! A zene mióta ízlés kérdése? Mond csak a B dúr vagy á mol mióta ízlés kérdése? Az ütem mióta ízlés kérdése? Az oktávok félhangok tercek stb-ik mióta ízlés kérdése?!!! Erről beszéltem amikor mondtam hogy “a szellemileg gyerek”

És ha már irodalom és versek! A verseknél itt ott vannak a szabályok a rímek utemek nyelvtani szabályok keretek stb! Az hogy a szerző mire gondolt közben az más mert az szubjektív azaz gondolhatott amire csak szeretne de amikor már le írja és elmondja hogy ez és ez bizony ezt jelenti na az már objektív!

A véleményem megint objektív ne akard ki forditani a szavakat!

A minőség meg minőség ezt se akard meg másítani mert bele tör a bicskád! Először is a minőség a storiban rejlik! Sikerült nagyon árnyalt és összetett karaktereket csinálni valamint csavaros és bonyolult történetet mert az élet is komplikált és nem csak a tiszta gonosz van és a hősi jó!

Neked mi a minőség slime anime!? Igen lehet az is nagyon jó ha nem láttál még animéket és nagyon fiatal vagy azaz nem tudod a bonyolultabb dolgokat megérteni!

És pont szarokbele hogy mi a lealacsonyító ha díszkurzust akarsz akkor használd a szavaidat és ne a koritest és fogalmazd meg mi nem tetszett benne! Ne pedig bemondásos alapon szerinted rossz... (nem rossz csak neked nem tetszik) mellesleg el vagy tevedve mi az a szubjektív és objektív

A legjobb szín lehet szubjektív mert valaki a pirosat szereti valaki meg a zöldet

Egy jó történet viszont objektív mert lényegtelen az ízlés ha valami jól meg van csinálva azaz értékes munkát fektettek bele akkor az jó

Pl itt van a tronok harca sorozat is sokak nem szeretik nem tartják jónak ettől függetlenül a sorozat jó nem is ezért lett a legsikeresebb sorozat vagy ott a másik a Harry Potter sokak szerint megint borzalmas de nem mert nem hiába lett a legsikeresebb könyv eladás a világon...

2021. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Yakusoku no Neverland 2. évada. Dr. Stone: Stone wars AoT 4. évad
2021. ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

14. Na éreztem,hogy jön már a kifakadt fanolás,de ettől még nem lesz igazad.

A zene igen is ízlés kérdése és én itt most nem a kottázásra és annak a szabályaira gondoltam,hanem az összhatásra. Aki általában szereti a klasszikus zenéket,neki sem fog az összes tetszeni,hisz mint mindenben, itt is meg van az a bizonyos igényhatár. Lehet tökéletesen, szabályoknak megfelelően működő kompozíció, de akkor sem lesz a végeredmény,minden fülnek élvezhető és itt jön közbe a vélemény. A kifejtés,a szubjektivitás,hogy vajon akkor mi volt számára a probléma. Ezt követi a vita,hogy akinek tetszett,miért tetszett és ott ahol, már véleményekről és nem tényekről beszélünk,az már személyes kifejezéseket tartalmazó diskurzus.


Nem,amit mondtál az megint nem objektív,hisz az,hogy kinek mennyire árnyalt,gonosz vagy jó egy karakter nem befolyásol több nézőpontot,tehát nem tény. Nekem sokkal inkább leegyszerűsítették a karaktereket,a történet valóban felpörgött,de ez sem a jó értelemben,hiszen újabb és újabb,"hibákat","deket" hozott a felszínre. Messze nem azt a kidolgozottságott,kapta,amit érdemelne.


Na és az általánosítás... Attól,hogy valaki szereti a slime-os animéket, még lehet értelmes ember. Én például még egyet nem láttam,de szerintem nem kéne őket sem bántani. Sok animét tartok zseniálisnak,mind más más értéken,kategórián mozog. Elbírhatatlanul szeretem a Devilman Crybaby-t,de ugyanakkor a Gintama-ért is oda vagyok,azért mert egyik a humor a másik meg a komolyabb témán mozog nem fog veszteni az értékéből, pont ahogy a néző sem.


Én nem szeretem csinálni,ezt az idézősdit,de konkrétan ellentmondasz saját magadnak.

"Ne pedig bemondásos alapon szerinted rossz... (nem rossz csak neked nem tetszik)"

Nem mondtam egyszer sem,hogy rossz, már ha csak a kérdést is elolvasod, itt minden válasz egy-egy személyes vélemény,utal rá a "szerinted" szócska és ne haragudj,de ez egy nagy öngól volt,szóval mielőtt válaszolsz próbáld meg megérteni, miért írom ezt.

A kifejtést,az okot, hogy miért nem tetszett,azért nem írtam le,mert a kérdés nem tartalmazza ezt az igényt és mivel a kérdező nem érdekelt ez iránt,ezért neked is csendben el kéne fogadnod, ezeket a válaszokat.

2021. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
65%
Én nem akarok beleszólni a vitátokba, de a zene az igenis ízlés kérdése!
2021. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

Minden anime lehetett volna jobb, legalábbis ha azt vesszük alapul, hogy nincs olyan, hogy tökéletes. Nyilván egy Yakusoku no Neverland S2, aminek jobb volt az alapanyaga az is jobb lehetett volna, de egy 8-9 pontos anime is lehetett volna jobb, mivel nem 10 pontos.


És, én is bele akarok szólni a vitába, viszont nem akarok nagyon visszanyúlni, így mindkettőtöktől csak az utolsó pár kommentet nézem. :)

Csak arra reagálok, ami érdekel.


#12

"Nos,ha nem a fizikai koromtól beszélsz, akkor az,hogy nem tudom jóra értékelni ezt a művet,az szellemi visszamaradottságra utalna?"

Én azt mondanám, hogy igen, max más szavakkal.

Vannak olyan művek, amelyeket csak akkor tudsz fogyasztani, ha valamennyire már tanították, hogy hogyan kell összerakni a fejedben, hogy mi történt, hogyan kell következtetni valamire.

Ha egész életedben a Transformers szintű filmeket néztél, akkor egy Bakemonogatari mélyebb jelentésének megértése nehezedre fog esni.

A jelenlegi season-ben fut egy Mars Red nevű anime, ami szintén elvont, és emiatt olvastam kommenteket, akik egyáltalán nem értették, hogy mi történt, miközben a kommentek többsége arról beszélt, hogy értette és, hogy milyen jó volt.


Az életed során tapasztalt oktatás minősége fontos szerepet játszik abban, hogy milyen mély animéket vagy képes értelmezni.

Ez tagadhatatlan tény.


#13

"Az író is meghagyja az olvasói szabadságot, azzal,hogy nem rágja szájba az értelmezést,ezt meg kéne tenned neked is."

Itt nem beszélhetünk tökéletes szabadságról, meg lehet mondani, hogy pl. mire nem gondolt a költő és így bizonyos szintig be lehet valamit határolni.

És ha egy költő nagyon konkrét, vagy láthatóan nincs mögöttes értelme a versének, akkor egyszerűen nem tusz mit mögé tenni, és nincs semmilyen szabadságod értelmezést tekintve.

Ezek pedig tőled független dolgok, más szavakkal objektív dolgok. Az tényleg tőled függ, hogy pontosan, hogy értelmezed, de az teljesen objektív,h ogy értelmezhető-e egy adott módon, vagy már nem.


#14

"A zene mióta ízlés kérdése? Mond csak a B dúr vagy á mol mióta ízlés kérdése? Az ütem mióta ízlés kérdése?"

Bocs, de ez szimplán hülyeség. Ha megkérdezném, hogy Beethoven egy adott művében milyen különböző zenei technikákat használt és azokat hogy csoportosítod, akkor nem tudnál rá válaszolni.

Nem az alapján lesz minőségi, hogy B dúrban van, mivel lehet valami objektíven rossz is és jó is, akkor is ha B dúrban van.


"Először is a minőség a storiban rejlik! Sikerült nagyon árnyalt és összetett karaktereket csinálni valamint csavaros és bonyolult történetet"

Ez megint hülyeség, pl. lehet nagyszerű történeted, az egész sorozat nem lesz minőségi, ha a háttérzenéket egyáltalán nem sikerült a megfelelő hangulathoz párosítani. Teljes elrontja a sorozat minőségét.

A másik meg, hogy van különbség a csavaros történet és az értelmetlen történet között, ami miatt ez önmagában megint nem elegendő, hogy megállapítsuk, hogy valami minőségi-e.


"Neked mi a minőség slime anime!? Igen lehet az is nagyon jó ha nem láttál még animéket és nagyon fiatal vagy azaz nem tudod a bonyolultabb dolgokat megérteni!"

Amúgy a TenSura pont minőséginek számít, max nem olyan jó, mint a AoT, de ettől még egy kifejezetten jó darab, csak más a genre.

Szerintem a Bakemonogatari veri az AoT-t, viszont ott is más a genre, ezért nem hasonlítom ezeket normális esetben.


"Egy jó történet viszont objektív mert lényegtelen az ízlés ha valami jól meg van csinálva azaz értékes munkát fektettek bele akkor az jó"

Te hogy definiálod az "értékes munkát"? Szerintem a God of Highschool értékes munkát tettek, amikor pl. mocap harcokat csináltak és látszott, hogy mennyi munka volt benne, de ettől még elbaltázott sorozat lett.


#16

"A zene igen is ízlés kérdése és én itt most nem a kottázásra és annak a szabályaira gondoltam,hanem az összhatásra"

Ezt nem teljesen értem, hogy hogy jön ide. Azt eddig se, a vitapartnered sem tagadta, hogy van a személyes, szubjektív ízlés (élvezet), ami része az összhatásnak, így elkerülhetetlen, hogy ez valamennyire szubjektív legyen.

Viszont itt korábban a minőségről kezdtetek elbeszélni, ami csak egy része az összhatásnak.


"akkor sem lesz a végeredmény,minden fülnek élvezhető és itt jön közbe a vélemény"

Persze, csak attól még el tudod ismerni, ha olyan minőséget tettek le az asztalra vele.

És lehet, hogy neked nem tetszik a Mona Lisa, de nem fogod azt mondani, hogy milyen szar minőségű, mivel ez egyszerűen nem igaz.

Mellesleg én is azért állok a "minőségi" megítélés oldalán, mert én így szoktam a MAL-on pontozni az animéket. Még ha nem is felel meg az én ízlésemnek, akkor is megadom azt a pontot, amit megérdemel, és ezeket érvekkel meg is tudom védeni.


"Ezt követi a vita,hogy akinek tetszett,miért tetszett és ott ahol, már véleményekről és nem tényekről beszélünk,az már személyes kifejezéseket tartalmazó diskurzus."

Ez megint nem feltétlenül igaz. Pl. ha az anime tartalmát beszéljük át és nem azt, hogy szubjektíve miért tetszett, akkor az egy teljesen objektív beszélgetés, hogy az adott világban mi fogadható el logikailag helytálló cselekednek, és ez alapján akár változhat valaki véleménye, de attól még nem véleményekről beszélgetünk.

Pont egy ilyen beszélgetésem volt a Yakusoku no Neverland esetében kb. egy hete.


"megint nem objektív,hisz az,hogy kinek mennyire árnyalt,gonosz vagy jó egy karakter nem befolyásol több nézőpontot,tehát nem tény"

Ezt részleteznéd, hogy logikailag hogy függ össze? Mármint mi az, hogy nem befolyásol több nézőpontot ÉS EZÉRT nem tény?


"Nekem sokkal inkább leegyszerűsítették a karaktereket"

Ez számomra megint új, ami érdekelne.

Ezt pl. hogy érted? A karakterek múltját nem tették semmissé, így ha valami újat meg tudtál róluk, akkor aaz a korábbi ismeretekhez hozzájött és nem helyette.

Ha egyszerű karakterekről beszélnénk, akkor max az újakról beszélhetnénk, de azok meg nem főszereplők, így érhető, hogy 16 részben nem csak rájuk fókuszáltunk.


"Attól,hogy valaki szereti a slime-os animéket, még lehet értelmes ember."

Senki nem mondta, hogy értelmi fogyatékosnak kell hozzá lenned, hoyg élvezd. Vannak guilty pleasure animék is, amikről tudja az ember, hogy rossz, viszont élvezi.

Viszont ez fordítva már annyira nem működik. Ha pl. a Mars Red szinten elvont animét nézünk, akkor aki nem tudja értelmezni, hogy mi mit jelent, mi mire utal, az egyszerűen nem fogja érteni, akármennnyire zseniális az anime maga.

Ez pedig ugyanígy van verseknél, ha valaki gyenge oktatást kapott, akkor ő nem fogja meglátni egy vers mélyebb jelentését. Tudod, van az a vicc, hogy mire gondolt a költő, amikor leírta, hogy "lila függöny", és van 3 teljesen elvont állítás, és a 4., hogy a lila függönyre gondolt.


"Én például még egyet nem láttam,de szerintem nem kéne őket sem bántani."

Persze, hogy nem, csak a te logikád szerint a legjobb anime, ami a legtöbb embernek tetszik.

Legalábbis eddig nagyjából efelé az álláspont felé mozogtunk, mivel arról beszéltél, hogy valaki élvezete-e vagy sem.

És ebből pedig egyenesen következik, hogy a magas irodalmi művek nem olyan értékesek, mint a köznapi művek, mivel nem tetszik annyi embernek - részben mivel nem is értik.


#17

"Én nem akarok beleszólni a vitátokba, de a zene az igenis ízlés kérdése!"

Hogy tetszik-e, az igen.

De amikor azt látom ,hogy pl. egy zongora művész 4 kezes darabot állít össze és 2 kézzel adja elő, akkor az az előadás minőségi, akármennyire is tetszik mondjuk nekem az adott darab.



MINDENKINEK:

Vannak objektív szempontok a művészetben is, amik alapján egyes máveket értékelni lehet.

Pl. a plothole-oknak egy történetben semmi köze a személyetekhez, ez egy objetkív dolog, hogy logikailag mennyire állja meg a helyét egy történet.

Ahogy pl. az animáció is bizonyos szintig teljesen objektív, mert ha látsz egy embert - és tényleg ember történetben -, akkor elvárod, hogy hogyan legyen a mozgása meganimálva, mivel tudod, hogy hogy mozog egy ember.

STB.

2021. ápr. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

13. Valóban van az az érettségi szint, amikor bizonyos művekhez "felnősz",de attól még véleményt bármilyen szinten mondhatsz. A meglátás az változik,különböző hatások során és épp ezért kell kimondani a gondolatokat,majd formálni azt. Én szoktam elvontabb, kaotikusabb,nehezebben felfogható animéket nézni,de van úgy,hogy ezeket sem tartom jónak. Nem gondolom úgy,hogy egy nehezen felfogható mű, automatikusan jóvá válik. Hiába hordoz magában valami mélyebb tartalmat, hiába érted meg, ha az üzenete nem tetszik.


Nem gondolom,hogy az annyira objektív lenne. Bizonyos részei igen, de a tanulság,amit leszűrsz az egészből,azt saját magadnak alakítod ki. Például irodalmon bármiről tanultunk, mindig ott volt a fogalmazás szubjektíven kérve.


Akkor lehet egy véleményt tényként nyilvánítani ha mindenki úgy gondolja, mivel akkor nincs már vitaképes ellentét tehát nem beszélgetünk csupán érzésekről,hanem az vitathatatlan ténnyé válik. Pl. A lapos Föld hívők és geo Föld hívők. Még a kezdetekben tényként kezelték, hogy le lehet esni a széléről. Mikor megjelent az első olyan ember, aki ezt vitatta,az volt a vélemény és ezt mikor elfogadták lett a tény.


Hát feltűnt,hogy témát váltott a zenénél és nem rám reflektált. Úgy igaza van,hogy ha a helyesen lejátszott B dúrokról beszélünk,vagy a hang nem csúszik,ezt hozzá értők megállapítják objektíven nézve,de mivel itt arról van szó,legalább is az alap az volt,hogy tetszik-e egy zene vagy nem,ezért ez nem nagyon illik ide.


A Mona Lisa,őszíntén én nem vagyok oda a régi művészetekért. Elismerem, hogy sok munka van benne,elismerem és minőségnek veszem a színek keverését a festék eloszlatását stb., de mondhatom róla,hogy ízlésemnek nem megfelelelő.


Ha tartalmat beszéljük ki,nem változtatva a történeteten akkor az egy objektív beszélgetés,ha hozzáadjuk a véleményünket,vagy hogy vajon mire gondolhattak a karakterek ott jön a szubjektivitás.


Azért írtam,hogy leegyszerűsítették őket, mert már nem találom bennük önmagukat. Pl. Eren. Sehol nem látom azt a karaktert,akit annó 2 évadon keresztül ismertünk,megszerettünk. Őrült,megingathatatlan,célra törő volt, aztán a 3. évadban lett az első nézők kedvére tartó változás. Rakjunk bele szomorúságot,mutassuk meg, hogy ő is tud sírni,feladni. Nekem ez abszolúte nem jött be, hiszen ez nem Eren. A legnagyobb stressz hatására nem változott a jelleme,de csak így a következő részben annyit érzékelek,hogy más. Nem kapunk okot,magyarázatot,hogy mi vitte ezt nála végbe. Jön egy időugrás és Eren változik újra,mert sokkal menőbbek lettek a titokzatos karakterek,mostanában. Tele van a cselekmény logikátlan lépésekkel, vagy csak kibontatlan félbehagyott cselekményekkel,amire több időt kéne szánni. Az időbeli ugrást sem tartom indokoltnak.


... Azért nem értheti mennyire zseniális is Mad Red,hiszen ez a te véleményed,aminek nem kell egyeznie máséval,de se nem kisebb vagy kevesebb értéket nem fog képviselni.


Nem,nem az a legjobb anime ami a legtöbb embernek tetszik. Ha ezen a logikán mennék,akkor már alapból fel se hoztam volna az AOT-ot. Az a legjobb anime,amit az adott személy annak tart. Nem degradáltam az irodalmi műveket sem,mert attól,hogy valaki nem szereti,nem lesz az rossz és hidd el sokkal többen kedvelik, mint vannak ellene. Én például jobban szeretném ha a kortárs művek nagyobb hangot kapnának. Folyamatosan ugyan azt a hibát követi el az emberiség, mindenki a kitüntetést csak halála után kapja meg és az már nem ér sokat.

2021. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az Arifureta az, ami nagyon ilyen. AZ alapkoncepció tök érdekes volt, az első pár rész hihetetlen jól is indult. Aztán elvitték ebbe a hárem ecchi irányba, és a végefelé már teljesen vállalhatatlan lett. Kár érte. :((


Mekakucity Actors. Szerintem aki látta, pontosan tudja mire gondolok. Nagyon durván összecsapták, főleg a végét. Konkrétan lerendezték a tetőpontot 5 perc alatt. Pedig a karakterekből és a sztoriból sokkal többet is ki lehetett volna hozni ennél.

2021. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!