Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van olyan anime, ami felülmúlj...

Van olyan anime, ami felülmúlja a Ninja Scrollt?

Figyelt kérdés
Nyilván mindenkinek más az ízlése, de nekem a Ninja Scroll a csúcs. Rövid, lényegretörő, brutális, pörgős és végtelenül szimpatikus a főszereplő. Láttam már a Sword of the stranger-t, a D, a vámpírvadászt, a Wicked City-t, az Akirát, a Berserk-et stb. és bár nagyszerűek egytől-egyig de a Ninja Scrollt egyiknek sem sikerült felülmúlnia nálam. Tudtok ajánlani valami hasonlót? Nem vagyok egy nagy animerajongó, de ez az egy lenyűgözött, sok élőszereplős akciófilm elbújhat mellette. Ilyeneket keresek...
2021. ápr. 20. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit mellé lőttél ezzel kérdéssel ezen a fórumon, mert a nagytöbbség hozzá se szagol az ilyenekhez. Még csak nagyon a 2010 előtt készült cuccokhoz sem. A magam részéről nagyon régen láttam már a Youjuu Toshi-t és a Juubee Ninpuuchou-t is.


Amivel megpróbálkozhatsz amúgy:

Shigurui (sorozat, szamurájos, elég brutális)

Basilisk: Kouga Ninpouchou (ninjás, az eredeti, nem a néhány éve jött folytatás)

Karakuri no Kimi (egy elég szamuráj B-filmes hatású ~45 perces OVA)

Baoh Raihousha

Violence Jack (3db ~40 perces OVA)

Crusher Joe

Wild 7

2021. ápr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem mondom, hogy ezek felül fogják neked múlni, de van közte néhány, ami nekem jobban tetszett.
2021. ápr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. ápr. 21. 03:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy felülmúlja, de pl. nekem ezek is tetszettek:


Angolmois: Genko Kassenki

The Hakkenden (ez sem éppen egy új anime)


És ahogy az első írja, a mai animések nem néznek 2010 előtti animét, mert "jaj, az régi, meg csúnya a grafikája és nem is érdekes". Klasszikus, 2000 előttit meg még annyira sem néznek, holott igazi kincsekre lehet lelni köztük. A legtöbbje kenterbe veri a mai animéket.

2021. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Bár mondjuk a D, a vámpírvadász:Vérszomj elég közel van a Ninja Scroll-hoz. Kb. egy szinten vannak.
2021. ápr. 21. 21:49
 6/7 Hintalow ***** válasza:

Hát ez generációs kérdés, mindenkinek a saját gyerek/fiatalkorában látott cuccok jönnek be. Én sem nézek nagyon 80' éveknél régebbi animéket, és gyanítom mások sem innen :)


most nem egyértelmű, hogy a szetting, a korra jellemző ábrázolás, a brutalitás, vagy mi ragadott meg benne.

Amit érdemes lehet megpróbálni:

- Samurai Champloo

- Demon City Shinjuku

- Rorouni Kenshin

- Talán esetleg a Mononoke Hime

- Blood Reign: Curse of the Yoma

- Samurai Deeper Kyo

- Puppet Princess


Ha meg 80/90 évek kell és brutalitás, akkor meg Genocyber/MD Geist vonalon indulj el :D


Ám a Ninja scrollból van egy sorozat is, ha a főszereplő szimpi volt, azt érdemes még megnézni

2021. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi Hintalow!
2021. ápr. 22. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!