Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kumo desu ga, nani ka? anime,...

Kumo desu ga, nani ka? anime, aki szerint jó, mi jó van benne, csak számomra olyan semmilyen, olyan össze-visszasag egy ordibáló, idegesítő főszereplővel?

Figyelt kérdés
Csak azért kezdtem el nézni meg még most is nézem, mert imádom a pókokat, meg várom azt az állítólagos "hű, de jó anime" élményt.

2021. ápr. 21. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az a jó benne, hogy egyszerre 2 történetszálat látunk és a főszereplő nem tök random lett overpowered hanem hosszú éveken át küzdött. Nekünk ez nem tűnt annyinak, de ő is ugyan akkor azületett mikor a többi reinkarnálódott. Érdekesek a karakterek és a cselekmények. Ha még több world building lenne benne akkor szerintem 10/10 anime is lehetne. Igen néha idegesítő a pók de ez az élet még mindig új és teljesen eltérő a múltjához képest.
2021. ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

10/10 semmiképp sem lenne de jó sőt sokkal jobb mint a slime! Míg a slime egy bemondásos alapú op csak azert mert mc és ezért kijár neki a harem! De azt a haremet senki sem banthatja…! A főszereplő meg semmilyen


Addig itt a karakter többször valtozott és fejlődött nincs benne érthetetlen hulye harem és ecchi!

Az hogy két szalon fut a történet szinten nagy plusz (de még mindig a legnagyobb plusz hogy nincs benne felesleges ecchi és harem ami degradálja az egész dolgot)

De az hogy hova fog érni ez az anime az még kérdéses…!

Ez egy amolyan 10/6-os anime nem rossz sőt a sok rossz közül kiemelkedő mert nagyon nagy sablonokkal dolgozik de mèg is jól használja de ettől még nem egy berserk nem egy death note nem egy hero academia meg nem egy naruto one piece stb

2021. ápr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk a legújabb rész tetszett.
2021. ápr. 21. 20:16
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Hát, szerintem arányaiban gyenge, legalábbis ahhoz képest amennyire tartják.


Karakterfejlődés van, csak logikátlan. Ha logikailag nem értelmes egy karakterfejlődése, akkor az a karakterfejlődés rossz, és itt ezt láthatjuk.

A Pók idősíkon nem sok idő telt el, mégis számtalan változás állt be a karakter személyiségében, ami teljesen nevetségessé tette az egészet.


Világépítés kb. nem is létezik. Nem sok mindent tudunk a világról, ami nem feltétlenül rossz, mivel vannak animék, amik erre egy rejtélyt vontak fel, pl. ez is azt akarta, csak amikor egyáltalán nem tudsz semmit a világról és majdnem teljesen vakon vagy, akkor az eseményeket nem tudod elhelyezni egyáltalán (az Overlord pl. jól csinálta, hogy legyen világépítés és megmaradjon a rejtély).

Ez szintén negatívum.


A főszereplő nekem is idegesítő, de ez irreleváns, mivel objektív pontozásba szubjektív véleménynek nem szabad számítania.


És azért leírom a jó pontokat, bizonyos dolgokban vannak kreatív megoldások, pl. a reinkarnáció ilyen.

Nagyon jól kezeli az időt, nagyon érdekessé teszi a cselekményt. Ezt láthatjuk amúgy a Witcher sorozatban.

Az animáció és a karakter design rendben van.


Reálisan 7/10 lesz. Szóval nem fog felérni a jobb darabokhoz, mint a TenSura vagy Overlord.

Ilyen egyszer nézhetős darab lesz.

2021. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

4-es a pókos szálon nem kis idő telt el mert több mint valószínű hogy a főszereplő elvesztette az idő érzékét és már valószínűleg több év telt el

a slime meg abszolút nem jobb darab! több pontban sokkal rosszabb mint a kumo desu ga!

-irritáló hárem ami nem engedi a cselekményt és a storyt...

-hiába van hárem nincs románc story a hárem létezik de nincs miért léteznie csak hogy ajnározzák a főhőst mert az alapjog...

-felesleges ecchi sok esetben nem oda illik és teljesen kontex veszett

-a main ch bemondásos alapon op minden téren! és neki kell lennie az isten király császár és minden fejlődés akadály az nincs mert be állítja automata kill-re meg automata dr strange operációs játékra...

-az animének nincs tétje a fenti felsoroltak miatt!


érdekes módon az overlord teljesen jó érdekes és nagyon erős mellék történetei vannak!

a slime az bőven 10/4 (amúgy a 10/7 az egy erős anime)

a kumo max 10/6 (de még kiderül lehet le megy 10/5-re)

overlord 10/7

(de 10/10-et egyiknek sem adnék mert az már rendkívüli és ízlés kérdése is azaz akkor már szubjektív lenne)

2021. ápr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

"4-es a pókos szálon nem kis idő telt el mert több mint valószínű hogy a főszereplő elvesztette az idő érzékét és már valószínűleg több év telt el"

Az utolsó vagy utolsó előtti részben a vámpír, akit látunk és Kumoko felismer, az egy vele egy időben reinkarnálódott személy.

Az a személy még csecsemő volt, vagyis kevesebb, mint 3 év telt el, de sokkal inkább hetekről, hónapokról beszélhetünk összesen.


"-irritáló hárem ami nem engedi a cselekményt és a storyt"

A TenSura esetében egyáltalán nem beszélünk harem-ről, az ami ott történik az nem harem. Ez a comedy vonal, amit a show hoz.

A viccek sem viszik előre a történeteket mégis vannak nagyon jó comedy animék.

Ez nem érv a minőség ellen, max arra lehet érv, hogy neked tetszik-e vagy sem.


"-hiába van hárem nincs románc story"

Ha up-to-date vagy a sorozattal, akkor tudod, hogy van, mivel a 2. évad kb. erről szólt.


"-felesleges ecchi sok esetben nem oda illik és teljesen kontex veszett"

Ezt nem tudom ,hogy miért vetted külön, mivel nem harem van, hanem comedy, ami részben enyhe erotikaként jelenek a műsorban.

Amúgy egy OP karakter esetén a "harem" vagyis female karakterek körül rajongása, az pont reális, ahogy ez történni szokott a valóságban.


"-a main ch bemondásos alapon op minden téren!"

Ez szintén nem igaz. Nem bemondás alapján OP, ez amúgy főleg azért vicces, mert majdnem hasonló úton erősödik meg, mint Kumoko.

A legyőzött ellenfelek segítségével fejlődik. A különbség az, hogy Rimuru esetében erre kevesebb időt szántak.

Az szintén nem igaz, hogy legyőzhetetlen, hisz mind az 1., mind a 2. évadban találkozik nála jóval erősebb személlyel.


"-az animének nincs tétje a fenti felsoroltak miatt"

A felsoroltak egyikének sincs köze a téthez, főleg nem a nevetséges harem, ecchi említésének.

A 2. évadban pedig látszik, hogy még így is van tét, hogy egy erős karakterről beszélünk.


"a slime az bőven 10/4"

Az inkább 8/10 a saját stílusában. Azt értem, hogy neked nem tetszik, de objektíven a 8-at eléri.


"a kumo max 10/6"

Nem, ez reálisan 7/10.


"overlord 10/7"

Ez szintén egy 8/10 reálisan.


"de 10/10-et egyiknek sem adnék mert az már rendkívüli és ízlés kérdése is azaz akkor már szubjektív lenne"

Nem tudom, hogy ez miért állít meg. A mostani "elemzést" sem sikerült objektívan megtenned.

Arról nem beszélve, hogy láthatóan a 2. évadot nem is láttad, de még az 1. évaddal sem vagy teljesen tisztában.

És akkor nem bsezéltünk még arról ,hogy a genre-t sem ismered láthatóan.

2021. ápr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó itt valószínűleg nem fogunk egyetérteni (én amigy próbálkoztam a slime-al de nagyon rossz sablonos!)

Az egyetlen amivel vitatkoznék!

A valóság része… ha valóságban valaki op akkor nem animes haremet kap és nem nagy hype-ot hanem nagyon nagy irigyeket és hátulról kibeszelest

Latom ezzel nagyon nem vagy tisztában de ha valaki annyira a csúcson van az általában egyedül van vagy pedig max 1-2 ember veszi körül… (nem magamra célzok ha így ertelmezned hanem nagyon sokszor láttam! A komoly témájú animekben is láthatod amik megint tapasztalat útján lettek kreálva hogy hogy a is bánik az tehetségtelen gyenge buta társadalom egy kivételesen tehetséges erős egyénnel! Nem követés és csillogás hanem irigység és a frusztráció hogy mi kevesebbek vagyunk ja meg a kisebbség komplexus!

2021. ápr. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

"én amigy próbálkoztam a slime-al de nagyon rossz sablonos"

Nem az, csak nyilván fel kell fogni, hogy miről szól, de mindegy.


" ha valóságban valaki op akkor nem animes haremet kap és nem nagy hype-ot hanem nagyon nagy irigyeket és hátulról kibeszelest"

Ja, én is úgy emlékszem a suliban a menő gyerekre, hogy mindig egyedül volt és kibeszélte mindenki. :DD

Senki nem rajongta körül.

Az a helyzet, hogy a példád még Mo.-on sem állja meg a helyét, pedig itt azért az emberek kibeszélése elég mindennapi, de mondjuk nyugat-európában már egyáltalán nem jellemző.

Szóval nem, ez ebben a formában nem igaz.


"Latom ezzel nagyon nem vagy tisztában de ha valaki annyira a csúcson van az általában egyedül van vagy pedig max 1-2 ember veszi körül"

Igen, azért vannak a híres énekeseknek rajongó táboruk, és veszik körbe magukat mondjuk 30 csajjal.

Keress mondjuk rá Dan Bilzerian-ra, aztán mond azt, hogy csak 1-2 ember van mellette. :DDD


"hogy a is bánik az tehetségtelen gyenge buta társadalom egy kivételesen tehetséges erős egyénnel"

Csak ennek az animének pont az a lényege, hogy az erős teremti a társadalmat.

Amúgy ezért is jó ez az anime, mivel ilyen szempontból bemutatja, hogy hogyan alakultak ki közösségek, társadalmak.


"Nem követés és csillogás hanem irigység és a frusztráció hogy mi kevesebbek vagyunk ja meg a kisebbség komplexus!"

Ja, abban az esetben, ha már mondjuk egy létező társadalomba kerül és nem ő teremt magának.

Amúgy ezt dolgozza fel részben a 2. évad.


Tényleg nehéz úgy vitázni, hogy nem tudod, hogy miről beszélsz.

Az első évad a saját maga által kreált társadalomról szól, ahol mindig, minden esetben a tehetséges ember elismert volt.

Ezzel szemben ez ellentétbe van állítva a 2. évadban bemutatott már létező társadalommal, ami nem fogadja el őket.

2021. ápr. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%

Akkor nézd meg amikor a Gáspár Laci vagy valamelyik sztár énekes ki tesz egy nyaralás képetbazdmeg” főleg a COVID idején! Persze vannak jó kommentek de nagyon sok van hogy “bezzeg” a suli meg ja igen amugy ki beszélik a “menő” gyereket ja nem a kis menot akinek sok hibája és hiányossága van és a menősége forrása a semmi hanem a tényleg op-t hogy bezzeg ő alig tanult még is full 5-ős egésznap zsíros kajákat eszik még is tiszta kocka vagy sovány

Az hogy körbevesz egy gazdag hires alakot 30 csaj az csak azt jelenti hogy a csaj aktuális partnert lat benne mert van pénze és ettől a csaj is “valaki” lehet! Nem kell mondanom magyarországi példát erre nincs is tele a magyar media azzal a nővel aki a milliárdos öreg urakra megy rá! Ezek a nők nem a személyt látják hanem a pénzt! És ezek a nők ellehetetlenítik a háremet! Nem hagyjak hogy veszély társuk legyen és kevesebb pénzhez jussanak hozzá ha meg jol lehúzták akkor meg tovább állnak idővel 😅😂😆

Vagy beszéljünk valamelyik szuper gazdag magyarról aki pl nem drog dillerként keresi a kenyeret hanem bejött neki egy üzlet és sorban nyitogatta a bankot és hasonlo dolgokat! Az Egész ország utalja mert milliárdos lett

Az a baj hogy a példám nagyon jól megmutatja a valós dolgot tudom te még alom világban élsz de egy társadalom az felépíteni nem érvekkel meg rajongással lehet hanem vérrel! Az ellenség nem fog behodolni mert te vagy az mc és mert op vagy!

A 2. Évadot nem láttam…

De ne akard életképesnek be mesélni mert egy átlagos 1 szobás középkorú eladó a full kenyér a világában alig viszi valamire akkor egy véres világban? Az op ember mindenhol kitűnik pont ezért op mert nagyon jól tud alkalmazkodni!

És a sulis példák

Én pl több iskolába jartam mindig az volt hogy a legtehetségesebbeket ki beszélik még ha amugy jó fejek is voltak! Mert ilyen az ember! Ha lat egy nála sokkal jobbat arra irigy!

De mindegy az animeben az történik amit a szerző akar de a valóság az más… nem kell el fogadnod majd rájössz csak nézd meg a Gáspár győzött milliomos és meg sem erőlteti magát... ja hogy az hulye majom? Hát egy hulye majom nem tudna 20 évig a Tv-ben maradni ráadásul full luxus élete is van

2021. ápr. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"agyon sok van hogy “bezzeg” a suli meg ja igen amugy ki beszélik a “menő” gyereket"

Oh, hogy te azt hiszed, hogy Gáspár Laci menő? Akkor minden világos, hogy miért nem érted.

Tisztázzuk, teljesen más, ha valaki mögött tényleges eredmény van.


"Az hogy körbevesz egy gazdag hires alakot 30 csaj az csak azt jelenti hogy a csaj aktuális partnert lat benne"

Ha ezt így hagyod, ilyen általános formában, akkor pont az következik, amit mondtam.

Egy menő srácot, egy erős karaktert azért rajonganak körbe a lányok, mert valamilyen szempontból potenciális partnert látnak benne.

Ez történik itt is.


"Az a baj hogy a példám nagyon jól megmutatja a valós dolgot tudom te még alom világban élsz"

Nem, amiről te beszélsz, az egyáltalán nem reális. Sokkal inkább az a mese, mivel óvodás szinten istenítés egy megoldást és minden más lehetőséget elvetsz.


"egy társadalom az felépíteni nem érvekkel meg rajongással lehet hanem vérrel! Az ellenség nem fog behodolni mert te vagy az mc és mert op vagy!"

És ez hogy jön ide? Nem egy lényt ölt meg, mire felépítette azt, amit látsz az évad végén.

Mellesleg ez sem teljesen igaz. Nulláról felépíteni egy társadalmat lehet vér nélkül is.

Persze ennek megértéshez alapszitűn szellemi képességek kellenek.


"De ne akard életképesnek be mesélni mert egy átlagos 1 szobás középkorú eladó a full kenyér a világában alig viszi valamire akkor egy véres világban?"

Ez egyrészt pont hülyeség, mivel ma egy átlagos ember tudása, az 500 évvel ezelőtt kifejezetten zseninek számított volna. Azok az ismeretek, amiket mondjuk általánosban tanulsz matek vagy fizika órán, nagy részük nem létezett 500 éve.

Így de, sokkal nagyobb tudásod lesz arányaiban.

Ezt amúgy jól bemutatja a Log Horizon, ahol az adott világ hercegnője meglepődik, hogy a játékosok alapből tudnak térképet olvasni, értelmezni, taktikákban gondolkozni, mivel régen tényleg nem volt hétköznapi ez az ismeret.


"Az op ember mindenhol kitűnik pont ezért op mert nagyon jól tud alkalmazkodni!"

Ez megint nem igaz.

Mivel egy átlagos tudású mai személy, ahogy írtam, kifejezetten okosnak számít arányaiban.

Másrészt, a reinkarnáció során a reinkarnálódott személyek kapnak 1-1 op képességet. Ez más reinkarnálódott személynél is így van, amit szintén bemutatott a 2. évad.


"Én pl több iskolába jartam mindig az volt hogy a legtehetségesebbeket ki beszélik még ha amugy jó fejek is voltak!"

Jó, hány nyugat-európai iskolába jártál? Gondolom egybe se, akkor releváns a példád.


"Hát egy hulye majom nem tudna 20 évig a Tv-ben maradni ráadásul full luxus élete is van"

Mármint az a Gáspár Győző, aki a lecsukás szélén áll? Ja, luxus élete van. :DDDDD

Ha valamihez nem értesz, akkor inkább ne szólalj meg, mert elég egyértelmű, hogy fogalmad sincs, hogy a valóság hogy működik. :)

2021. ápr. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!