Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak én nem tudom megunni a...

Csak én nem tudom megunni a Dragon Ball Z-t? Mások is ennyire szeretik?

Figyelt kérdés

Az a nagy harci helyzet, hogy függőség ide vagy oda, de nagy megszállottja vagyok. Ez az alkotás szó szerint egy mestermű és Toriyama ezzel a remekművel azt kell mondjam, hogy maradandót alkotott.

Már gyerekként is imádtam, de most 27 évesen szinte minden este megnézem és nem unom meg.

Bár ha a tévében adnák, akkor visszahozná a régi idők hangulatát, de így se rossz.

Zseniális az egész úgy ahogy van és anno a szinkronhangokat is nagyon jól eltalálták. Jó nem mondom a szinkron néha csapnivaló, de annyi hibája legyen.:)

Igazi klasszikus, örökzöld és szerintem az is lesz/marad. Vannak még olyanok rajtam kívül, akik hasonlóan nagy Dragon Ball fanok?



2021. máj. 21. 22:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsiságból, de láttál más animét is a Dragon Ball-on kívül?
2021. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen és nem mondom, hogy nincsenek jók, de a Dragon Ball fogott meg mindközül messze a legjobban.

Lehet elfogult vagyok és igaz rajta nőttem fel, de nekem kultikus műfaj.

2021. máj. 21. 22:52
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Én például nem szeretem egyáltalán a Dragon Ball szériát
2021. máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Én nem néztem, nem tetszett gyerekként se.


A dragon ballnak nagy "kultúrája" van a mai napig főleg a 20-30as korosztály körében, de lehet a fiatalabbak is szeretik.


"Vannak még olyanok rajtam kívül, akik hasonlóan nagy Dragon Ball fanok?"


Persze, tele van velük az internet.

2021. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%
Shrekknél nincs jobb.
2021. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
En a Narutoval vagyok igy :D
2021. máj. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Eredeti japán hanggal a legfaszább.
2021. máj. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a haverjaim bírják nagyon, 18-20 éves korosztály.

Annyira nagy fanatikusaik az animének, hogy kb. csak egy epizódszámot kell mondanom nekik, és elkezdik sorolni a cselekvéseket amik abban a részben történnek :D

Nagyon sokat beszéltek róla, szóval én is belekezdtem, de szerintem nem jól csináltam. A Dragon Ball Super-el kezdtem el az egész szériát és kb. semmit nem értettem az egészből. A harcok azért tetszettek, de 40 rész után dobtam. :D Lehet majd megnézem a Z-t is kíváncsiságból, mert nem mondom, azt a 40 részt gyorsba ledaráltam..

2021. máj. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
8-as, a Super egy f*s. Az alap a sima Dragon Ball, utána jön a Z, majd GT. A Supert nem érdemes megnézni. Mondom ezt hatalmas DB fanként.
2021. máj. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még 37 évesen is speciális helye van a szívemben a Dragon Ballnak. :)

Mondjuk csak ritkán veszem elő nézni, de nagy hatással volt rám gyerekkoromban, és bár később is lettek kedvenc animéim, egyik sem hagyott bennem olyan mély nyomot, mint a Dragon Ball franchise. Persze így utólag látom a hibáit, a plothole-okat, ugyanakkor az erényeit is még jobban.


Például azért is szerettem jobban gyerekként, mint csomó más rajzfilmet, mert azokhoz képest sokkal kevésbé tudtam megtippelni, mi fog történni, nem volt annyira tele klisékkel.

Továbbá jellemfejlődéssel is ebben találkoztam először, hogy egy ellenfél később szövetséges lehet, meg valaki szürke karakter, nem fekete-fehér. Az akkori rajzfilmekhez képest ez forradalmi volt a szememben.


Úgy vélem, Toriyama nagyot alkotott, főleg úgy, hogy saját bevallása szerint alig tervezett előre. Szerintem ösztönös érzéke van ehhez.


A Super mondjuk sajnos nekem sem hozza azt a régi hangulatot. :(

2021. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!