Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A "Dragon Ball Super" anime-so...

A "Dragon Ball Super" anime-sorozat tényleg annyira "szuper" lett (bocs, a cím kínálta a szójátékot :), mint ahogy azt a rajongói állítják, vagy (bizonyos tekintetben) elmaradt a "híres" elődtől, a "Dragon Ball Z"-től?

Figyelt kérdés

Egyrészt értem én, hogy az alkotók igyekeztek "gyerek-barátabb" formátummal megcélozni a mostani fiatalabb korcsoportot (több potenciális DB-rajongót bevonzva a franchise-ba), ami alapvetően nem rossz elképzelés, de vajon nem vitték kissé túlzásba? (gondolva itt a történetre, az új karakterekre, a harcok kivitelezésére, stb)


Sok ismerősöm felhozta, hogy hiányzott az az alaphangulat és monumentalitás, ami a Z-t jellemezte, és még sok hasonló...


Ti hogy vagytok vele?



2021. jún. 3. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon gyerekes volt, 20-25rész után dobtam is. Már nagyon régen láttam a db z-t és a sima db-t, szóval lehet, hogy azok is ennyire gyerekesek voltak-e csak mivel még én is gyerek voltam ezért nem zavartak benne az ilyen elemek. Viszont nekem úgy rémlik, hogy azért ennyire nem volt lebutítva az egész. Legalábbis nem állandóan, hanem ahol kellett ott komoly volt, ahol lehetett ott meg poénkodtak egy kicsit. Itt viszont még a komoly fight közbe is próbálnak humort erőltetni a részekbe. (lehet későbbi részekben ez változik) Alapból nagyon válogatós vagyok comedy téren, de ahol a történet/karakter rovására megy a humor, azt egyszerűen nem tudom nézni. Illetve nekem ez az új grafika se jött be.
2021. jún. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem. Lehetett volna, de nem lett.
2021. jún. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem szuper lett a Dragon Ball Super, bár ez az elején nem látszódik.


A Goku Black-es és az Erő Nagytornája történtetív viszont olyan jó lett, hogy én a Dragon Ball Z felé helyezném.


Ráadásul azt is megjegyezném, hogy a 291 részes Dragon Ball Z animében sok filler van, ezért inkább a Kai-t favorizálom, ami annak a fillermentes változata. A 131 részes Super ezzel szemben jobbnak figyel a fő történeti szálakra, nincs benne annyi filler.

2021. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem mindegyik DB sorozattal problémám van, hogy teljesen más stílusúak egymáshoz viszonyítva. A DBZ túllőtt a célon brutalitással, a DBGT nagyjából jó, a Super nekem rettentően bugyuta lett.


34/F

2023. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!