Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a különbség a 2002-es és a...

Mi a különbség a 2002-es és a 2006-os Kanon anime között?

Figyelt kérdés

Egymás remake-jei, mint volt az FMA-nál? Vagy a 2006-os folytatása a másiknak? Felújítás?

Melyiket érdemes megnézni? (Nagyon szeretem a Key animéket, csak feltűnt, hogy ebből kettő is van.)



2021. jún. 11. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

A két FMA anime nem egymás remake-jei. A 2003-as nagyrészt az anime készítőinek agyszüleménye, míg a 2009-es az eredeti sztori adaptációja.


A 2002-es és a 2006-os Kanon is nagyjából ugyanaz a sztori, csak más-más stúdió adaptálta ugyanazt a visual novelt. Vizuálisan a 2006-os jobb. Sztori szempontjából igazából mindegy, hogy melyiket nézed meg. A rajongók szerint mindkettőt érdemes megnézni, hogy teljesebb képet kapj, de ahogy én hallom, rengetegen csak a 2006-os verziót nézték meg.

2021. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi. :D

Tulajdonképpen így értettem én is a remake-t, csak nem biztos, hogy jó szót használtam rá. Nagyjából tisztában vagyok a két FMA körülötti művelettel.


Amúgy szerintem mind a kettőt meg fogom nézni. Érdekel a sztori, ha az egyik tetszik, miért hagyjam ki a másikat? :)

2021. jún. 11. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyik rosszabb, mint a másik. Egy alapból középszerű történetnek csináltak egy kétszer olyan hosszú adaptációt magasabb színvonalú animációval. A legjobb az lenne, ha egyik sem lenne.
2021. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!