Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek mi az animés...

Szerintetek mi az animés közösség (magyar közösség) legnagyobb problémája?

Figyelt kérdés
Konkrét esetre gondolok ami veletek megtörtént fórumomon,facen,conon.Lehetöleg azok válaszoljanak akik huzamosabb ideje vannak ebben a közösségben/kultúrában.

2021. jún. 11. 21:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10/10 "elkezdett beszólogatni hogy csak irigy vagyok arra hogy ő anime fan"

erre miért lenne irigy valaki elkezdek animét nézni és máris nincs mire irigy lenni (egyébként már így az vagyok habár inkább csak híresebb animéket láttam) de ettöl még tényleg sok jó anime van ami nem felkapott.majd ezekt szeretném megnézni ha befejeztem a mostanikat.

2021. jún. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Magyarországon, hanem akárhol szerintem az a legnagyobb baj az animések között, hogy elítélnek azon animék alapján amiket nézel. Pl. az én kedvenc animém a Boku no Hero Academia, de előfordult már, hogy leszóltak, mert hogy "milyen béna" "nincs is benne akció" "csak a fiúk néznek ki jól benne"
2021. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek hármassal.
2021. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a magyar animés közösség legnagyobb problémája, hogy engedik a közösség "hangosabb" részét ámokfutni.

Itt arra gondolok, hogy a külvilág egy igen testes része "rajzfilm, tehát gyerekek és infantilis idióták nézik" prekoncepcióval áll hozzá az egészhez, és nagyon sok animefan a tuljátszott otakusággal ezt igazolja. Tengernyien vannak akik minden körülmények közt animés argóval beszélnek, minden cuccuk kawaii kell legyen, túlartikulálnak, túlgesztikulálnak, vér komolyan veszik a "szerelmes vagyok bele" és az "ő az én waifuum" dolgokat... És még lehetne sorolni. Ezek azok a megnyilvánulások, amiket a közösség meg se próbál elfojtani, és amik miatt amúgy az animéknek olyan rossz a megítélésük a társadalom többi részében. Szerintem, ha ez a rossz megítélés nem lenne, végtelen sok külső feszkótól megszabadulna a közösség, ami az animefanok egymáshoz való hozzáállásán is meglátszana (pl nem mennének ölre azért hogy eldöntsék, melyik a jobb: a Pokémon első film eredeti, vagy a netfl*xes animált remake).

2021. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%
Magyarországon már kb az ezredforduló óta van egy elkötelezett animés közösség, de ez még mindig éretlen és képtelen önkritikát gyakorolni, pl. elismerni hogy a kedvenc animédet csak a csöcsök miatt nézed, vagy hogy 200 anime után nem hogy jobb nem lett az anime ízlésed hanem pont ellenkezőleg.
2021. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%

15 szerintem pont ez a gond.

Mindenkinek más a kedvenc animéje, de képtelenek megérteni, hogy mindenki más, tehát szerethet mást, nem biztos, hogy az a legjobb, amit te vagy én annak vélünk.

Na meg nem a mi tisztünk az ízlés megítélése sem!

Nem biztos, hogy az én ízlésem jobb, mint a tied, csak más.

Engem kikapcsolnak olyan animék, amiket itt ócsárolnak, hogy milyen szar.

Nem vagyok műkritikus, azt nézem amit érdekesnek találok. Ha nem tetszik annyira abbahagyom, de van akinek pont az lesz a kedvence.

Mivel nem vagy rákényszerítve, hogy ugyanazt nézd, nem értem a problémát azzal, ha valakinek olyan ízlése van ami neked nem tetszik. Nem biztos, hogy rosszabb, csak más.

Sokszor olvasom, hogy a régebbi animék grafikája esetlegesen nem olyan jó, vagy az újabbaknál a CGI szar.

Lehet ezért le leszek pontozva, de ezekre magasról teszek. Nem kritizálás miatt nézem, hanem szórakozásból. Legtöbbször a történet érdekel, vagy a kifejezett esetleg kifejezni kívánt érzelmek. Annyiféle anime van, régi és új amit még nem láttam, de dönthetek mit nézzek. És mindenki más is eldöntheti ő mit néz.

Amíg nem együtt nézzük, és nem kényszerítjük egymásra a saját ízlésünket, addig engem nem zavar, ha valaki mást részesít előnyben, mint én.

De visszatérve a hozzászólásodra.

Ha az ezredforduló óta van, akkor a tagjai minimum 25 évesek, akiket már nem lehet éretlennek nevezni. Itt az a nagyobb gond, hogy az idősebb anime kedvelők és a fiatalabbak nem értenek egyet, az új korosztálynak már más az ízlése, és a kettő valahogy valamilyen formában ütközik.

2021. aug. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Olyan bájos, amikor az tizen- vagy huszonéves animét néző személyek egymást szidalmazzák!

Mi meg, öreg animések elgondolkodunk, mi azért nem voltunk ilyen fafejűek. (MAT-os con a Pe-Csában, német RTL2-s animék stb.)

2021. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

1. a legtöbbje fiatal és éretlen, nem képes érdemi vitákat folytatni és értelmesen érvelni.

2. a legtöbbje nem is követi csak a mainstream animéket.

3. mindig mindenki kötekedik egymással ha csak X mennyiségű animét láttál nem vagy animés, ha ezt meg ezt nem nézed meg akkor sem vagy az.

4. sokan túlzásba esnek vele és túltolják az egészet ezzel rossz fényt vetve az egész közösségre.

5. undorítóan túlsexualizálnnak mindent.

2021. dec. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!