Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért ájulhattam el majdnem...

Miért ájulhattam el majdnem anime nézés közben?

Figyelt kérdés

Én az a típus vagyok, aki az érzelmes akciójeleneteket rendkívül nagy izgalommal vagyok képes nézni és. Szóval most nézem újra a My Hero Academia 1. évadát és

(!spoiler!)

(!spoiler!)

az utolsó részt néztem, ahol All Might harcol Nomu-val.

(!spoiler vége!)

(!spoiler vége!)

A jelenet alatt annyira izgatott lettem és olyannyira átjártak az érzelmek, hogy egyrészt annyira remegtem, hogy az ujjaimat nem bírtam kinyújtani, másrészt a lábszáram körüli rész elkezdett bizseregni.

Olyan kényelmetlen volt, hogy le kellett feküdnöm az ágyra, hogy kifújjam magam. Még a videót is elfelejtettem megállítani emiatt, tehát nem gondolkodtam tisztán és ezért is hiszem, hogy közel voltam az ájuláshoz.

Meg szerintem a szívem is nagyon verhetett de arra sem emlékszem.


Miután lenyugodtam megmostam az arcom egy kis hideg vízzel hogy felfrissüljek.


Nem tudom, hogy esetleg a vérnyomáshoz van-e köze vagy sem. Viszont amit nagyon akarok tudni az az, hogy miért bizsergett a lábam és miért remegtek az ujjaim/kezem olyannyira, hogy alig bírtam őket mozgatni?


TLDR: MHA-t néztem és annyira izgatott lettem, hogy a remegéstől nem tudtam mozgatni az ujjaim és bizseregtem a lábaim.



2021. júl. 14. 14:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%

Simán lehet, hogy fiatalabb vagyok nálad, de én sem tudlak komolyan venni. Amúgy meg a gondolom kéretlen, de legalább ugyanolyan egyértelmű tanácsom az, hogy fordulj szakemberhez, mert tényleg elég rosszul voltál és ennek sokféle oka lehet.

A pszichológus pedig tényleg jobb választás lenne, mert az anime/bármi nézése okozta majdnemájulás sokkalta nagyobb eséllyel van az agyad miatt, mint a szervezeted más része miatt.

Nem terhelésre, hirtelen mozdulatra vagy fáradtság miatt jelentkezett, szóval én kizárnám a testi eredetű problémákat.

De mivel én sem vagyok orvos és nem ismerem a pontos kórtörténeted és ha ismerném se segítene, mert továbbra sem vagyok orvos, lehetséges hogy amit írtam rád nem igaz, csak átalánosítás, vagy bárminemű részlet fölött való elsiklás eredménye. Ezért ajánlom, hogy keress fel egy orvost, aki pontosabb diagnózist tud mondani a semminél.

(kevésbé fontos megjegyzés: én is szeretem az animéket)

2021. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha a google ilyen nagy barátod, miért van szükség a gyakorira is?
2021. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom eldönteni, hogy a kérdező trollkodik, vagy ennyire sötét.

Amúgy a Google-ról annyit. Ha beírod, hogy köhögsz, első helyen a tüdő daganatot dobja ki. Kb. annyira lehet komolyan venni, mint ezt a hisztit.

Zárójelben megjegyzem: nagy animefan vagyok.

2021. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Te elájulsz én meg pityeregni szoktam animéken vagy bedepizek.
2021. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem kell senkinek sem tovább vesztegetnie az idejét válaszokkal. Megtaláltam a válaszom. :^) (mEgJeGyZéS: régóta használom a Google-t. Tudom, hogy mi megbízható forrás és mi nem)


Nem fogok reagálni az elmúlt négy válaszra, de az utolsó volt eddig az egyetlen, aki nem kezdett el ad hominem válaszokkal dobálózni.

A könnycsordító jelenetek a kedvenceim! Ezért is szeretem az olyan animéket, amelyek nagy hangsúlyt fektetnek a zenére, mivel belőlem a zene váltja ki az érzelmeket egy érzelmes jelenet alatt! ^^

2021. júl. 15. 01:12
 16/18 anonim ***** válasza:
90%
Miért írtad ki a kérdést, ha ennyire biztos vagy abban, hogy semmi probléma nincs az egészségeddel? Szimplán átnézel minden kérdés felett, ami neked nem tetszik, holott egyáltalán nem normális, amit leírtál magadról.
2021. júl. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%
Higgadtság emberek. Béke és nyugalom
2021. júl. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 _dandelions222 válasza:
100%
Figyelj. Én tényleg segítenék, de nem vagyok orvos. Annyit tudok, hogy a túlzott izgalomtól el lehet ájulni, de ennyi. Szerintem a válaszolók nagy része nem orvos, úgyhogy ők is csak annyit tudtak ajánlani, hogy menj el dokihoz, vagy pszichológushoz. Én is ezt ajánlanám. A webbeteget, és hasonlókat pedig azért nem ajánlom, mert egyszer beírtam a tüneteimet az egyik oldalba, és azt adta ki, hogy prosztatagyulladásom van, ami nem lehet mert lány vagyok. Elmentem orvoshoz, és kiderült, hogy felfáztam. Szóval erről ennyit. Kérlek ne kritizálj, mint a többieket. :/
2023. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!