Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok nekem ajánlani ilyen...

Tudnátok nekem ajánlani ilyen animéket?

Figyelt kérdés

Olyan animét keresek ami romantikus, de nem erre van kihegyezve a történet. Amiben nagy szerepet játszik, de nem csak ez a fő mozgatórugó.

Pl olyan anime amiben a főszereplőknek különleges képességeik vannak, vagy ilyesmi.

Szóval nem olyan tipikus romantikus animét keresek, inkább egy kicsit fantasysabb, extrább változatot.

Nem tudom ez így mennyire érthető, és bocsánat ha nem érthető.

Egyébként nem tudom mennyire segítség, de (mivel elég kezdő vagyok anime téren így csak ilyen példát tudok hozni) erre egy jó példa a The Remarried Empress (webtoonos képregény).

Az is lehet hogy ezzel csak még inkább összezavartalak titeket, szóval előre is köszönöm azoknak aki kibogarásszák ezt a katyvaszt.



2021. júl. 21. 00:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Douluo Dalu
2021. júl. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
talán a Fruits Basket, Akatsuki no Yona és a Kamisama Hajimemashita
2021. júl. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Shingeki no Bahamut: Virgin Soul
2021. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kokoro Connect esetleg.
2021. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
66%
Your name (Kimi no na wa)
2021. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

+1 szavazat a Douluo dalu-ra :)

Bár mivel nem japán, így nem nevezhetjük igazán animének, mielőtt valaki belekötne :)

Kínai animációs sorozat :)

2021. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Sousei no Onmyouji: Ördögűzők, ellenkező nemú főszereplők, akik az elején utálják egymást, fantasy, harc. Egyik kedvenc shounen animém. Hogy pontosak legyünk, a 2.kedvencem. A főszereplő páros ott van a kedvenc animés főszereplőim között. Akció, fantasy, és a romantika is sokkal több szerepet kap benne, mint a többi shounen animében. Sőt, ha már a többi shounen animével ellentétbe tesszük, hadd jegyezzem meg, hogy máig ez az egyetlen shounen anime, amit láttam, ami hasznossá tette a női karaktereket. A főhős lányt mindenképpen. https://www.youtube.com/watch?v=blD1-ekFg9U


Steins;Gate: Szerény véleményem szerint minden idők legjobb időutazós műve, irdatlan zseniális. A romantikus szál is nagyon fontos benne, és az egyik kedvenc romantikus szálam lett. https://www.youtube.com/watch?v=dd7BILZcYAY


Koe no Katachi: Anime movie, méghozzá az az anime movie, amit kötelezővé tennék gimnazisták számára, akár az iskolában is. TÖmény zsenialítás.


Charlotte: Szuperképességek, fantasy. Nem akció, nem shounen, sokkal inkább sorolnám thriller-seinen kategóriába. Elindul egy irányba, egy shounenes, vicceskedős, humorosabb irányba, a felénél vált, és nagyon bekomolyodik. És fontos benne a romantikus szál is. Nagyon szeretem. https://www.youtube.com/watch?v=zp46Remynxs


Angel Beats!: Ugyanaz a cég (Key) felel ezért, mint a Charlotte-ért, én viszont ezt sokkal jobban szeretem. Sokan utálják... hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem értem meg. Kell ehhez egy bizonyos affinitás, na! Meg nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye. Azért próbálkozz meg vele, mert nagyon jó anime. https://www.youtube.com/watch?v=Turf7WDB3iY


Amúgy nem fogok rajtuk egyesével végigmenni, de ajánlom a többi Key-animét is. Mindegyiknek fontos része a romantika, és a Clannadot kivéve (ami mondjuk szerintem pont a legerősebb művük, kedvenc animém) egyikben sem központi főelem. Little Busters!, Kanon, Air, Clannad, Clannad: After Story. Sokan utálják a Key-műveket, de mivel én szeretem őket, és illenek a kérdésedhez, mondom. :D (Aki meg emiatt pontoz le... lelke rajta.)


Remélem, segíthettem!

2021. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os, igen, az donghua, ez a megnevezése.
2021. júl. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as köszi a kiegészítést, nem mindig jutnak eszembe a megfelelő kifejezések.

Nap végére az agyam elfárad :D és örülök, ha a magyar szavak eszembe jutnak.

2021. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igaz még nem láttam, csak a listámon van, de ez a leírás nagyon hasonlít a Kyoukai no Kanata (Beyond the Boundary)-ra. Amennyit láttam belőle képeken és videókon kb pont ilyen.
2021. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!