Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ha ekkora igény van (fan)fordí...

Ha ekkora igény van (fan)fordításokra, akkor miért nem a kiadók csinálják?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy annyian költenének rá, hogy megérje nekik.
2021. júl. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem érné meg nekik. Ehhez ugye olyan emberből kéne sok, akik hajlandóak lennének ezt megfizetni. Az nem túl releváns, hogy amíg ingyen van, azt hányan töltik le.
2021. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek ingyen akarják olvasni, amire a fanfordítások tökéletesek. Megvenni már sokkal kevesebben vennék meg, mert drágák lennének.
2021. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez nem úgy működik, hogy ha lenne rendes hivatalos változata, akkor azt vennék meg az emberek.


A letöltött tartalmak közel 100%-át akkor se vennék meg, ha nem lenne ingyen elérhető, mert nem az a lényeg, hogy mit kapsz, hanem hogy mennyiért. Olyan szintű választék van, hogy semmi oka se lenne valakinek megvenni xy isekait jó drágán, ha egy másikat olvashat ingyen is.

2021. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Na de lehetne egy olyan, hogy előfizetsz rá, mint a netflixnél, nem egy nagy összeg, és korlátlanul hozzáférhetnél. Mondjuk a netflix is több animét fordíthana le szerintem.
2021. júl. 21. 13:24
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Honnan jött, hogy nagy igény van rá? Szerintem még Mo.-on is a nézük 30%-a japán szinkron angol felirattal nézi/akarja nézni.


Ha meg még készülne is, akkor hol adnák? A TV-t már nem néz az, akit ez érdekel. A neten meg nem térülne meg, mivel nem fizetnének sokat.

A legtöbb streaming szolgáltatás azért éri meg, mert sokan fizetnek elé, ezért lehet alacsony előfizetést szedni.

2021. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
én már annak is örülnék, ha mondjuk könyvesboltokban (pl. libri) lehetne kapni angol nyelven. én a book depository-ról szoktam rendelni és félreértés ne essék, nagyon szeretem, de azért mégis csak jobb lenne mondjuk bemenni például az Árkádba és ott megvenni, így nem kéne 1-2 hetet várni rá.
2021. júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mert az már nem lenne fanfordítás.
2021. júl. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha már hivatalos, akkor a cégnek, cégeknek akik csinálják, adózni kell, a munkásokat megfizetni és azért profitot is kellene termeli azért, hogy megérje.

Ha mindezt összeadod, lehet egy olyan összeg jönne ki, amit nem fizetnének meg az emberek :(

2021. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9-es, pontosan. Egy magyar nyelvű manga 3000-4000 forint körül mozog/kötet árban. Ez egy rendes könyv ára. Az angol nyelvűek még drágábbak, 5000-6000 Ft egy kötet. Ha több kötet van egyben, akkor akár 20-40 ezer Ft-ba is fájhat. De van, aki megveszi, különben nem árulnák.
2021. júl. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!