Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik a kedvenc animétek, és...

Melyik a kedvenc animétek, és miért? L

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Banana Fish. Van benne valami ami miatt megfogott és képes vagyok kötődni a szereplőivel.

Illetve most a Tokyo Revengers. Ez is hasonló érzéseket hozott ki belőlem. Van még egy de azt inkább nem írnám le. 🙃😅

2021. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Nálam a TOP 3 jelenleg:


1. Fullmetal Alchemist (2003-mas)

2. Banana Fish

3. Kyou Kara Maou


Mert ezek kötnek le a legjobban és minden megvan bennük, ami számomra egy jó animéhez szükséges.

2021. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is a Banana Fish. Az első 20 anime között volt amit láttam, nagyon nagyon kedves nekem és jó a történet is. Nagyon jól van felépítve, jók a karakterek, jó maga az alapsztori, a rajzstílusa is tetszik, a ganges témát is imádom, minden jó benne szerintem. De nekem most nagyon nagy vetélytársa lett a Tokyo Revengers, és bár nagyon nehezen de be kell vallanom hogy jobban tetszik. Viszont a TokRev mangája mérföldekkel jobb mint az anime adaptáció, ezért azt szoktam mondani hogy a kedvenc animém a Banana Fish és a kedvenc mangám a Tokyo Revengers, így nem kell választanom a két kedvencem között. Ha a Banana Fishnek happy endingje lett volna akkor talán jobban tetszene mint a TokRev, de így is nagyon kedves nekem szóval nem tudom azt mondani hogy nem a kedvencem. Viszont a Tokyo Revengersben annyira elképesztően jól vannak megírva a karakterek hogy az hihetetlen, egytől egyig mindenkinek van valami szerepe a sztoriban és jó háttértörténetük is van, ráadásul ez is ganges sztori szóval én nem tudok olyan mangát/animét elképzelni ami nekem személy szerint ennél jobban tetszene.

Szóval röviden a kedvenc animém a Banana Fish, de a kedvenc mangám és unblock a kedvenc történetem a Tokyo Revengers.

2021. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Clannad+after

Tokyo Ghoul

Nana

Elfen Lied


Yaoik..Hitorijime my hiro

Sekaiichi hatsukoi

Dakaichi

Junjou Romantica

Nr 6

7 ghost

Given

Chobits


Indok nincs különösebben, vagy a sztorik fogtak meg vagy az,hogy erőteljes érzelmek vannak benne,amit szeretek egy alkotásban.

33/n

2021. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Bocs,a yaoik közül nem mind az. :) 4-es voltam
2021. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

JoJo's Bizarre Adventure

Még anno a tiktokon rengeteg videót láttam róla, de miután rákerestem először olyan 'furának' tartottam, így úgy voltam vele inkább nem kezdem el, viszont kb. egy hónappal később mikor a Netflixen keresgéltem animéket láttam, hogy fent van, ezért gondoltam, adok neki egy esélyt. Azt hittem furcsának fogom találni a grafikáját, de tévedtem, mert bár valóban szokatlan, mégis tetszett, valamint maga a történetet is érdekesnek véltem.

A Phantom Blood egyébként kifejezetten egy jó part (főleg Dio miatt), ezért nem is értem, hogy valakik miért hagyják ki (de persze ezt mindenki maga döntse el), viszont volt amikor tényleg belassult, de mikor másodjára néztem jobban élveztem. A Battle Tendencyt sokkal rövidebb idő alatt fejezetem be és tény Jonathan is egy remek JoJo, de Joseph azért mégis szerethetőbb, valamint nekem ő a kedvenc Joestarom, meg ezt a partot őszintén szólva valamennyivel jobban szeretem, de gondolom ebben az is közrejátszik, hogy sokkal több minden történik benne. A Stardust Crusaders meg a második kedvenc partom, nagyon közel áll a szívemhez és a vége hihetetlenül keserédes, eddig kétszer néztem végig, de mindig megsirattam. A Diamond is Unbreakable egy nagyon üdítő part volt, Josuke pedig Joseph után a második kedvenc JoJo-m, valamint ebben szerettem meg leginkább Jotaro-t, persze a SDC-ben is kedveltem, de így idősebben még inkább. Valamint kifejezetten tetszett, hogy egy ici-picit volt egy kis Twin Peaks feelingje is. A Golden Wind az abszolút kedvencem, ennek tetszett leginkább története, a rajz stílusa is + Bruno a kedvenc karakterem. Mivel a többi partból még nem készült anime (tudom, hogy a Stone Ocean decemberben jelenlik meg), ezért azokról nem írnék)

Összegezve: azért is nagyon szeretem ezt az animét, mert tud újat mutatni és sok-sok szerethető karakter van, lehet velük azonosulni és tény vannak benne nagyon szomorú jelenetek, de úgy alaphangon szerintem egy 'vidám' anime/manga, legalábbis engem sokszor jobb kedvre derít.

A Monster is egyébként nagyon közel áll hozzám, ahhoz képest, hogy nem egy mostani anime, szerintem igazán élvezhető és sok thriller filmet/sorozatot is lekörözz. Johan pedig a legjobban összetett anime antagonista.

2021. aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
A Boku no Hero Academia még az első 10 között volt, amit láttam. Azért fogott meg annyira, mert mióta megszülettem nagyon nagy rajongója vagyok a szuperhős műfajnak. Egy időben előfordult, hogy egy kicsit belefásultam, de amikor az első jelenetét megláttam ennek a remek animének, már az megfogott. A legnagyobb erőssége a történetnek: a főhős. A shounenek-ben valamiért bevett szokás, hogy a főszereplőnek ostobának kell lennie, de itt pont az ellenkezője van. Igazából nem egy zseni, de pont úgy lett megírva, hogy tényleg a helyébe tudd képzelni magad. Ami még nagyon tetszik, hogy bele mennek a szuperképességek biológiájába, ezzel együtt a hátrányukba is, és hogy mit tesznek, hogy azok ellenére erőssé váljanak. A zenéje és a látványa, nem túlzok, ha azt mondom mennyei. Nem létezik, hogy valaki rosszat mondjon rá. A világa és annak működése nagyon érdekes, de itt nagyrészt a főszereplők mozgatják az eseményeket. A mellék karakterek is érdekesek a legtöbbjüknek be van mutatva a motivációjuk a hőssé válásra, mind tesznek 1-1 fontos dolgot a történet folyamán, de nem mindegyik kap hangsúlyt (csak akiket érdekesnek találtam).
2021. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Tensei shitara Slime Datta Ken: csak Rimuru miatt. Okos, jó stratéga, egyedi humora van és nagy hatalma, viszont mégsem él vissza vele, szerény.
2021. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os: A golden wind nekem is kedvenc. Még a Stone Oceanra de főleg a Steelball Runra vagyok kíváncsi.
2021. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Toaru Majutsu no Index(+ mellék sorozatok, Railgun stb.): ezt inkább a mellékszereplők miatt kedvelem különösen, vagyis Misaka Mikotoék meg Accelerator miatt emlékezetes, örök kedvenc. Jó történet, harcok, kidolgozott karakterek, érdekes világ, király képessegek. Mágia és tudomány találkozása.


Monogatari széria: Araragi Koyomi szövegei, perverz, beteg jelleme meg Shinobu cukisága, vicces karaktere, illetve még van pár jó, vicces, érdekes lány karakter, aki miatt szerintem mindenki talál magának kedvencet. Az egyedi rajzolás, stílus miatt meg szerintem kihagyhatatlan klasszikus, egyedi darab, igaz először 4 rész után majdnem dobtam. Nehezen emészthető elsőre. Aztán nagyon jó lesz.

2021. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!