Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » *SPOILER* A Death Note-ban...

*SPOILER* A Death Note-ban szerintetek is Light-nak kellett volna nyernie?

Figyelt kérdés
Light egy sokkal jobb világot teremtett, nem mindig vagyok annak a híve, hogy a cél szentesíti az eszközt, de ebben a helyzetben teljesen helytálló. L annyit tud, hogy jajj, ölni gonosz, stb., mikor Light OBJEKTÍVEN egy sokkal jobb világot alkotott, mint ami előtte volt.

2021. szept. 15. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Light túlságosan elhitte magáról, hogy a többi ember felett áll, és hogy neki bárkit joga van megölni, ha akadályozzák a terveit. Nem mondom, jobb véget is eltudtam volna képzelni Lightnak (elég otromba módon bukott meg), de L halála után számomra egyértelmű volt, hogy meg kell halnia.
2021. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Az elején még lehet nemes elvek vezérelték, de átesett a ló túloldalára. Ő sem volt több egy őrült, pszichopata sorozatgyilkosnál.
2021. szept. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A hatása egyertelmu hogy jobb de mind ez csak egy ideig óráig max 50 évre… ehelyett inkabb azon kellett volna hogy teljes titokba tartsa a naplót vagy pedig megszerezze a szemeket persze akkor nem lett volna olyan izgalmas majd mikasaval gyereket csinálni akit be nevelni majd ő is gyereket és így tovább

Light halála eléggé gaz lett… persze mindenképp meg kellett halnia de akkor is nem így


Nem mondanam hogy gonosz lett vagy őrült hanem cska túl szigorú!

Morálisan light vesztett L-el szemben ahogyan N és a másik is kira ellen mert végül ugyan olyanok lettek és sosem lehetnek olyanok mint L!

L szerepe meg totálisan más! Nem az ember ölést tartsa rossznak hanem az önkényes ember ölést! Azaz elfogadja hogy bizonyos embereknek meg kell halniuk ha a társadalom úgy véli pl egy tűz harc során pl rendőrök vs bunozok

Viszont itt egy önkényes emberről van szó megint csak aki isteni fegyvert birtokol! Valamint L nyomozó buntenyek után nyomoz!

Megint csak itt van hogy egyik karakter sem tökéletes mindketten naivak kira mint az egyéni bíró és hóhér L pedig mint hogy a társadalom mindig a helyes dolgot teszi pedig ott is van bőven korrupció amire hatása már nincs! Azaz hiába hogy társadalom miközben ez csak 2-3 embert jelent akik döntenek!

2021. szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg gondolatom van ezzel kapcsolatban, mondjuk nem feltétlen koherens formában, így bírjatok velem.


Lényeg a lényeg, szerintem egy szinten Light máris nyert, hiszen kanonban is láthatjuk ténykedésének hatását - csökkent a bűnözési ráta, így az emberek relatíve nagyobb biztonságban voltak mikor elhagyta az élők világát ("vesztett"), mint mikor nem bitorolta a halállistát.


Ugyanitt, egyetértek azzal, hogy míg a cél nem minden esetben szentesíti az eszközt, az elején ő is nemes szándékkal vágott neki, még ha ez egy önkényes indíttatás is volt a részéről.

(Mégis csak ember, ne rójuk fel neki.)


L-t illetőleg, szerintem is erősen a morálisan szürke kategóriába tartozott - és itt szépen párhuzamban voltak Light-tal. A különbség az önkényesség kérdéskörénél volt, mivel L képviselte hatóságokat, a *teoritikusan* korrupció- és önbíráskodás mentes törvényes ítéletet.


Mivel mindketten meghaltak, de ha éltek volna is, nem nyert egyikük sem a szememben, mert szerintem nem ez volt a pont benne - hanem a morális kérdés, hogy melyiküknek van igaza - egyiküknek sincs. Mert önmagában egyikük álláspontja sem helytálló.


Éppezért, -és bírjatok velem-, ketten összefogtak volna, akkor lehetett volna arról szó, hogy valami jóféle világot alkotnak. De mint tudjuk, ennek nem volt nagy esélye a történet kontextusában, legközelebb akkor kerültünk hozzá, mikor a Yotsuba arc alatt Light nem volt a Halállista hatása alatt, és csak Light volt. (Itt most abba hadd ne menjek bele, hogy a Halállista és a személyiség viszonát hányféleképpen lehet interpretálni.)


Köszönöm szépen a lehetőséget gondolatfoszlányaim kifejtésére, remélem nem hangoztam túl összeszedetlenül. :)

2021. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én köszönöm a választ, nekem egyáltalán nem tűnt összeszedetlennek!
2021. szept. 16. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!