Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Attack on Titan mangaolvasók,...

Attack on Titan mangaolvasók, vélemény?

Figyelt kérdés

Mégis mik voltak ezek a szerelmi szálak a végén? Komolyan mondom. XD


Historia és a random csávó... Armint meg Anniet egészen kedveltem, bár nem volt jól felépítve, csak a mondanivaló mögötte (ellenségből szerelem).

Hange és Levi között ez a "fussunk el" jelenet elég megható volt, de nem hiszem hogy közöttük el kellett volna hinteni ilyesmit. Levi sosem volt az a romantikus típus, Hange meg inkább csak abba kapaszkodott, hogy Levi volt az egyetlen barátja, aki megmaradt neki, hasonlóan Levinak is csak ő maradt. Mindenesetre Hange halála elég gyenge húzás volt.


Falco és Gabi megítélése nagyon vegyes volt, a végén Falco repülő titánja is egy kényelmes húzás volt, amit nem értékeltem, de legalább ők mint fiatalok túlélték és volt jövőjük. Levi-jal összehaverkodtak és ez azért cuki volt.


Na de a fő párosítás: Mikasa és Eren... hát én ilyen béna befejezést még életemben nem láttam, és persze a szeretet fontos, de Eren hihetetlenül éretlen gondolkodása és Mikasa elvakultsága eléggé értelmetlenné tette a történetet. Egyértelműen tragédiaként lett felvezetve a kapcsolatuk, sosem tudtak megbeszélni semmit, Eren mindig elrohant és végül csak a Pathban sikerült kommunikálniuk, majd Mikasa megölte mert ezzel megmentette Erent meg mindenkit.


Ymir és Karl Fritz..Stockholm-szindróma, de Erenékkel ez a párhuzam, jesszus. XD


És végül Mikasa egész életében még családanyaként is gyászolta Erent. Persze, PTSD, meg ebből nem lehet meggyógyulni, de akkor is... és aztán Paradis is elpusztult majd kiscsávó a kutyával megtalálta az új "Fát".


Úgyhogy őszintén nem tudom mi értelme volt ennek, azon kívül hogy sosem volt cél a happy ending.


Az egész történet ért úgy 8/10 pontot, de a befejezés miatt már csak kb. 6-7 és nem hiszem, hogy ezzel egyedül vagyok.


Az anime utolsó részeit nem tervezem megnézni emiatt. :( Pedig kedveltem az elején. Főleg Armint, aki szintén csalódás lett a végére.



2021. szept. 22. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

NAGYON sok fannak nem tetszett ez a befejezés, köztük nekem sem. Sőt, egy bizonyos csoport elkezdett új endinget írni neki: [link]


Én kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki belőle, annyi potenciál lehetett volna a sorozatban. Érződik rajta, hogy Isayama már csak le akarta zárni valahogy és nem túl sokat gondolkodni rajta.

2021. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a fan verzió egyszerűen borzalmas :D. Eren és Historia... Historia nem ilyen pl: amit Eren tervéről gondolt, az alapján biztos nem szült volna neki gyereket, épeszű nő nem tenné, és Eren is csak azt gondolta a terhességéről, hogy feláldozta magát a kormány miatt és részben tényleg így volt. Hangera is nagyon mérges volt, amiért Historia így járt (de Hange ebbe nem szólhatott bele, csak hát na). Szóval ebben semmilyen rejtett üzenet nem volt, hogy esetleg Eren lehetne az apa, ez egy politikai terhesség volt, aminek végül egy házasság lett a vége, Historia továbblépett és ennyiben kimerült a karaktere.


Az hogy királyi vér volt, Zeke miatt már nem számított, Ymir pedig egyébként sem volt királyi vérű, csak a leszármazottai, Karl Fritz miatt. Úgyhogy a köztük lévő párhuzam, amit ez a fan kreáció be akar mutatni, nem igazán állja meg a helyét. Ymir szolgaként lett terhes, Historia viszont saját maga döntött úgy, hogy egy terhességgel megmentheti magát. Választott egy normális embert az apaszerepre és végül össze is jöttek.Ezzel a szállal volt a legkevesebb probléma, nem igazán erre kellett volna rámenjen ez a fan ending. Historia nem kapott több szerepet, ennyi, rengeteg ilyen karakter van.


A fan ending szerint Mikasának is minden vágya volt a szabadság. Csakhogy ez nem igaz, ő csak követte Erent, amerre ment. Ő otthont akart, családot, állandóságot, sosem érzett úgy, mint a srácok. Persze lehet ezzel akartak adni neki valamiféle személyiséget, hogy ne csak Erenről szóljon az élete (és hogy Historia bejöjjön a képbe), de ez a megoldás semmivel sem lett szimpatikusabb nekem, mint az eredeti ending.


Ymir Fritz életével kicsit lehetett volna többet foglalkozni. Eren motivációi eléggé szánalmasak voltak, a sorsa fogja volt egész életében, de mint tudjuk, az ember tud változtatni a sorsán, ha akar és ez az üzenet, hogy a jövő nem megváltoztatható, nagyon rossz befejezés, mert rossz hozzáállás az élethez. Én arra vártam, hogy esetleg történik valami, ami miatt megváltozik az, amit Eren a jövőjéről látott. Csakhogy ez nem történt meg és számomra itt bukott el a történet. Egy tipikus shounen animében ugyanis általában ilyen fordulatok vannak, de így nem lett tipikus, úgyhogy bátor húzás volt. Ettől függetlenül rossz.

2021. szept. 22. 14:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a királyi véren van a hangsúly a Historia és Ymir közti párhuzamnál, hanem a múltjukon, mindkettőnek rossz gyerekkora volt, megakarták ölni őket, családtagjaik meghaltak, politikai célokra használták őket, királynők lettek, terhesek lettek, stb, de még a dizájnjuk is hasonlít és a 3. évad endingje is a kettejük közti hasonlóságokra utal. Ahogy Historia fut, a virág, hogy bele esik a vízbe, az Ymir múltja. Nem értem Isayama miért nem vitte el ezt az irányt tovább valamerre.
2021. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az endingeket nem érdemes annyira alapul venni, mert Isayama nem szól bele maximálisan.


Igazából lehet, hogy akart kezdeni vele valamit, csak aztán nem tette. Nekem nem hiányzott Historia karakterének tovább bontása, csak ezt az "Eren lehet az apa vonalat" nagyon nem kedveltem.


A gond inkább az volt, hogy a legtöbb főhős nem kapott se karakterfejlődést se jó endinget. Reiner és Jean, akik pl: a nők utáni sóvárgással fejezték be a sztorijukat. XD Béna vicc volt. Azontúl én nagyon kedveltem Jeant de ő se kapott sok szerepet a végére. :(

2021. szept. 22. 23:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3assal egyetértek. Még azt hozzátenném, hogy a "királyi vér", ami a Founding Titan használatában számít, Ymirtől származik, az ő leszármazottai tudják csak használni. Ergo, neki is királyi vére volt.


Viszont én egyelőre nem éreztem ezt (Ymir-Historia) olyan erős párhuzamként az AOTNRben.


"A fan ending szerint Mikasának is minden vágya volt a szabadság"


Ezt a Mikasás dolgot amiről írtál meg pláne nem. Alighogy említés szinten szerepelt Mikasa a két fejezet alatt. Ha nem olvastad, csak azt láttad hogy mások szidják, javaslom hogy nézz rá és lehet hogy megváltozik a véleményed róla.



Egyébként szeretik elfelejteni az emberek, de az Uprising Arc óta Historia az egyik legfontosabb és legkidolgozottabb mellékszereplője az AoTnak.

Kérdem én, ha a terhességének semmi további jelentőssége nincs, mi volt a sok rejtélyeskedés? Miért nem kapott arcot sem az a karakter akinek a gyerekét kihordja? Miért mutatták a rumbling-al párhuzamban a szülését? Történetvezetésileg egyszerűen nem áll össze.

Az egész végső sztori arc úgy volt felépítve hogy van egy nagy terv a kulisszák mögött amit nem látunk (Eren szemszöge nélkül) és ezek a dolgok majd a legvégén feltárulnak és értelmet nyernek.

Ezt próbálja meg az AOTNR, értelmet adni annak ami eddig történt és 2 fejezet alatt már jobban csinálja mint a hivatalos ending. Tökéletes befejezése sajnos nem lesz a sztorinak mert már jóval a befejező fejezetek előtt zsákutcába írta magát Isayama több ízben is:


-Mikasa, egy konkrét FŐSZEREPLŐ semmi karakterfejlődést nem kapott az egész sztori alatt. (a szerkesztő érdeme)

-Hatalmas szereplőgárda akiknek a fele haszontalan mert senkit sem merünk kinyírni hogy ne sírjanak a fanok (ez is a szerkesztő érdeme)

-Előállított egy végjáték szituációt úgy hogy egy csomó Marley oldali karakternek még nem volt ideje kibontakozni sem. (sürgetés miatt, úgyhogy megintcsak)

-Egy zavaros időutazás-szál amivel nem a történet végén kellene előállni hanem normálisan felvezetni.

2021. szept. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem értem rá előbb írni.


Hidd el, olvastam ezt a fanmangát, sokat csámcsogtunk ezen a barátaimmal, mert ha csak 1 rész van vissza, aligha lesz jobb az eredeti endingnél.


Először is: Historia nem volt fontosabb mellékszereplő, mint mondjuk Reiner vagy Erwin. Historiának nagyon hányattatott gyerekkora volt és igazából ebbe a királynői szerepbe is kvázi csak belerángatták, mert neki királyi vére volt. Ugyanakkor egy nagyon határozott és kellemes személyiség aki azért törődött a körülötte lévő emberekkel.


Személyiségileg lehet jobban illett volna Erenhez, mint Mikasa. De Isayama sosem úgy vezette fel őket, mintha lehetne köztük valami és ez biztosan nem a szerkesztői kényszer tette. Úgyhogy jobb ending nem lehet egy olyan történet, ami valamiért a főhös legfontosabb emberi kapcsolatait kvázi semmissé teszi.


A 138. Fejezetben Eren elköszönt Mikasától és Mikasa végzett Erennel, ami a kulcsjelenetük volt. Ezt semmissé tenni erőltetett húzás, még akkor is, ha nyugati szemmel ez egy vállalhatatlan megoldása a történetnek.


Mikasa egy olyan karakter, akivel a keleti kultúrában könnyebb azonosulni. A nyugati individualista világban nehezen elfogadható egy olyan női főhős aki szolgaként szeret valakit, aki nem szereti viszont és ITT megvan a párhuzam Mikasa és Ymir között (Historiával nem ez volt a párhuzam, plusz kinek nem volt vacak gyerekkora???). Mikasa elengedte a reménytelen szerelmet ettől Ymir megszabadult a saját terhétől. Irreális endingnek nem mondanám, maximum gagyi.


Akárhogy is, Erennek nem volt célja megmutatni Ymirnek, hogy a világ kegyetlen, de gyönyörű (Mikasa kulcsmondata). Szabadságot adott neki, Mikasa pedig megmutatta, hogy el lehet engedni valakit, akit nagyon szeretünk (ez nyugaton is ismeretes, "ha annyira szereted, el kell engedned".) Úgyhogy ők tettek azért, hogy felszabadítsák ezt a lányt.


És ha az AOTNR semmilyen szerepet nem szán Mikasanak az aligha lehet jobb ending az eredetinél, és nem tudom mit kezdenek vele a végén ha 3 részes lesz, mert így elvették a 138. Fejezet lényegét.



Az eredeti AOTNR koncepció nem tudom, hogy mennyire van meg. Kijött egy music video az Akatsuki no Requiemhez, amihez Isayamának semmi köze. Abban a videóban a rokkant főhös mindenkit elveszített kivéve persze a gyermeke anyját és a gyermekét. Úgyhogy az volt a feltevés hogy Eren minden barátja meghal (legalábbis Mikasa és Armin), és örök életében bűnhödni fog hiába van ott Historia meg a gyerekük. Nos, történetvezetésileg nem lett volna fair, ha Eren győz a rumblinggal és kétlem, hogy ez népszerűbb lett volna az eredeti endingnél.


Lévén hogy Eren lett a főgonosz, vesznie kellett, mert a maradék 20%-a a világnak neki biztos nem bocsátott volna meg. Ez a végkifejlet elvárható volt már akkor amikor Eren eltervezte a Rumblingot, mert ő látta a saját halálát. Mivel Historia kezein át látta, és ő volt Paradis királynője, vele kellett megossza, hogyan lehet megmenteni a szigetet, más módot nem talált. Viszont Historiának magát kellett védenie a terhességgel. SEMMI más nem volt emögött és felesleges túlgondolni. Az apa kiléte meg nem számított, csak a terhesség ténye.


A rumbling és a szülés közti párhuzam teljesen logikus. Zeke kampányolt az ellen, hogy ne legyen több eldiai gyerek és Eren halála napja lett Historia lányának születésnapja, mint élet-halál közti szimbolika, semmi több, megintcsak nem kell túlgondolni. Más csecsemőket is mutattak, szintén az élet-halál szimbolika okán. Elhiszem, hogy nehéz ezt elfogadni, hogy egy kedvelt karakter ennyire jelentéktelenné vált a végére, de Isayama amúgy sem volt túl jó a karakterek megírását illetően soha.


Akikkel nem tudott mit kezdeni, meghaltak többnyire. Historia mint királynő, nem halhatott meg.


Viszont bármennyire is nem tetszenek a megoldások, azért minden karakternek megvolt a maga szerepe.


Historia és Erwin megoldották a belső viszályt Paradis szigetén. Nekik ez volt a legfőbb feladatuk.


Levit és Hanget nem kell ragozni, ők talán a legjobban felépített karakterek voltak a történetben.


Zeke szerepe is egyértelmű volt.


Reinerék megtestesítették az ellenséget, akik naiv gyerekként könnyen befolyásolhatóak voltak, míg végül maguk is megkedvelték a szigeti embereket. Falco és Gabi szintén, bár náluk ez a folyamat gyorsabban zajlott le emiatt volt ütősebb (de nélkülük is elment volna a sztori, csak kellett a dráma a repülő titánnal plusz Levinak egy új élet a végén).


Yeageristák - megintcsak nem kell ragozni.


Onyankopon, Yelena, Niccolo - eldia támogatása nem eldiaiként. Azumabito klán szintén.


És végszó: Eren és Mikasa kapcsolata amiatt is volt különleges, mert Mikasa egy félig ázsiai lány, aki teljesen eldiaiként azonosult a szigetiekkel.

Eren pedig nem gondolkodott azon sosem egy percig sem, hogy ez esetleg nem fér bele az ideológiája (mert neki csak a Paradis ellenes emberekkel volt baja). De mégis valahol szép, hogy a népek csatájában így is volt jó pár kevert etnikumú karakter. Pl: Reiner és Annie is tiltott kapcsolatokból születtek eldiai és nem eldiai emberek gyerekeként.


Na már most kérdem én, ezt a fajta ellentmondást hol testesítette volna meg Historia és Eren, két teljesen eldiai személy, akik Paradis létezéséért harcoltak. Ez túl egyoldalú lett volna.


Eren egy szövetségest keresett magának a Yeageristák támogatásához a falakon belüli konfliktusok oldására, nem pedig szerelmet vagy valamiféle értelmet az életének. Ő már menthetetlen volt minden szinten. Pl: Zekekkel való beszélgetéséből is kiderült, hogy nem tudna mit kezdeni Mikasával, mert nincs már annyi ideje. Ehhez képest eszébe jutott Historia, aki megintcsak az életet szimbolizálta azzal az ötletével, hogy gyereket akart, egy hosszú életet, amit Eren maga is kívánt a barátainak.


Megintcsak egy olyan párhuzam, amibe bele lehet erőszakolni mást, de nem volt miért, és sajnálom, ha ezt nehéz elfogadni.


Eren személyiségének és az egész ötletének kellett volna a történet végén valami fontosabb és nagyobb volumenű értelmet adni (nem azt hogy nem volt más választása), ezzel szemben az emberi kapcsolatainak alakulásába történetvezetésileg nem igazán lehet belekötni, mert korrekten fel lett vezetve a sorsa és nekem ezzel kapcsolatban semmi hiányérzetem nem volt.


És Historia akkor sem lett volna jobb partner Erennek, mert a történetvezetés és Eren emberi kapcsolatainak jelentősége egyáltalán nem ebbe az irányba mutattak, ráadásul amúgy sem volt népszerűbb párosítás, mint az Ereri vagy az Eremika. Úgyhogy kevesebb embernek tetszett volna, mint a konkrét ending amit kaptunk.


Tudom, hogy a Historia fanoknak ez nagy érvágás, de akkor is csak annyi szerepet szánt neki Isayama, amit meg is valósított belőle. És szerintem semmi baj nem volt az ő karakterével. Még egyszer hangsúlyozom, Eren kapcsolataival sem volt gond.


Itt az ideológia, az értelem, a történet jelentősége és Eren, mint karakter volt a probléma a végén.


Úgyhogy én nem tudom miért jó az AOTNR-be egy nem létező szerelmi háromszög, ami egy felesleges dráma, amit Isayama szerencsére nem is tett bele a történetbe.


Armin, "Te és Historia? És Mikasa tud róla?"


Hát ha valami, akkor ez biztos nem kellett volna bele.


De mindegy, valahogy el kell beszélgessen Mikasával is Eren, mielőtt a Youtube videó alapján gondolom meghal a lány, de Eren marad életben és ő fog bánkódni a sírjánál, nem pedig Mikasa az eredeti endingben.


Ki tudja, lehet normálisan lezárják ezt a fanmangát, én értelmetlennek tartom a Mikasa-Historia cserét, mert továbbra sem ez volt a legnagyobb baj az eredeti endinggel.


De mindenkinek van egy preferenciája, mindenki mást lát bele. Számomra Eren és Mikasa volt a legkisebb gond.


Részemről nem tudok többet hozzászólni.

2021. szept. 25. 09:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Historia nem volt fontosabb mellékszereplő, mint mondjuk Reiner vagy Erwin"

Reinernél tényleg nem, de Erwinnél sokkal több fókuszt kapott.


"A 138. Fejezetben Eren elköszönt Mikasától és Mikasa végzett Erennel, ami a kulcsjelenetük volt. Ezt semmissé tenni erőltetett húzás..."


Tudod mit, még csak azt sem mondom hogy rossz ötlet hogy Mikasának meg kell ölnie Erent.

Vagy így, vagy fordítva(Eren öli meg őt) kellett lejátszódnia a dolognak.

DE ahogy lejátszódott ez a 138asban azt képtelen vagyok elfogadni. A hatásvadászat , levágott fejek csókolgatása, hirtelen nagy tragikus szerelmesek lesznek belőlük, "mi lehetett volna" álom. Ez nem az Attack on Titan szintje, ez még battleshonenben is gáznak számit.


Egyébként Mikasának egy elfogadható karakterútja van, ami pedig az hogy megtanul leválni Erenről.

Értem én hogy a japánok szeretik a szolgai nőket, ezért is intézte el az editor hogy semmit sem változhat a karakter, mert olvasókat vesztett volna a manga.


"De Isayama sosem úgy vezette fel őket, mintha lehetne köztük valami "

Ezt vicces hogy mondod, mert ami pláne nem volt felvezetve az az hogy Eren bármilyen szinten is vonzódna Mikasához. Konkrétan kétszer is lekoppintotta a történet alatt.


Ami Historiát és Erent illeti, nekem annyi volt nyilvánvaló hogy kialakult egy elég mély megértés és szimpátia a két karakter között az Uprising után.

És egyébként ennyi bőven elég hogy megmagyarázzuk Historia terhességét. Ha muszáj lenne teherbe esnie, melyik nő választana egy random ismeretlent apaként egy barátja helyett akiben megbízik.

Nem kell itt hűdenagy romantikus szerelmi szálakban gondolkodni, az AoTben amúgy sincs helye ilyennek.

Ha Erennek születendő gyermeke lenne, az viszont ad egy plusz réteget a karakterének, és okot ad neki hogy tovább éljen miután végigvitte a Rumbling-ot.


"Mikasa pedig megmutatta, hogy el lehet engedni valakit, akit nagyon szeretünk"


Kivéve hogy NEM engedte el, és a hátralévő életét sem tudta önálló emberként leélni.


"És ha az AOTNR semmilyen szerepet nem szán Mikasanak az aligha lehet jobb ending az eredetinél, és nem tudom mit kezdenek vele a végén ha 3 részes lesz, mert így elvették a 138. Fejezet lényegét."


A legelején mondták hogy 3 részes lesz, azóta már mást nyilatkoznak. Megígérték hogy minden karakternek adnak hozzájuk méltó lezárást, még a mellékszereplőknek is.

Mikasának, Reinernek, Zekének garantáltan adnak lezárást.


"Nos, történetvezetésileg nem lett volna fair, ha Eren győz a rumblinggal és kétlem, hogy ez népszerűbb lett volna az eredeti endingnél"


Nem a népszerűség számít hanem hogy legyen valami eredménye/értelme az egésznek.

Az hogy meghagyunk 20%ot az azt jelenti hogy az egész Rumbling, milliók erőszakos halála teljesen céltalan és értelmetlen volt. Mert ugyanúgy folytatódik a gyűlölet köre.

Ez a lehető legértelmetlenebb és legrosszabb végkifejlet


Ha Eren megöl mindenkit Eldián kívül, úgy tiszta lappal indulhatna az emberiség, ő pedig a vállán hordozná a legnagyobb bűnt amit valaha ember elkövetett. Erről szól az AnR videó, amiben valószínűleg Isayama keze is benne volt. Ezt persze bizonyítani nem lehet, de mellette szól hogy a korábbi anime endingekben csomó foreshadowimg volt olyan dolgokra amik akkor még a mangában sem voltam benne.


Persze nem azt mondom hogy az AnR az egyetlen valid ending ami kielégítő lezárást adhat a sorozat fő témájának (a gyűlölet köre), de 90%ig biztos vagyok benne hogy ez volt az eredeti terv, amíg rá nem erőletették Isayamára hogy írja át.

Ha a canon ending más módon, de megfelelően lezárta volna ezt a témát, lenne valami minimális levonható tanulság vagy végkifejlet, akkor az AnRt már rég el is felejtettük volna, mint egyet a sok teória közül.


"Eren halála napja lett Historia lányának születésnapja, mint élet-halál közti szimbolika, semmi több, megintcsak nem kell túlgondolni"


Oké, ezt aláírom, lehet tényleg csak ennyi volt.

De az AoT eddig nagyon sok plot twist-et használt és logikusan azt vártuk volna a sztori legvégére is.

Szimbolikával sokkal kevésbé operált az egyértelmű madár - szabadság, falak - kalitka párhuzamokat kivéve.


"Viszont bármennyire is nem tetszenek a megoldások, azért minden karakternek megvolt a maga szerepe"

Persze, a szerepük megvolt csak a karakter ark-juk nem lett lezárva.

Ez igaz Levira (mert nem, Zeke megölése önmagában nem elég hogy lezárja az ő szálát),

Reinerre (Akinek a mentális problémái hirtelen megszűntek létezni, és egy hülye poén keretében látjuk utoljára), Arminra (Aki arra volt hivatott hogy összeszedje magát a sok kudarc után és előálljon egy tervvel amivel megmenti a világot),

Erwinre (Akinek Armin miatt és így semmissé vált az áldozata), Mikasára (ezt már feljebb is taglaltam, de hozzátenném még azt is hogy az Azumabito-szál sem jelentett semmit végül az ő számára),



Egy csomó karakter pedig megmaradt plot device szinten, mert nem volt idő kidolgozni őket, pl Pieck és Porco akik csak azért voltak ott hogy meglegyen a kilenc titán, semmi hátteret nem kaptak, Porco még személyiséget sem.

Onyankopon pl azért szerepelt ilyen sokáig hogy a végén elvezethesse a repülőgépet?


"Eren pedig nem gondolkodott azon sosem egy percig sem, hogy ez esetleg nem fér bele az ideológiája (mert neki csak a Paradis ellenes emberekkel volt baja). "

Nem volt baja a nem-eldiaiakkal, sem a Paradis ellenes emberekkel.

Ez a lényeg. Eren túllépett a vak gyűlöletén, amit korábban a titánok ellen érzett és rájött hogy nem fekete fehér a világ.

Teljesen hideg fejjel, a másik oldalt megértve és elfogadva döntött úgy hogy a népét megvédi és véget vet az ördögi körnek.

Erre az egész faji, tiltott kapcsolatos témára nem nagyon tudok mit mondani, ahogy mondtad is, már volt példa rá a történetben, nekem egyáltalán nem szempont hogy legyen még, és Eren-Mikasánál nem is érzem hogy ez így lenne egyáltalán.


"Eren egy szövetségest keresett magának a Yeageristák támogatásához a falakon belüli konfliktusok oldására, nem pedig szerelmet vagy valamiféle értelmet az életének."


Ezzel abszolút egyetértek.

Ha az AOTNR-t nézzük, szerintem csak Historia kedvéért ment bele a gyerek dologba. De ez nem azt jelenti hogy később ez nem adhatna értelmet az életének.


"ráadásul amúgy sem volt népszerűbb párosítás, mint az Ereri vagy az Eremika. Úgyhogy kevesebb embernek tetszett volna, mint a konkrét ending amit kaptunk"


Pont ez a baj, hogy a fandom levitte az egész történetet a shippek és hülye szexuális poénok szintjére, és a shippek népszerűsége határozta meg az endinget, nem pedig az hogy mit akart az író a történetével elmesélni.


"Úgyhogy én nem tudom miért jó az AOTNR-be egy nem létező szerelmi háromszög, ami egy felesleges dráma, amit Isayama szerencsére nem is tett bele a történetbe.


Armin, "Te és Historia? És Mikasa tud róla?"


Hát ha valami, akkor ez biztos nem kellett volna bele."


Ezzel valamennyire egyetértek, nekem sem tetszik hogy belevonja Mikasát.

De ha már a fölösleges drámázásról beszélünk, akkor ez meg sem közelíti canon Erent, akitől idézek:

"Nem akarom hogy Mikasa találjon egy másik férfit, azt akarom hogy csak engem szeressen. Még miután meghalok, azután is csak engem tartsom a szívében"


Ez a sor szerintem a megbocsáthatatlan szint ami maximum rosszabb fajta szappanoperákban menne el, míg az AOTNRes inkább csak kicsit furán jön ki.


"Ki tudja, lehet normálisan lezárják ezt a fanmangát, én értelmetlennek tartom a Mikasa-Historia cserét, mert továbbra sem ez volt a legnagyobb baj az eredeti endinggel"


Szerintem maga a beleerőltett romantika az ami baj, plusz száz másik dolog.

Én egyelőre nem úgy érzem hogy az EreHisu lenne a célja ennek a fanmangának, egyszerűen narratív szempontból kell hogy a terhességnek legyen valami jelentőssége és ezt nem nagyon lehet máshogy megtenni mint hogy Erené a gyerek.


Végighallgattam a csapattal pár interjút és konkrétan azt nyilatkozták hogy az a célja a fanficnek hogy tisztességes lezárást adjon a karaktereknek és a témáknak, nem pedig egy ship megvalósítása.

Szóval én egyelőre bizakodó vagyok, annál amit Isayama csinált, úgysem lehet sokkal jobban elrontani...

2021. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értek egyet az AOTNR-rel, nem kell itt az emberiségnek meghalnia, elég lenne az is, ha látnák, hogy a paradisiak nem rosszak, én abban reménykedtem, hogy azért vállalta fel magára Eren az ördög szerepét, hogy a többiek azzal, hogy legyőzik őt, megmutassák hogy ők is a gonosz ellen harcolnak, de ez nem azt jelenti, hogy Erennek megkellett volna halnia, hisz a Warhammer teória még mindig elég erős, neki ott véget érhetett volna a sztorija azzal, hogy a világ azt hiszi meghalt, de közben nem és, hogy végül sikerült lezárnia a gyűlölet körét mégha áldozatok árán is. Mikasának így is sikerült volna leválni Erenről, Reiner így is hőssé válhatott volna, stb. Ami nekem nagyon hiányzott a manga végéből az a Hallucigénia értelme, mert sok nem volt, annak kellett volna lennie a "főgonosz"-nak, hisz attól indult minden, erre semmi nem lett belőle, mégha úgy írták volna meg Ymir háttérsztoriját, hogy ez a dolog, ami kényszerítette és nem egy ilyen tragikus szerelmi történetet írtak volna neki, akkor lett volna értelme. Sokkal jobb véget lehetett volna ennek a sztorinak írni, megmutatni a világnak, hogy a paradisiak nem rosszak, legyőzni a Hallucigéniát ezáltal kiírtani a titánokat és felmenteni Ymir-t is, ennek kellett volna lennie a célnak, nem az emberiség kiírtásának, se annak, hogy minden felesleges volt, mert újra kezdődik minden.
2021. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ah, elfelejtettem válaszolni. XD


Utolsóval értek egyet, annyira frappáns megoldás lett volna, ha Isayama Ymir és Eren baklövéseit rátestálta volna a Hallucigéniára és mondjuk Eren megmenekülhetett volna, akárcsak Sasuke a Narutoban (mondjuk én Sasukét ki nem állhattam, de nyilván nem fordult ellene a faluja miután hajlandó volt segíteni...)



Ah de nem, itt Eren kellett a Lelouch legyen, ahogyan az teljesen kiszámítható volt onnan, hogy elindult a Rumbling. Én tényleg számítottam valami csavarra...

2021. okt. 31. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!