Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az idei éven volt valami...

Az idei éven volt valami kiemelkedő anime alkotás?

Figyelt kérdés

Ez az év teljesen kiesett. Szezononként egy két jó sorozatot néha szoktam találni. De többnyire elég gyatra a felhozatal.


Volt valami fajtától függetlenül ami jó lett?



2021. nov. 18. 06:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
mushoku tensei.kegyetlen jó ha szereted az isekai-t.Eden,4 részes ova post apokaliptikus robotok nevelnek egy kislányt.the witcher nightmare of the wolf,a witcher en belül Vesemir fiatalabb évéből bemutat egy időszakot.So im a spider what about it? ez is iskekai kis csavarral,a heroine nem emberként reinkarnálódik hanem pókként,elég jó.Full Dive ez kb olyan mint a sao de nagyon nagyon nagyon sok feeler rész van benne kb annyi hogy már amikor eldöntenéd hogy jolvan akkor ez is egy szar akkor bedobnak egy nagy cool érdekes dolgot és nem kukázod ,de mégis minőséginek érződik. Ezek kb azok amik jók és vagy értek valamit.
2021. nov. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

Volt egy pár nagyon jó. Elég erős lett ez az év is.

(Mondjuk én azoknak a nagy részét nem ajánlom, amit az #1-es írt.)

2021. nov. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

The Witcher világa nem nagyon izgat, az élő sorozat is csak egy erős közepes Henry Cavill vagy a játékok nélkül szerintem a kutya sem nézné.


Mushoku Tensei mangát olvastam nem nagy cucc, az animéből pont láttam egy Roxy maszti jelenetet az jó is volt, de szerintem kevés a potenciál a sorozatban.


Ez a Spider-es cucc hasolít a bugyuta Slime-os baromságra, közel sem ez az amit keresek.


Sao 🤮/ sao copik 🤢.


Köszi az ajánlást #1-es,de nem ilyesmire vágyom.

2021. nov. 18. 18:34
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Odd Taxi

Bishounen Tanteidan

Mars Red

2021. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

A #4-es által javasoltak már lényegesen jobbak, mint az #1-es által javasoltak.


(#2)

2021. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen:

Kingdom (folytatás)

86

Fumetsu no Anata e

Mushoku

Kimetsu no Yaiba

World Trigger (folytatás)

Otome game

AOT (folytatás)

2021. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Attack on titan? Ne már... Olyan gyenge hogy a második évad is kibírhatatlan volt, pocsék infóadagolás, kiszámítható, csak az nem látja át mi van aki nagyon nem figyel.
2021. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
20%
Miért is lenne jó, ha nem lehetne átlátni, megérteni? Sajnos pocsék az ízlésed, így a véleményed sz@rt ér, mint Bástya elvtárs.
2021. nov. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
28%

7# Végre valaki!Mindenki mondja milyen rohadt jo kozbe meg olyan unalmas es lapos volt az egesz foleg a masodik evadtol.Majdnem bealudtam rajta.Pl az Akame ga kill sokkal jobb felepitesben nincs annyira elhuzva,meg "leragva sem" szerintem.Mégsincs annyira felhypeolva.

8#Nem kell valakit ócsárolni azért mert nem tetszik neked a véleménye.

2021. nov. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Na, végre elkezdett érdekes lenni a beszélgetés.


#7

Szóval, pont az az egyik erős pont a SnK-nak, hogy a rejtélyt jól kezeli, amit nem értesz annak az a lényege, hogy még az adott ponton ne értsd, majd kiderül. Más animében is vannak rejtélyek, ez pont egy pozitívum.

(Ha viszont olyan dolgot nem értesz, amit ki lehet találni, akkor igazából magadat okold, hogy mennyi eszed van.)


#9

"kozbe meg olyan unalmas es lapos volt"

Egyetértek, ha valaki értelmi képessége egy általános iskolás szintjén van, akkor a komolyabb üzeneteket nem fogja felfogni, ez pedig nem egy olyan anime, amiben nonstop csak ütik egymást agyatlanul.

Számtalan másik animét tudok mondani, ami nagyon jó, de ha a SnK sem tudtad felfogni, akkor azokat is unalmasnak hívnád, pedig objektíven jók.


"Nem kell valakit ócsárolni azért mert nem tetszik neked a véleménye."

Azért tényleg nem, ha hazudik, akkor annál inkább.

És itt ez történik.


Két opció van, ahogy fentebb írtam.

A) Nem sikerült megértenie, hogy a SnK-ban egy elég komoly rejtély van, és ezt hozzá fel kritikának.

Akkor szimplán nem tudja, hogy a mystery element hogyan működik.

B) Nem sikerült megértenie azt a részt, amit elmagyaráztak, ekkor szimplán nem az ő értelmi szintjének készült a mű.


Az első esetben egy teljes műfaj nem sikerült értelmeznie. Az ilyen ember pedig ne mondjon kritikát, ha nem tudja mi az a mystery. A második esetben a művet nem sikerült felfognia, akkor pedig az adott műről nem kellene kritikát mondania.


"Pl az Akame ga kill sokkal jobb felepitesben nincs annyira elhuzva,meg "leragva sem" szerintem"

Ez pl. megint csak nem igaz.

Az Akame ga Kill nem jobb, mivel egy olyan forgatókönyvet hoz, ami 50-szer előadott már. Semmi újítás, semmi rejtély.


Jön a főszereplő és szeretne csatlakozni egy szervezethez, mert a jót akarja szolgálni. Kiderül a mű elején, hogy az a szervezet rossz (rendszerint valami személyes konfliktusa is lesz velük, barátok, rokonok halála), és akiket eddig rossznak gondolt a jók, ezért hozzájuk csatlakozik és mint újonc próbál harcolni a gonoszokkal.

Ez elég alap és mást nem is igazán mutat be az Akame ga Kill, ezért nem beszél róla senki.


Amit csinál az anime, azt nagyjából jól csinálja. Nem kiemelkedően, de az átlagon felüli szintet pont megüti.

(Amúgy abból pont lehet következtetni, hogy ki milyen értelmi szinten van, hogy milyen animét hoz fel, pl. a SnK ellen, mint ellenpélda, ami jobb nála. Az Akame ga Kill pont egy rossz példa.)

2021. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!