Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Min alapszik Akashi császári...

Min alapszik Akashi császári szeme? Van ennek valóságalapja?

Figyelt kérdés

Eddig is volt pár dolog az animében amit túlzásnak találtam, viszont ez a jövőbe látó szem átesett a ló túloldalára, arról nem is beszélve, hogy ránéz valakire, és az hanyatt vágja magát. Ez egy vele született képesség (amik egyébként nincsenek ebben az animében), vagy egy betanulható "mozdulat"? Ha képesség lenne, nem szabadna, hogy játsszon, ha pedig tanulható, akkor sem tudod megjósolni, mi fog történni... Vagy nem esik el valaki azért, mert ránézel.

Nem néztem még végig a 2. évadot, a 8. résznél tartok csak. Sry, ha később el lesz benne magyarázva, de engem kezdettől fogva felháborít, hogy ilyet beleraktak.



2021. nov. 20. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha még nem láttad a 3. évadot, úgy nehéz spoiler nélkül beszélni, nem is emlékszem hirtelen, hogy a 2/8 pontosan a történetnek mely pontján jár, hogy Akashi már felbukkant. xD Tehát a következő magyarázat erősen spoileres lehet, ha még sose láttad Akashi meccsét. xD


Akashi "képessége" nem feltétlen a szeméből ered, de nem is betanulható mozdulat. A császárszem egy kissé eltúlzott bemutatása egy olyan ember játékának, aki mérhetetlen intelligenciával, gyors helyzetfelismeréssel, jó megfigyelőképességgel és emberismerettel rendelkezik, és meglehetősen tapasztalt abban, amit csinál. Vannak géniuszok, akik nemcsak "okosak", hanem az agyuk tényleg sokkal gyorsabban küld információkat, vagy több információt dolgoznak fel egy pillantással a környezetükből, mint más, átlagos emberek. Ezt nem lehet "edzeni", ezzel így kell születni, bár nyilván teljesen felturbózza ezeket a képességeket az ember, ha olyan tárgy felé orientálódik az iskolában, amihez illenek is, és nem hagyja őket elveszni. Némely esetben akár más mentális jelenségek (betegségek?) is kísérhetik ezt, vagy okozhatják ezeket a tüneteket (pl. ha valaki szociopata). Kizárni emiatt a játékból olyan lenne, mintha Hawkingot nem engedték volna fizikusként dolgozni, mert "túl okos", "túl jó abban, amit csinál". Később még fogsz hallani Akashi karakteréről is.


Egyébként pedig az animében feltüntetett mozdulatok, például a bokatörés, ami miatt Akashi előtt szó szerint hasraesnek, vagy akár Midorima teljes-pályás dobása, Aomine zónája, még Kuroko passza is... mind létező technikák, és vannak játékosok, akik képesek őket használni. Attól lett az animében eltúlzott az egész, mert ezek a mozdulatok nem egy 15 éves, fejlődésben lévő gyerekre jellemzőek, hanem egy profi sportolóra, egy világszínvonalú edzésen/mérkőzésen, NBA-kosárlabdázókra. A másik, ha megpróbálod elképzelni az animét a fényhatások és effektek nélkül, akkor már nem tűnik annyira természetfelettinek. ;) De azok feltételezhetően azért kerültek bele, hogy látványosabb legyen a labdamozgás, és a laikusok is megértsék egy-két mozdulat nehézségi fokát. Habár még mindig hihetetlen, hogy egy rakás tinédzser játsszon így. xD De mindezeket összevetve, se Akashi képességei, se a többieké nem annyira valóságtól elrugaszkodott, egy kicsit túl van tolva, hogy még epicebb legyen egy meccs a nézőknek, de ezt leszámítva...


Akashi "szimplán" egy szörnyeteg, ha agykapacitásról van szó, ezért ennyire OP. xD

2021. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Omg köszi a hosszú leírást:D Egyáltalán nem volt benne spoiler, láttam már Akashit játszani.

Utánanéztem ennek a bokatörésnek, és amúgy elég durva, hogy ilyen valóban létezik. Vicces volt nézni a videókban, ahogyan esnek el az emberek:D

Kicsit félreértelmeztem szerintem. Azt hittem attól esnek el, hogy Akashi rájuk néz, mert hogy az animébén így van előadva. Valójában pedig a hirtelen irányváltás okozza ezt.

Eleinte Kuroko képességét is megkérdőjeleztem, hogy ez vajon valóságos-e. Meg erről a zónáról sem hallottam korábban, de utánanéztem és így kicsit érthetőbb lett.

Sose néztem korábban kosarat és nem is játszottam még, csak Netflix feldobta, aztán miért ne alapon megnéztem. Lehet nem ártott volna egy kicsit utánanézni mielőtt random sportanimékbe kezdek:D

2021. nov. 24. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Ó, nincs azzal semmi, hogy nem néztél utána, vagy nem ismerted ezeket a fogásokat, én is pontosan ugyanígy kezdtem. XD Én csak animében szeretek sportot nézni, de azt nagyon. :"D Egy időben minden gondolatom a KnB volt, ezért egy csomó videót átnyálaztam a témában, úgy jutottam el ezekhez is.


És nem, nem értetted félre, valóban, az anime úgy adta elő, mintha Akashi szeme maga lenne a kulcs (már eleve a "képességének" a neve is ugye császárszem), szerintem aki nem profi kosaras, vagy nem nézi meg többször a sorozatot, nem feltétlenül jön rá magától, hogy pontosan mi történik. :) Ugyebár, így jóval látványosabb. Ha nem lett volna ez a szemes cucc, igen nehezen lehetett volna megérteni, mi a képessége, sokkal többet kellett volna magyaráznia az animének, amire meg néha nincs hely és idő. sajnos ettől majdnem átesett az anime a természetfeletti kategóriába. :"D Ami miatt sokan szidják. xD


Ha jobb szeretnél ezután egy valósághűbb sportanimét nézni, merem ajánlani a Haikyuu-t. :3 Ez röplabdás anime, és ebben nem túlozták el a karakterek képességeit, de mégis ugyanolyan izgalmas. Én mindkettőt nagyon szeretem a maga erősségeiért, de értem, hogy sokakat miért zavar a KnB.


Egyébként jó hallani, hogy Netflixen is fent van már a sorozat. :D Ezt nem is tudtam. :D

2021. nov. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti, én abban a hitben éltem, hogy a Kuroko egy új anime, mert Netflixre hirtelen felkerült, aztán utána se néztem. Végignéztem az első évadot, aztán hűen vártam a többire. Nemrég jöttem rá, hogy rohadtul nem mai, és feleslegesen vártam a többi részre, mert más felületeken megtalálható xdd

Egyébként ajánlotta már más is a Haikyuu-t, erősen gondolkodom rajta, hogy az lesz majd a következő. De Naruton is nagyon gondóxok, csak jó hosszú, nekem meg most az egyetem elveszi az összes időm, úgyhogy nem kezdenék bele ilyen hosszúba.

Egyébként neked ki a kedvenced Kurokoból?^^

2021. nov. 27. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Megértem, én is annak idején tartózkodtam a Narutótól, de nem bántam meg, hogy megnéztem. XD Kivéve, hogy akkor még éppen adásban volt, és egy csomó fillert ki kellett várni a fő sztoriig. xD Ha belevágsz, ajánlom, hogy csekkold a fillerlistát, és nyugodtan hagyd ki őket, csak egy-kettő van, amit érdemes megnézni első nekifutásra, a többi utólag pótolható (ha pedig így csinálod, az a 700 rész máris nem 700 rész, csak 3-400 XD).


Haikyuu viszont valamivel hamarabb megemészthető, mindenképpen jó választás. :)


Oh, hát nekem szinte mindenki kedvenc. XD De ha választhatok három fő kedvencet, akkor Takao, Midorima és Kise. Takaót sokáig terveztem cpzni, de végül mindig másra költöttem a pénzt. xD Te kit/kiket kedveltél meg legjobban? :D

2021. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaa, mondták már mások is, hogy haggyam ki a filléreket. Ha egyszer bele kezdek úgy is lesz! Egyelőre a Kurokot kéne befejeznem, de most belekezdtem egy rohadt jó könyvbe meg vizsgaidőszak lesz hamarosan úgyhogy nehézkesen haladok most az animézéssel.

Takao, oké, ő aranyos, vicces jól néz ki. Kise is cuki, és szép szeme van, de kicsit idegesítő. DE MIDORIMA?xddd ő miért? én sosem kedveltem. Főleg az elején nem, most már kezdek vele megbarátkozni, de még nem az igazi. Az én kedvencem Murasakibara:D mást nem is tudnék mondani. Többieket is szeretem meg minden, de ő... ő a best.

2021. nov. 30. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!