Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Akashi (kuroko no basket)...

Akashi (kuroko no basket) milyen mentális betegségben/zavarban szenved?

Figyelt kérdés

Ez egy teljesen komoly kérdés. Amúgy semmi bajom nincs a karakterrel, de ez a győzelemmánia és parancsolgatási kényszer tuti nem kóser. Ez valamiféle komplexus, amit trauma válthatott ki? Nem vagyok túl jó pszichológiában...

köszönöm előre is a válaszokat



2014. jan. 5. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A következő sorok Spoiler-t tartalmazhat, bár nem olyan nagy mértékbe :DD :

Hát valójában a mangába nem adtak még, semmiféle életjelet azzal kapcsolatba, hogy lenne valami mentális betegsége, de az biztos, hogy nem százas a gyerek :D Röviden csak annyit tudnék leírni (amit a mangából leszőttem), hogy Akashi régebben egy teljesen normális gyerek volt. Mosolygott, élvezte a meccseket amin játszott és a gyakorlatokat is, össze barátkozott Midorimával és alkalmanként játszottak egy shogi mecscet, amit mindig a Akashi nyert meg xD

Majd az egyik gyakorlaton Murasakibara kihívta a fiút egy-egy elenni meccsre (mert nem akkarta elfogadni új csapatkapitányként). A meccs végén Akashi pánikba eset, hogy el fogja veszíteni ezt a játszmát, majd hirtelen feléled benne a Császár szemnek nevezet képesség, amivel előre látja a jövőt- vagy valami ilyesmi-. Ezért is sárgult be az egyik szeme, meg furcsa mód a viselkedése is ridegebb lett.

A csapat társait a keresztnevűkön kezdte el szólítani (ami nem is lenne furcsa, csak Japánba elméletileg akkor szólíthatja az egyik a másik keresztnevén, ha az az illető megengedi), nem beszélt már szinte senkivel, hideg- és könyörtelenebb lett mindenkivel.

Bár lehet, hogy szerintem a most futó Rakuzan vs. Serini meccs végén adnak egy konkrét választ arra, hogy mi van vele agyi szinten, de ez még a jövő zenéje. Szerintem, még a családi okok is lehetnek benne, mert, ha jól emlékszem volt egy jelenet ahol az apjával beszélt vacsoránál ilyesmiről, de ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy megkeresem az a fejezet.

Hát sokat nem tudtam segíteni, de azért remélem valamelyest azért mégis tudtam xP Amúgy tudtommal létezik ilyen komplexus csak nem túl gyakori. Aztán kiderül, hogy tényleg ennyi baja van a kölyöknek és nincs semmi féle pszichológiai problémája xD

2014. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Sokat segítettél. Nagyon hálás vagyok. ha van még információ, nagyon megkoszonom.
2014. jan. 7. 14:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg találtam, azt a fejezetet, ahol Akashi az apjával beszél. Az egész angolul van. Nem tudom, hogy az jó neked vagy sem? Letudnám fordítani, de sajnos elég magyartalanul menne az pedig inkább hanyagolom, de röviden annyiról szól az egész, hogy az apja a tanulmányait akarja rá erőltetni.


Hát szerintem, köztük inkább üzlettársi kapcsolat áll fent, mint apa fiai.


[link]


A Q&A szakaszból kiderült, hogy Akashi egyedül él az apjával, aki nagyon gazdag. Szóval vagy meghalt az anyja vagy szimplán nem él velük. Bár én ez előbbire tenném a voksom, mert az is nagyon trauma a gyerek számára, ha az egyik szülője meghalt, bár csak akkor kezdet ennyire győzelem mániásan viselkedni, mikor besárgult az egyik szeme, szóval nem valószínű, hogy emiatt lenne az egész „levegőt veszek és nyerek” dolog.


De volt egy más furcsaság is ami nekem szemet szúrt. Amíg a mangába, a lépcsőn való találkozón ezt mondta:


„Since I always win, I'm always right. If you oppose me... I'll kill you, no matter who you are.”

„ Mivel én mindig nyerek, mindig igazam van. Ha szembe szállsz velem… Megölek, nem számit, hogy kivagy.”


Míg az animébe:


„Because I always win and I am always right. I show no mercy to those who oppose me. Not even my won parents.”


„ Mert mindig nyerek és mindig igazam van. Nem mutatok könyörületet azoknak, akik ellenszegülnek velem. Még a saját szüleimnek sem.”


Mind két formába elég ijesztően hangzik, de ha úgy lenne, mint amit az animébe mondott, akkor nem úgy viselkedett volna az apjával, ahogy, de igaz lehet erre azt mondani ellen érvként, hogy akkor még valamelyest normális volt a gyerek. :D


A más fejezetek (ha érdekel) a Teikos éveket mutatja be. Igaz nem konkrétan Akashin van a hangsúly, de ő is sokat szereppel és megtudhatjuk, miért lett olyan a Csodák Generációja, mint amilyen most.

204-től a 227-ig tart. Szép hosszú (már akinek :D)


[link]


Ha lenne még bármilyen kérdésed, nyugodtan írhatsz nekem :D Szeretek ezzel az animével kapcsolatba kutakodni, úgyhogy szívesen válaszolók bármilyen fajta kérdésedre :D

2014. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :))) Tökéletes az angol version.:D Nekem is feltűnt h mást mond a mangában, mmint az animében, csodálkoztam is. Viszont annak ellenére h Akashi témájába belementem, nem sokat tudok erről az animéről. Legjobb barátnőm "ajánlására" kezdtem kutakodni (na kutakodni, azt szeretek..), de nem jutottam túl sokra. :))) Köszönöm, hogy így kifejtetted az álláspontodat, lehet h privátban megkereslek még a kérdéseimmel. (de persze csak ha nem baj:))
2014. jan. 12. 18:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan meg dobhatsz, bármilyen kérdéssel. :D
2014. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!