Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » AniListet vagy MAL-t használtok?

AniListet vagy MAL-t használtok?

Figyelt kérdés
Én AniListet, az ismerőseim és a kinézete miatt.:)

2021. nov. 24. 02:03
A kérdező szavazást indított:
AniList
MAL
Más (válaszban leírom)
22 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mindkettót, de MAL-ra csak néhány havonta lépek be. Rengeteg funkció, ami Anilisten alap és organikusan beépül a rendszerbe, azt MAL-on külső szolgáltatással lehet megoldani vagy belsőn elég nehézkesen vagy bénán.


Például olyan szintű statisztikák, amik Anilisten alapok, MAL-on a graph.anime.plus kell, amit ha nem frissítesz néhány hetente, törlődsz az adatbázisból.


Egyéni lista készítésre MAL-on van a blog és a címke rendszer, de erre a célra mindkettő kényelmetlen, Anilisten van dedikált funkció.


Anilisten ha kommentet fűzöl egy animéhez, azt jelzi a listádban és a szövegbunorék felé vitt egérkurzorral megjeleníti. MAL-on ez technikailag nem megoldható, kivéve, ha a címkéket használod fel erre, akkor viszont elveszítesz egy szűrési funkciót.


Ha már szűrési funkciók, az AniList ebből is többet ad, mert a műfajbesorolások mellett van egy címkerendszer is. Ezt a MAL nemrég megpróbálta behozni, de elég féltökű lett, plusz idő kell a külsős cuccoknak (pl. graph.anime.plus) hogy adaptálódjanak.


Emellett az AniList privacy funkciói is jobbak, úgy listabeállítások szempontjából, mint nyomkövetés azempontjából, és nem fekteti ki a statisztika rendszert sem (mert az nem 3rd party).

2021. nov. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hintalow ***** válasza:
100%

Egyiket sem, túl csiricsálèk, kevès adattal ès áttekinthetősèggel, persze a fiatalabb generációknak valszeg pont emiatt jönnek be jobban.

Èn az anidb-re esküszöm, a relations grafikonjához mèg csak hasonlót sem tud a másik kettő. Elèg csak ránèzni pl. valami kiterjedtebb szèriára (mondjuk Tenchi Muyo) az anidb-n ki van listázva minden előzmèny, folyató szèria, spin off, retelling stb az egymashoz való viszonyukat jelölve.

Mal-on ès anilosten meg odadob random 3-4 cìmet, hogy ja, ezek is hozzá tartoznak :D

Továbbá ami nekem fontos, hogy anidb-n listázzák melyik csapat milyen release-t kèszìtett belőle, a másik kettőnèl mèg csak hasonló sincs. (Jó persze tudom, ez is generációs dolog, manapság már csak online streamben gondoloznak az emberek:)

Szóval a mal ès az anilist ilyen trendi animès hìroldal nèmi adatbázissal, az anidb meg oldschool kökemèny adatbázis nèmi fórummal.

2021. nov. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Az Anidb-vel részemről 4 probléma van csak.


1. Az UI-t, mintha 20 évvel ezelőttről repítették volna ide, nagyon kényelmetlen használni annak ellenére, hogy elvileg ez a leginkább testreszabható. És mégis nehezen átlátható.


2. Nem tudsz sorozatot szüneteltetett listára tenni. Ha bemódosítod, maximum néhány óra után visszarakja magát. Ha (talán) két hónapig passzív vagy a sorozattal, akkor automatikusan kerül át.


3. A moderátorok arrogánsz fäszok.


4. Nincs manga és LN.

2021. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hintalow ***** válasza:
34%

Hát izlèsek ès pofonok, az UI nekem nem sokat jelent, nem sok időt töltök rajta, csak bekattintom amit megnèztem, meg időnkènt átnèzem a következő időszakot, hogy mit fogok megnèzni.

A szüneteltetès lehet, hogy nincs, mèg csak eszembe sem jutott soha ilyen fogalom, ha elkezdek valamit akkor addig nèzem, amìg el nem fogy, utána kezdek mást 😁 ha valamit nem nèznèk fèl èvig, azt úgyis előlről kezdenèm, mert már azt sem tudnám mivan szerintem 😅

A moderátorok passz, ott vagyok már tizensok ève, de soha nem jutott eszembe hozzaszólásokat ìrkálni, igy nem sok kapcsolatom van a közössèggel sem.

Manga ès light novel valóban nincs (mondjuk ez sem tűnt fel esdig, nem fogyasztok ilyeneket :)

2021. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!