Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Science adventure (Steins;Gate...

Science adventure (Steins;Gate universe) Visual Novelekban segítség?

Figyelt kérdés
Szóval egy ideje keresgélem hogy pontosan mi hogy mi után mi szerint van de egy kis fejfájást okoz az egész szóval szeretnék segítséget kérni. Szóval a Scine adnventure vn-ek egy világba tartoznak. Milyen sorrendben kellene ezekkel "játszani"? Mindegyik kánon? Érdemes egyáltalán játszani velük, vagy a steins;gate-hez képest unalmasak? steins;gate vn-ből is van több abból mind kánon? Nem is tudtam hogy most is jönnek ki új részek. Az egyik újban szerepek kurisu is, szóval gondolom ezek valamilyen szinten kapcsolódnak egymáshoz, nem csak annyi hogy ugyan abban a világban játszódnak. Szóval valaki tudna segíteni? Köszi!!

#Visual Novel #science adventure
2022. febr. 23. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vedd tényként amit írok mert csak a S;Gvel játszottam.

De úgy hallottam másoktól hogy a többi sci;adv sztori nem olyan jó (főleg karakterek szempontjából) és sokkal több a hangsúly a fanservice-n.


S;G VN-nek van egy animés jelenetekkel bővített változata, a S;G Elite, ami elvileg a legjobb verzió, ezzel kezdj szerintem.

Az S;G 0-ból csak az animét láttam és amilyen jól indult olyan rossz lett az utolsó egyharmada. De a VNről jókat hallottam ebből is.


Ha az animéket már láttad de kimaradt a Deja Vu film, vagy az OVÁk, szerintem azokat pótold mielőtt a VNek világába fejest ugrasz, nekem tetszettek nagyon.

2022. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most melózok, majd délután, estefelé válaszolok, mert elég hosszú kifejtést igényel a dolog. Én olvastam minden SciADV VN-t, és fogok tudni neked segíteni. Ha gondolod privátot is dobhatsz, hogy el ne felejtsem.


Most inkább csak az első válaszolót javítanám ki, aki jó hogy jelezte, hogy ne vedd tényként amit ír :D


"De úgy hallottam másoktól hogy a többi sci;adv sztori nem olyan jó"


Hát ezt maximum olyanoktól hallhattad, akik az elbaltázott anime adaptációkat nézték csak. Én napi szinten mozgok olyan közösségekben, ahol mindenki olvasott mindent, és elég egyértelműen látszik, hogy a Steins;Gate nem is a legnépszerűbb darab közöttük. A legtöbben a Chaos;Child-ot jobbnak tartják. Alapvetően amúgy mind a 4 fő "epizód" minőségi visual novel a kategóriában.


"S;G VN-nek van egy animés jelenetekkel bővített változata, a S;G Elite, ami elvileg a legjobb verzió, ezzel kezdj szerintem."


A S;G Elite valójában a gyengébbik verzió, és egyáltalán nem "bővített". Konkrétan kevesebb van benne mint az eredetiben. Az volt az elképzelés, hogy fullosan meganimálnak mindent az eredeti VN-ből, azt is, ami kimaradt az animéből. Hát, ehhez képest inkább kivágtak pár dolgot, hogy spóroljanak. Én leginkább ignorálnám a S;G Elite-et.


"Az S;G 0-ból csak az animét láttam és amilyen jól indult olyan rossz lett az utolsó egyharmada. De a VNről jókat hallottam ebből is."


A VN is egész megosztó valójában. Alapvetően egy eléggé elsietett VN-ről van szó, és ez nagyon látszik is rajta, hogy össze van csapva.


"Ha az animéket már láttad de kimaradt a Deja Vu film, vagy az OVÁk, szerintem azokat pótold mielőtt a VNek világába fejest ugrasz, nekem tetszettek nagyon."


Nézhetők, de nem kánon egyik sem :)


Na, majd este jövök.

2022. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na szóval, itt vagyok... Hol is kezdjem.... Jelenleg az alábbi kánon részei vannak a sorozatnak, ha a fő és a mellék VN-eket is belevesszük. Megjelenési sorrendben:


Chaos;Head (NoAH)

Steins;Gate

Chaos;Head Love Chu-Chu

Robotics;Notes

Chaos;Child

Steins;Gate 0

Chaos;Child Love Chu-Chu

Robotics;Notes DaSH


Ebből ami rendelkezik valamilyen formában angol fordítással:


Chaos;Head (egyelőre csak a sima verzió, nem a NoAH - ami a teljes verzió -, viszont annak pont tegnap jelentették be a fordítását)

Steins;Gate

Robotics;Notes

Chaos;Child

Steins;Gate 0

Robotics;Notes DaSH


Ezek a történetek úgy kapcsolódnak egymáshoz, mint a Marvel univerzum filmjei, ezért a legteljesebb élményt a megjelenési sorrendben történő olvasás adja. De azért álljon itt egy kis lista, ha te mégsem akarnád a Chaos;Head-del kezdeni, hogy mire érdemes figyelni:


Chaos;Head:

- Fő rész? Igen (tulajdonképpen csak a NoAH verzió a "fő")

- Kezdésnek jó? Igen, mivel ez az első rész.


Steins;Gate:

- Fő rész? Igen

- Kezdésnek jó? Igen, mivel a Chaos;Head csak utalás szinten kapcsolódik

- Gyengén ajánlott előismeret: Chaos;Head


Robotics;Notes:

- Fő rész? Igen

- Kezdésnek jó? Nem

- Feltétlenül szükséges előismeret: Chaos;Head

- Erősen ajánlott előismeret: Steins;Gate


Chaos;Child:

- Fő rész? Igen

- Kezdésnek jó? Nem

- Feltétlenül szükséges előismeret: Chaos;Head

- Gyengén ajánlott előismeret: Steins;Gate, Robotics;Notes


Steins;Gate 0:

- Fő rész? Nem

- Kezdésnek jó? Nem

- Feltétlenül szükséges előismeret: Steins;Gate

- Gyengén ajánlott előismeret: Chaos;Head, Chaos;Child, Robotics;Notes


Robotics;Notes DaSH:

- Fő rész? Nem

- Kezdésnek jó? Nem

- Feltétlenül szükséges előismeret: Robotics;Notes, Steins;Gate, Chaos;Head

- Erősen ajánlott előismeret: Chaos;Child, Steins;Gate 0


A sorozatot a legjobb Steam-en beszerezni, ahol a Chaos;Head-en kívül mindegyik darab fenn van, és telepíteni rá a Committee of Zero patchet, ami kijavít rengeteg fordítási hibát: [link]


A Chaos;Head beszerzése kicsit bonyolultabb, ezzel kapcsolatban érdeklődj privátban nálam.


Ezen kívül szót ejtenék még az Occultic;Nine-ról, ami egy... érdekes helyzetben lévő darab.


Ez ugyanis nem VN, hanem LN... ami történetesen befejezetlen. 3 kötet jelent meg eddig belőle, a negyedik befejező kötetről eddig semmi hír... Annyit kell róla tudni, hogy eredetileg nem a sorozat részének szánták, de az író meggondolta magát közben, és a negyedik kötet fogja visszakötni az univerzumba ezt a történetet...


Ezen kívül a sorozat jövőjéről szeretnék írni. A következő fő epizód Anonymous;Code névre hallgat, és elvileg idén fog megjelenni, ha nem halasszák el megint... mint ahogy teszik azt már 7 éve....


Ezen kívül egy "Steins;???" nevű VN-t jelentettek be, ami az A;C után jelenne majd meg. Ez olyan kapcsolatban fog állni a Steins;Gate-tel, mint a Chaos;Child a Chaos;Head-del. A cím második fele egyelőre ismeretlen.


Ha van kérdésed, írj privátot :)

2022. febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2022. febr. 25. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!