Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Így, hogy felemelik majd a...

Így, hogy felemelik majd a MondoCon jegy árát 8K körülre továbbra is járni fogsz vagy csak 1 évben 1X?

Figyelt kérdés

2022. márc. 10. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Tudtommal 4200 az early bird, azután a teljes árú jegy 5000 Ft.


Honnan van szedve ez a 8000 Ft?

Majd attól függ, hogy mennyi lesz az euró-forint árfolyam és növekszik-e a fizetés.

2022. márc. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez nem kérdés a hivatalos instájukon előre jelezték, hogy nyárra drasztikus áremelés lesz ami miatt 8K körül lesz 1 jegy.


[link]

2022. márc. 11. 00:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül szerintem a 8ezer még nem olyan sok erte legalábbis évente 2-3x meg plane ha meg nagyon jól szorakozol közben (mondom ezt hogy abszolut nem járok ilyenekre… mert nekem ez nem szórakozás 😅😂)
2022. márc. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ha figyelembe vesszük, hogy a jegy ezelőtt 3000-3500 Ft volt nemolyan régen nagyon is drága. Plusz ha azt nézzük, hogy a látogatók döntő többsége fiatal akiknek nincs saját keresete, és az ott árult dolgok többsége sem olcsó, a szülők pedig nem díjaznának 1 évben 4X is több tízezer FT ot ilyenekre odaadni a gyereknek. Jó buli meg minden rendszeresen járok de ez nagyon nem fair a látogatókkal szemben ha szólnak előre ha nem.

Ebből megint csak az lesz, hogy elkezdenek ingyenes margitszigeti conokat csinálni random emberek ami meg nemolyan.

2022. márc. 11. 01:56
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

4 hát igen ezt is megértem nagyon is! Viszont sajnos ez nem a magunk fajtáknak lett kitalálva! Igen van bőven az a réteg akiknek a szüleik gazdagok és évente kiadni kisebb összegeket nem is probléma nekik! Pl nézd csak meg kik vannak a sound-on… nagyon sok a 15-25 éves akiknek fix hogy nincs keresetük de kapásból minden évben ott vannak a sound meg azért bőven drágább!


Ahogy mondtam van az a réteg és most őket célozták meg!


Hidd el ez nekik is jobban megéri mert van kb mennyi 10ezer ember vagy több? Legyen mondjunk 10ezer… na ebből csak olyan 2-3ezer aki úgymond kisebb tárcával rendelkezik szóval a dupla ár jobban megéri még ha kevesebben is lesznek,


Amugy most nézem most márciusi is csak 5000 szóval nem tom mit néztél

2022. márc. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

8k azért, hogy bemenjek találkozni a barátaimmal (mert konkrétan semmi olyan program nincs, ami érdekelne, vagy ami érdekelne is, mint pl. most a cosplayereknek tartott pózolásos workshop, kb. 12 főt tud befogadni egy 10 ezres rendezvényen :DDD) rohadt sok szerintem. Szóval át fogok szokni a fotózásokra velük, egy stúdióbérlés meg a fotós kifizetése eloszlik közöttünk úgy is, utána meg beülünk valahova enni. Szóval ha nem lesz olyan program vagy olyan vendég, akire azt mondanám, hogy megéri a 8k-t, én még évi egyszer se fogok menni. Megnéztem a csávót, aki a koncertet fogja tartani, mert annyira beharangozzák, mint valami világsztárt, erre Svájcban él, és a legnézettebb videóját youtube-on 500-an látták :DDDDD inkább ne is legyen akkor már koncert komolyan, hogyha csak olyanokat tudnak összeszedni, akiket senki se ismer. Meg komolyan, minden évben kb. ugyanazok a programok vannak, aki rendszeresen kijár a conra, annak kajak semmi újdonság nincs. Cosplayereknek meg végképp alig van normális program, behozták pár éve azt, hogy fandomokat keresnek, a con hivatalos fotósai fognak fotózni előre megadott helyen és időben... Ja, 2 fandomot kiválasztanak, amelyik éppen valamelyik szervező kedvence :DDD külföldön ezt úgy oldják meg, hogy egész napra biztosítanak egy fotóst meg egy helyet, és a látogatók egy előre kiadott fájlba beírják a fandomot a megadott időpontok egyikére, és aki abból cp-zik, az mehet szabadon abban az időben.

Ja meg még a másik kedvencem a karszalagos levásárlás :DDD minden évben kiviszik ugyanazokat a mangákat, és kettőnél elengednek 1000-1000 forintot. Inkább ne lenne akkor már ez se, komolyan. Vagy vezetnék vissza a napijegyet, a vidékiek többsége úgyis vasárnap megy haza, vasárnap délután már nem viccelek, alig vannak látogatók (főleg mondjuk a szombathoz képest).

De a legnagyobb kedvencem, hogy facebookon letiltották a hozzászólásokat a poszt alá, aminél bejelentették ezt a jegyárat. Ha nem vettük volna meg a tavaszi conra a jegyet, akkor biztos, hogy nem mennék el még a tavaszi conra se, mert ez egyszerűen szánalmas. Ja és minden hülyeséget kiraknak a conos csoportba, ez valahogy nem került ki. Ahogy biztos vagyok abban, hogy olyan poszt se lesz kint, hogy ha már duplája lesz a jegyár, milyen programokat és vendégeket szeretnénk látni. Szóval ezért se fogok menni még évi egyszer sem, mert ilyenek a szervezők is. Le vannak ragadva 10-20 évvel ezelőtt, nem képesek felvenni a ritmust azzal a korosztállyal, aki nagyobb mértékben kijár (jó, 23 vagyok, és én is generációs szakadékot érzek a tinik és közöttem), de nemcsak azzal a korosztállyal nem, a conra járók többségével se. A cosplayereknek meg végképp semmi olyat nem biztosítanak (a bundázott cp-versenyeken kívül), amire szívesen elmennének.


Bocsánat a kirohanásért, de őszintén annyi sérelem gyűlt össze az utóbbi napokban a con miatt, hogy ez a kérdés most túl jól jött ki 😅

2022. márc. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, ez a 8k nyártól lesz, csak annyi gerinc még volt a szervezőkben, hogy ennyivel előre szóltak.
2022. márc. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer voltam Conon. 3500-ért se érte meg nekem,nem hogy 8000-ért. Megvettem a jegyet,hogy utánna költekezhessek még. Kajáért is csomót kellett várnom,hogy sorra kerülhessek, az ingyenes programoknál is volt,hogy 1 órát álltam sorba, azért,hogy a mögöttem lévők már 2 perc után folyamatosan csesztessék a programvezetőket,hogy küldjenek már el onnan. Borzasztó stresszes volt,kevés ingyenes lehetőséggel és annak se volt megadva a módja.

Szerintem a 8k embertelenül drága erre a kínálata.

2022. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én már lassan 10 éve nem járok, mert előtte 4 éven át láttam a lassú leépülést. A #6 válaszoló tűpontosan leírta, mi a baj.

A merch drága. A program vagy gagyi, vagy ha mégse, túlzsúfolt. Az utolsó conom alkalmával meg már a társaság sem volt a régi.

Ha az ember bekukkant a con-élmény rózsaszín függönye mögé, hamar kiábrándul. A 8k jegyár igazából csak az utolsó koporsószeg.

2022. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8 ezerért már nem, de szerintem a programokkal lehetne kompenzálni és valószínűleg fogják is, főleg hogy ők is látják a negatív visszajelzéseket (pl. nem hívni "nevesebb" külföldi embereket, esetleg kevesebb színpad, több vetélkedő, közösséget építő ötletek, amik olcsóbbak, stb.).


Az árusoknak is egyre kevésbé fogja megérni, tehát mindent magával húz. Nem tehetnek róla, azt tegyük hozzá, és mint mondtam, szerintem kitalálnak majd 1-2 dolgot, hogy ne legyen ilyen durva emelkedés. Nyárig még sok idő van, tudják hogy sok tini nem képes kifizetni, főleg vidékről.

2022. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!