Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ilyen 200 IQ animéket tudtok...

Ilyen 200 IQ animéket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Olyan animékre vagyok kíváncsi, amik leginkább az akció műfajába sorolhatók, de valós harc helyett inkább elmepárbajjal találkozunk benne. Nagy kedvencem pl a death note, szerintem egyszerűen zseniális ami Light és L között lezajlik. De hasonló pl a code geass, abban is javára logikával járnak túl a másik eszén a győzelem érdekében.

2022. márc. 29. 18:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

No game no life

Isekai zsáner, és a világ ahova a főhősök kerülnek, tiltja a fizikai erőszakot. Minden konfliktust (piaci alkutól a háborúig) mindent valamilyen játékkal kell eldönteni. Aki fifikásabban játszik, az nyer. Akkor mind-blow minden része, hogy az már fájdalmas. Szeritnem zseniális.

2022. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Moriarty the Patriot
2022. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
The promised neverland
2022. márc. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A promised neverlandet láttam, az első évad baromi jó lett szerintem, a második viszont azért bőven hagy kívánni valót maga után. Köszi az eddigi válaszokat, ha tudtok jöhet még.
2022. márc. 30. 16:41
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Banana fish
2022. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor
2022. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
91 days, én nagyon kedvelem. Tipic maffiasztori, ha kedveled az ilyesmit, ezt imádni fogod.
2022. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem kizárólag "sakkmeccsre" vágysz, mint amilyen -analógiásan- pl a Death Note, akkor remek, lélektani helyzetek megoldására kényszerűlő nagykamaszokról szóló animesorozat a

kokoro connect + kokoro connect michi random.

(Számíts rá, h kissé nyomasztó, sőt, kb 4-5 részenként picivel egyre nyomasztóbb a hangulata.)


Psycho Pass első 2 évad, utána az animemozi, na ez akció krimi, szerintem neked tetszeni fog nagyon. Egyébként az első évad csak kb a 7. résztől kezd igazán beindulni, de addig se rossz, és kell is látni, hogy összeálljon a kép. Készülj fel, hogy akadnak benne groteszk szadista részek is.


Nem tudom, kedveled-e a túlélő animéket, amelyekben harc van ugyan, de alapvetően taktikán alapulő. Ilyen pl a

Btooom,

Yakusoku no neverlan 1 és 2 évadok,

Mirai Nikki,

(...és talán még az Ousama Game-t lehetne ajénlani).

2022. márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Classroom of the elite
2022. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Spiral
2022. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!