Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Elsőnek melyik animét nézzem meg?

Elsőnek melyik animét nézzem meg?

Figyelt kérdés
Eddig egy animét se láttam, de barátaim nagyon mondják, hogy kezdjem el. Egyébként egyik barátom nemrég kezdett el animéket nézni, és mivel elég hasonló az érdeklődési körünk, ezért gondolom, hogy nekem is tetszene az anime. Amúgy valami olyasmire gondolok ami 3-4 évadnál nem hosszabb.

2022. ápr. 10. 00:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
63%
Death Note, adhatsz egy esèlyt a Naruto-nak is
2022. ápr. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%
Fullmetal Alchemist Brotherhood
2022. ápr. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
81%
Parasyte, Charlotte, Yu Yu Hakusho
2022. ápr. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%
Elsőnek a Death Note-ot szoktam ajánlani, azzal nem nagyon lehet mellélőni. Az nem túl hosszú, nem is túl rövid (37 rész), nincs extrém grafikája. Nem valami megosztó cucc, kevesen vannak, akik nem tartják jónak, és jellemzően már az első részével behúzza a nézőt, kortól vagy nemtől függetlenül. Nem ijesztő, nem gore, nem nyálas, nem komolytalan. Akár magyar szinkronnal is megnézheti az, aki azt preferálja. Az FMA:B sem rossz választás, mert kb. ugyanezek igazak rá, de az 64 részes.
2022. ápr. 10. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
Most mindenki benyögi a kedvencét, de először is ez attól is függ a kerdezőnek milyen műfaj, téma az érdekes számara. Filmben sem ajánlok horrort olyannak, aki utálja.
2022. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Death Note-ot és a Parasyte-ot én is tudom ajánlani. Mindkettő színvonalas, népszerű, és a rajz stílusa is inkább a realisztikusabb irányba húz szóval jó kezdőknek. Nekem a Code Geass is az első animéim között volt, és nagyon tudom ajánlani, de ennek a rajz stílusa talán elbátortalanít egyeseket.

Vannak akik azt mondják, hogy ezek túl magasra tennék a lécet a következő animéidnek, amiben van igazság, de ugyanakkor én fontosnak tartom, hogy valakinek az első animéje kitűnő legyen, hogy az jó élményt biztosítson neki, és megmutassa hogy mire is képesek az animék, milyen témákat tudnak feldolgozni, illetve bebizonyítsa hogy animáció nem csak gyerekeknek van :)

Azok után az első shounenednek Attack on Titant mondanám. Megint csak egy ajánlás amit rengetegszer látsz, de nem hiába. Bár a történet remekül meg van írva, én ezt elsősorban az animáció miatt ajánlanám. Attack on Titan talán a legszínvonalasabb és a legállandóbb animáció minősége szempontjából. Szeretném, hogy lássad hogy mit is tud felmutatni a 2D animáció akciójelenetekben amikor jól van csinálva. Remélem te is megtalálod azt a szerelmet 2D animáció felé amiben én már lassan 5 éve vagyok :D

2022. ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki a maga kedvencét fogja írni, ennek így nincs értelme. Azt kellene tudni, hogy mi érdekel.


Többen ajánlották a Death Note-ot. Csakhogy az logikai-gondolkodós anime, ami komoly témákat dolgoz fel, ha nem vagy rá fogékony, nem azzal kellene kezdeni.


Ha romantikus alkat vagy, akkor talán a Sailor Moon Crystal jó lesz neked. Ha szeretsz borzongani, és kedveled a nyomasztó hangulatot, akkor a The Promised neverland első évada - hangsúlyozom, az első évad - jó lesz neked, bár ez utóbbi azért erősen hasonlót műfajában a Death Note-ra is. Ha szereted a túlélős műfajt, akkor Darwin's Game, stb...


Szándékosan nem újgenerációs animéket írtam, mert nem hinném, hogy a 90-es évekbeli elavult grafikájú animékkel kellene kezdened.


Írd le tehát, mi érdekel, úgy könnyebb lesz ajánlani.

2022. ápr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
*Szándékosan újgenerációs animéket írtam,
2022. ápr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenki segítségét!

És az, hogy milyen téma érdekel engem, hááát igazából valami romantikus animére gondoltam (mert a romantikus filmeket is nagyon szeretem), de azért nem muszáj ilyen "földhözragadtnak" lennie, úgyértem lehetnek benne fantasy dolgok (de hogyha nincs benne az se baj). Nem tudom hogy van-e ilyen vagy ilyesmi anime, mert tényleg nagyon nem vagyok otthon az anime témában.

2022. ápr. 10. 10:46
 10/32 anonim ***** válasza:
27%

Romantikus animék közül:

- Bunny Girl senpai, kezdésnek szerintem alkalmas, mivel sok más romantikus animére jellemző negatívum nem jellemző rá, ellenben felnőttesebb. Nekem nagy kedvencem.


Ennyi jutott eszembe. :D Nagyon sok jó romantikus anime van, de kezdésnek ez az egyetlen, amit ismerek. Vagy még max anime filmek

- Kimi no Na wa nagyszerű, fantasy-s dráma

- Koe no Katachi, nagyon erős dráma


Valamelyiket ebből a háromból ajánlom mindenképpen

2022. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!