Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A japán mangák ma már népszerű...

A japán mangák ma már népszerűbbek az amerikai képregényeknél?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 30. 21:02
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
36 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg jóval több bevétel folyik be a mangákból, mint képregényekből, ráadásul a képregények főleg csak Amerikában népszerűek, a mangák meg globálisan.
2022. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Az amerikai képregényekben akárcsak a filmiparban már jelen van a pc egy jó 15 éve így azok globálisan egyáltalán nem népszerűek. Illetve egyetlen műfajra épül 99%-uk míg a japán képregények nem csak bugyuta hőssztorik
2022. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Jogos az utolsó meglátása: a mangák a sokszínűségük, sokfajtaságuk miatt népszerűbbek.
2022. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Igen, egyértelműen.


A nyugati képregények annak ellenére is kevésbé népszerűek a keleti képregényekkel szemben, hogy globálisan kB 50 év előnyük van.

2022. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hintalow ***** válasza:
93%

Meg azért, mert az "amerikai képregények" alatt szinte kizárólagosan a két nagy (marvel/DC) sztorijait értik, noha a kisebb kiadóknak (Dark Horse, Image, IDW stb.) sokkal jobb sztorijaik vannak.

A fősodor pedig már olyan szinten követhetetlen a rengeteg reboot és szerteágazás miatt, hogy tényleg megváltás utána a mangák egyszerű, jól követhető kiadása és sztorivonalai.

2022. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
noha én olvasok amerikai képregényeket is, mangákat sokkal gyakrabban, egyszeűren azt érzem, hogy egy számomra könnyen elérhető, mainstream mangakínálatban hamarabb találok olyat ami lefedi az érdeklődésemet mint az amerikai/európai képregények esetén. Marvel illetve DC képregényekkel van egy olyan problémám hogy vagy nem érzem aktuálisnak, vagy már századjára egy ugyanolyan rebootról van szó, vagy annyira bonyolult egy történetszál ami érdekesnek tűnik hogy ahhoz újjá kéne születnem hogy beleássam magam rendesen, és akkor még mindig lennének az univerzumban olyasmik, amik kifejezetten frusztrálnak, v amivel indifferens vagyok. a mainstream mangákat sokkal diverzebbnek is érzem mind képi világ, mind tartalom szempontjából, pl. nagyon tetszik hogy mangákban úgy természetesen élőhelyén is vannak lgbtq karakterek, nem arról van szó hogy van egy meleg karakter és akkor ez már a nagy queer-eposz, változatos motívumokat használ, ha egy japán reprezentációt látunk akkor azért érdekes, ha meg nem akkor meg azért. de nyugati képregényekből is pl. gerard way képregényeit bírom nagyon, régóta a listámon van a killjoys csak annyira nem egyszerű beszerezni :D
2022. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

"A nyugati képregények annak ellenére is kevésbé népszerűek a keleti képregényekkel szemben, hogy globálisan kB 50 év előnyük van."


Jelenleg ilyesmi a helyzet, viszont nem gondolom, hogy "annak ellenére", hanem pont, hogy kifutottak a 21.századra a Marvel és társaik az USA-ból.

A 20.sz-ban még a mangák nem voltak annyira népszerűek nemzetközileg. (A kis kiadókra egyébként nem volt kiváncsi a kérdező, hanem népszerűségi különbségre, ezért a kis kiadók témáját mellőzöm).


Ne feledkezzünk meg a mahwa-król sem, D-Koreából, vannak egyedi jellemzőik is, és azok is egyre népszerűbbek világszerte, habár én magam még épp csak belekóstoltam, viszont kecsegtető számomra. Nem beszélve, hogy nagy részük színes megjelenésű, a legtöbb mangával ellentétben.

2022. máj. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezerszer jobbak, nem csodálom hogy ilyen nagy népszerűségnek örvendenek. Az Amerikai képregények annyira rohejesek szerintem, elviselhetetlenek. Ez az en szubjektív véleményem. Régen nap mint nap bámultam az Amerikai filmeket is de ma már elviselhetetlennek találom őket. Olyan vacak parbeszedeket írnak a legtöbb forgatókönyvbe hogy falra mászok tőlük. Pfujj. Csak ennyit tudok mondani az Amerikai futószalagon gyártott szemétre. Ez az en személyes véleményem.
2022. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Soha sem voltam oda a szuperhosos kepregenyekert, ennek ellenere szerintem rengetek nagyon nagyon jo amerikai graphic novel van. Szemelyes kedvencem a saga sorozat. De az teny, hogy most nagyon betort ez a keleti kultura hozzank is. Es szemely szerint en is sok mangat olvasok.
2022. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!