Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy érdemes belekezdeni a...

Hogy érdemes belekezdeni a Marvel képregények olvasásába?

Figyelt kérdés

Már jó ideje gondolkozom, hogy nagyon szívesen elkezdeném olvasni a Marvel képregényeket (mindegyik sorozat érdekelne, de főleg az X-men, illetve a Deadpool), de sajnos fogalmam sincs, hogy/hol/melyik számmal lenne érdemes belevágnom (vagy hogy ezek a számok hogy vannak, annyi címet találtam, hogy már a fejem is belefájdult ^^").


Sőt, sajnos alapból az amerikai képregényekkel is elég nagy bajban vagyok, mert inkább csak a keleti képregények között (manga/manhwa/manhua) mozgok otthonosan. Tehát igazából bármilyen ezzel kapcsolatos segítségnek nagyon örülnék. ^^"


Láttam, hogy van az úgynevezett "Ultimate"/Újvilág az X-menből és több más képregényből (Pókember, stb.), nem tudom, ezek milyen kapcsolatban állnak a régi képregényekkel? ("Régi" képregényt is nagyon-nagyon szívesen olvasok, ha hozzá tudok férni, abszolút nem zavar a kevésbé modern rajzolás!! Valamint nyugodtan lehetnek a képregények angolul, ha magyarul nem elérhetők, az abszolút nem gond.)


Szóval... bármilyen segítségnek rettentően örülnék, főleg valami időbeli sorrend érdekelne, hogy mi mi után van, a különböző képregények milyen viszonyban állnak egymással (gondolom van valamennyi crossover, mivel egy világban játszódnak), mert hiába nézegettem a Wikipédiát meg más oldalakat, valahogy nagyon nem áll össze :( ).

(Ha valaki annyira nem bánná, hogy okítson, nagyon szívesen beszélek privátban is róluk, facebookon vagy skype-on!)


Előre is köszönöm a segítséget!:)


21/f



2016. márc. 13. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbálj valahonnan beszerezni egypár régebbi példányt, azokkal kezdj. Az antikváriumokban biztosan találsz egy-két érdekesebb példányt. [link]

Esetleg ezen az oldalon tudsz letölteni. [link] itt rendelni.

2016. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A Marvel képregénysorozatok 50-60 évesek nem ritkán. Ilyen lemaradást nem lehet egykönnyen behozni, de ha ez megnyugtat, még a legnagyobb fanok számára is vannak sötét foltok. Egyszerűen el kell kezdeni valahol, mindenki így kezdi. Én például a Csodálatos Pókember 24. számával kezdtem. :) A képregényekben vannak utalások korábbi eseményekre, korábbi számokra, amit jó esetben kiadtak nálunk, rosszabb esetben nem, és akkor lehet kutakodni a neten. Vannak képregényes adatbázisok sok dokumentációval, szuperhősök történetének összefoglalásával, vannak honosító oldalak, ahol online tudsz képregényeket olvasni. Én a halozsak.hu-t, a newgen comics-ot és a nitrocomics-ot szoktam olvasni. És persze ha sok pénzed van, elkezdtheted begyűjteni a nálunk kiadott képregényeket. Szerintem nagyon jó kis hobby; sok öröm van abban, ha megszerzel egy rég keresett számot... :)
2016. márc. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!