Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mitől lesz egy anime jó...

Mitől lesz egy anime jó "kezdőknek"?

Figyelt kérdés

Szokták írni hogy első animének Death Note, AOT, BNHA, Konosuba, Tokyo Ghoul, etc. ilyeneket nézzen az ember.

Ezek (vagy úgy akármelyik) mitől lesz jó "kezdőknek"?

Nem mindegy mit néz meg az ember elsőnek?



2022. jún. 28. 23:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Általában azért ezeket mondják mert euek a híresebb, közkedveltebb animék. Így azt gondolják hogy ez a "kezdőket" is jobban megragadhatja.
2022. jún. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom azért, mert egy anime okkal lesz népszerű, van benne valami ami sok embert megragad.

Emlékszem anno a naruto shippuudent is nézték olyanok akik amúgy sosem néztek animét...

Ha az amúgy megosztott animeközösségen belül sikerül a többséggel megszerettetnie magát egy sorozatnak, akkor nagyobb az esélye hogy egy külsős is megszereti..


De persze jobb, ha mindenki maga keres egy olyan animét ami illik az ízléséhez (szóval egy horror rajongó jobban jár, ha ráguglizik a horror animékre)

2022. jún. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

Tokyo Ghoul?


Én nem vagyok kezdő animés, de rosszul voltam az első rész után, annyira undorítónak találtam.


Kicsit sem való kezdőknek.

2022. jún. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ajánláskor (kezdőknek) azt veszem figyelembe, hogy az adott mű mennyire vehető komolyan a téma és annak feldolgozása, tálalása szempontjából. Ne keltse gyerekmese benyomását. Aki egy animét se látott, azt valószínűleg nem az infantilis és cringe "kawaii" elemek fogják behúzni, én is csak idővel tanultam meg szórakozni ezeken, meg a bevett karakter archetípusokon. A DN nagyjából rendben van ezekből a szempontokból nézve, nem túl hosszú, nem túl rövid, nem is gore (akit az nem riaszt el, annak be merem ajánlani az AoT-ot is), jól megírt szereplőgárdája van jól megírt cselekménnyel és történetvezetéssel (akkor is, ha egyesek szerint a 25. rész után színvonalesés következik be), mindenféle szinkron van hozzá. Nem nagyon lehet vele mellélőni, vagy csak ritkán.
2022. jún. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

#4


Sosem értettem, miért mondják azt, hogy a DN után a résztől színvonalesés következett be. Éppen ellenkezőleg, sokkal csavarosabb lett a történet. Az új karakterek jó frissítés volt.

2022. jún. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
*25. résztől
2022. jún. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik végig, de hát nem jöhet be mindenkinek a "stílusváltás". A befejezés így sokkal jobb szerintem, mintha ott ért volna véget a sztori.
2022. jún. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
(Plusz van egy saltyság is az emberekben amiatt, ami L-lel történt, aki a fandom 80%-ának a kedvenc karaktere szerintem.)
2022. jún. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

#8


Ajánlom a két extra történetet, ami a 12. kötet után játszódik, abban kiderül az egyik visszaemlékezésből, hogy kicsoda valójában L. Az animében, és a 12 kötetben csak utalások vannak a valódi mivoltára...

2022. jún. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan animéket, mangákat szoktam ajánlani kezdőknek, amikhez nem kell semmiféle háttérismeret. Például egy komolyabb történelmi anime nehezen követhető azoknak, akik egyáltalán nem ismerik a japán történelmet.
2022. jún. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!