Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mitől lesz egy anime jó...

Mitől lesz egy anime jó "kezdőknek"?

Figyelt kérdés

Szokták írni hogy első animének Death Note, AOT, BNHA, Konosuba, Tokyo Ghoul, etc. ilyeneket nézzen az ember.

Ezek (vagy úgy akármelyik) mitől lesz jó "kezdőknek"?

Nem mindegy mit néz meg az ember elsőnek?



2022. jún. 28. 23:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a saját kedvenc animéit ajánlja, azokon belül is a mainstream animéket - arra gondolván, hogy mivel népszerű, sok ember által kedvelt anime, nem lőhet vele mellé.


Morgan Freeman narrátorhang: De mellélő...


Szerintem az a legjobb, ha megkérdezzük, milyen filmeket, sorozatokat szeret és ilyen jellegű animéket ajánlunk. Az se rossz ötlet, ha adunk egy gyűjtőoldalt, ahol tud kategóriákat beállítani, mik érdeklik aztán amit kidob elé, olvasson, nézzen utána, nézzen bele.

2022. jún. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Tanjiro válasza:
100%
Azén véleményem: Én erre azt tudom mondani hogy elsőre ne egy nagyon bonyolult, hosszú animét nézz. Elsőre szerintem egy rövidet, könnyen átlátható animét nézz, mert lehet hogy nem is jön be neked az anime. A ,másik pedig hogy mindenki döntse el maga hogy miért jó az anime, mindenki mást szeret benne. Aztán még az hogy szntm olyan témájú animét nézz ami neked alap tetszik Pl: Ha szeretsz kosarazni nézz kosaras animét pl.: Kuroko No Basket.
2022. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én gyűlöltem az animéket, egészen néhány évvel ezelőttig, amikor is megnéztem a death noteot, hozzáteszem, magyar szinkronnal.


Nem voltak benne túlméretezett szemű ufo fejű, túlméretezett mellekkel megáldott lányok, színes hajak, volt magyar szinkron (kifejezetten jó), így nem kellett a japán nyelvet sem "elviselnem".


Az sem mellékes persze, hogy krva jó volt az egész, és annyira élveztem mint addig még talán egy sorozatot/mesét/filmet stb sem.



Ezután szívesen kezdtem bele szinte bármilyen animebe.

2022. jún. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet avval, hogy a népszerűség alapfetétel vona ahhoz, h mit ajánlunk kezdőknek.


A népszerűség KIALAKUL valami iránt, illetve MEGMARKETINGEZHETIK IS.

Ha a marketing tényezőtől eltekintünk, akkor is ott van az a tényező, hogy egyes népszerűvé vált animéket NEM KEZDŐK kedvelik meg többségében, hanem már sok más animét látott emberek.



Ez a kérdés egyfelől objektív, másfelől szubjektív tényezőket is tartalmaz. Meg persze életkorit is, de az úgy is fel van tüntetve animénként.


Objektív tényezők, vagy, monduk úgy inkább, általános tényezők, nem ismerve a konkrét kezdő személyt:


ne legyen szélsőséges, még annyira se, mint a Tokyo Ghoul! Leültetsz egy kezdőt és rögtön ezt nézetnéd vele...? Az emberek legalább fele írtózik az erőszakos alkotásoktól. Én nem ültetném le ez elé.

Ne legyen túl elvont (még a humora se), mert esetleg elveheti a kedvét a további animenézéstől.

Ne legyen túl gagyi és sablonos, mert tévesen alulértékelheti az animék világát és elveheti ettől a kedvét.

Ne legyen lehetőleg olyan se, amely bár több szempontóbl mindenkinek ajánlható volna, azonban, tegyük fel, nagyon nem tipikus anime pl rajzolásra (én 3D-set nem ajánlok azonnal kezdőknek lehetőleg), ne legyen nagyon amerikai kinézetű, vagy történetvezetésű, lévén a japán animáció világát szeretném megismertetni az illetőkkel, ne másik ország alkotásának a feldolgozása legyen (Hófehérke, Ben Húr stb), ne paródia legyen (mert nem fogja érteni az utalásokat), ne legyen tele utalásokkal más animékre (így hiába népszerá pl a Gintama, nem fogom kezdőnek ajánlani), és nem érdemes rögtön valami tök egyéni stílusú, ábrázolású, 20 / 40 perces művészanimével se indítani.


Szubjektív tényezők:


az illető kezdő konkrét személy igényei, az életkora, aztán hogy milyen műfajt kedvel, mellőzné-e a szexuális tartalmamat, mellőzné-e az erőszakos jelenetek egy bizonyos szintjét, milyen hosszú vizuális alkotásokhozhoz vonzódik (hány részes stb)...

2022. jún. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Nao ***** válasza:

Szerintem fontos, hogy olyan legyen ami nem hagy benned mély nyomot(rossz értelemben) és a te ízlésednek megfelelő legyen(pl ha utálod a romantikus dolgokat akkor végképp ne olyan legyen az első), mert lehet ez elveszi tőle a kedved, ugye már az elsővel rossz a tapasztalat/nem tetszett:,,) Szerintem ezért érthető, hogy miért népszerű, all time favoritokat ajánlanak első animének, mivel ugye az a nézők nagyrészének tetszett és szeretik, így valószínű, hogy neked is fog(persze ez sose biztos). Nekem a Bleach volt az első (tudatos) animém, tény hogy hosszabb, de nekem azóta is a kedvencem:D Még a tesóm ajánlotta:)


Egyébként nekem is tetszett a Death Note onnantól (is), szerintem ugyanúgy élvezhető volt a “váltás” után is, szerintem nem lett rosszabb:D

2022. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Ez ember függő hogy kezdőként is mi tetszene pl mikor én voltam kezdő jó pár éve (23L) nekem az első anime amit láttam a Vampire Knight volt utána jött a Kaleido Star,Soul Eater,Bleach,Naruto,Death Note én személy szerint imádom máig mind de amik mostanába kijöttek azokat is szeretem de így rá gondolva a régebbi és a mai animék között elég nagy eltérés van úgy hogy lehet hogy nézz olyat is ami már jó rég készült el mert vannak benne nagyon jók.
2022. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én kezdő animésnek biztos nem fantasy vagy dark fantasy animét ajánlanék. Hiába szeretem őket, szerintem egy kezdő animésnek, ha nem kifejezetten ez a műfaj érdekli szokatlan és furcsa lehet.
2022. júl. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy animékből, hogy mit néz elsőnek mert animékben vannak olyan tipikus karakterek vagy dolgok amiktől a legtöbb ember sztereotipizàlja az animéket (pl. Vékony hangon kiabáló kawaii kislány aki idegesítő. Vagy Japán furcsa dolgai amit már egy tapasztaltabb megszokott) és ezek általában eltántorítják a kezdőket, ezért általában ezektől mentes animével érdemes kezdeni ami szinte olyan mint egy sima animáció, és utána folyamatosan adagolhatja magának a többit.
2023. jan. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!