Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animékben miért ritka a...

Animékben miért ritka a földrengésjelenet? (Vagy mangákban, japán élőszereplős filmekben.)

Figyelt kérdés

Túl vagyok 160 animén (és pár száz továbbiba belekezdtem), de egyetlen földrengés se rémlik. Mindenesetre ritka lehet. Miért? Holott Japánban mindennaposak a kisebb földrengések, és az észlelhetőek is előfordulnak szinte mindenütt Japánban évente párszor legalább...


Evvel szemben atomrobbanásra való utalás nem is olyan ritka (sokszor Hiroshima, Nagasaki miatt).



2022. júl. 2. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor Son Goku átváltozott SSJ3-ba, elég nagy földrengés volt:


[link]


2:40-től.

2022. júl. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Zankyuko no Terror, egy komplett anime a földrengésről. Vagy a Wind Rises-ban is van.

Amúgy érdekes, inkább a slice of Life animékben vannak ilyen természeti jelenségek.

2022. júl. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem a date a live ban is földrengés van, bár nem esküdnék meg, rég láttam.
2022. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
One Piece-ben mikor Luffy leveri Crocodilet akkor volt földrengés nem is kicsi.
2022. júl. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hiszed vagy sem, pont ezen agyaltam pár nappal ezelőtt. Q_Q
2022. júl. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiányolod a földrengést, nézd meg a Tokyo Magnitude 8.0-át.
2022. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) De ezek szerint ti se gyakran tapasztaltok földrengést, animékben, nemde? :)


Engem az érdekelne, miért annyira mellőzött ez a téma, a földrengés sújtotta Japánban, amikor az animék japán alkotások...


Apropó, a Zankyou no terorr -ban végig földrengés? Ezt nem értem... Folyamatosan bombákat robbantanak fel. Nem olyan rég láttam, rosszul emlékeznék? Az tele volna földrengéssel? Lehet, hogy rosszul emlékszem, majd újranézem....

2022. júl. 4. 16:55
 8/9 anonim ***** válasza:

"Engem az érdekelne, miért annyira mellőzött ez a téma, a földrengés sújtotta Japánban, amikor az animék japán alkotások..."


A legvalószínűbb magyarázat, hogy pont a gyakori fölrengések, cunamik és egyéb katasztrófák miatt ez egy nagyon érzékeny téma, aminek az ábrázolása nagy negatív visszhangot keltene a közönségben. Éppúgy, ahogy Amerikában is rengeteg repülőgépszerencsétlenséggel kapcsolatos filmet, sorozatot, rajzfilmet elhalasztottak szeptember 11 után. Valódi katasztrófák közepette az ember nem szívesen gondol az ilyesmire, a film- és tévétársaságoknak pedig nem áll érdekükben azt a látszatot kelteni, hogy ízléstelen módon csak kihasználnak egy érzékeny nemzeti témát vagy neadjisten megsértik az áldozatokat.

Az atomrobbantásokra való utalás is tiltott téma volt évekkel a háború után, innen származott az a bevett szokás, hogy inkább burkoltan, a fantasy és sci-fi műfaján át dolgozzák fel a Japánt ért katasztrófákat és szimbólumokkal reprezentálják vagy emberfeletti adottságokkal ruházzák fel a természeti erőket, például a Godzilla filmekben és rengeteg más katasztrófafilmben, amikben gyakoriak a földrengések és áradások. A nukleáris bombák és egyéb társadalmi ügyek idővel fokozatosan nyíltan bemutatható témává váltak, ellenben a földrengések most is olyan gyakoriak és halálosak, hogy állandóan érzékeny témának számítanak.

2022. júl. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Yep, a Tokyo Magnitude-ra gondoltam. Bocs, szarvashiba
2022. júl. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!