Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Ijiranaide, Nagatoro-san...

A Ijiranaide, Nagatoro-san anime mi okból kap folytatást?

Figyelt kérdés
Eléggé nyomasztó anime, de talán sikeres volt az első évad?
2022. júl. 3. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem se lett kedvencem, de van ilyen animére is igény ezek szerint. Néha egész jó oldalát is megmutatta Nagatoro, de többnyire nem bírom az ilyen karaktereket. A barátnői meg horror kategória.
2022. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A barátnői tényleg horror kategória, viszont ami miatt megnézem majd a 2. évadot, az leginkább amiatt van, mert kíváncsi vagyok, hogy mi húzódik meg Nagatoro viselkedése mögött


Nem olvastam a mangát (és egyelőre nem is tervezem, szóval ne spoilerezzétek el), de feltehetőleg sajnos nem azért cikizi a srácot, mert tetszik neki, hanem mert pszichopata. Ha jól emlékszem, voltak az első évadban olyan jelenetek, amikor úgy tűnt, hogy a barátnőkre féltékeny. De ez inkább csak a mániákus birtoklás miatt lehet, nem azért, mert van benne szeretet. Persze, lehet, tévedek...

2022. júl. 3. 10:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Érdekes karakter ez a Nagatoro. Egy kissé Kokonoe Rin-re emlékeztet a viselkedése, a Kojikan-ból. Szintén perverz módon pimasz karakter, csak ugye a Kojikan-ban elég hamar fény derül a nyomasztó családi hátterére Rin-nek.

A Nagatoro 2. évada a főszereplő lány lelki hátteréről fog szólni? Ezt honnan tudni? A mangájából?

2022. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
oha, akkor velem lehet a baj, de miért nyomasztó ez az anime? szimpla rommantikus vígjáték anime, tényleg nem értem miért nyomasztó valakinek ez, nekem totál bejött az anime, és igen azért cikizi mert tetszik neki
2022. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Érdekes az összehasonlítási alapod.


Kokonoe Rin-nel szerintem a pimaszsága az, ami azonos Nagatoro-val. Viszont Rin nem volt rosszindulatú, és nem szekálta a tanárt a sírásig, amint Nagatoro tette a Senpai-val. Sőt, Rin szerelmes volt, Nagatoro meg... benne csak amolyan birtoklási vágy van.


Igazából nem tudom sehonnan, hogy miről fog szólni a 2. évad, nem olvastam a mangát, csak tippelek. De szerintem túl sokat látok bele ebbe a sorozatba, és lehet, hogy Nagatoro-nak nincs semmilyen háttértörténete (nem úgy, mint Rin esetében volt).

2022. júl. 5. 00:59
 6/12 A kérdező kommentje:

#4


A műfajból adódóan nagyon könnyű belelátni azt, hogy a srác tetszik neki, de szerintem itt inkább csak arról van szó, mint élőben is, hogy a menő csaj jót röhög a lézer srácon.


Nyomasztó volt, mert a srácot azon a kb. 12 részén át végig alázták, rongyként viselkedtek vele.

2022. júl. 5. 01:02
 7/12 A kérdező kommentje:
*lúzer srácon
2022. júl. 5. 01:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, tiszteletben tartom meglátásod, teljesen oké, hogy van gondolatod! :) Viszont akkor én is kifejteném, mit gondolok véleményedről.


"Kokonoe Rin-nel szerintem a pimaszsága az, ami azonos Nagatoro-val. Viszont Rin nem volt rosszindulatú"


Nem értem reakciód, lévén ugyanezt fogalmaztam meg. :)


"nem szekálta a tanárt a sírásig, amint Nagatoro tette a Senpai-val. Sőt, Rin szerelmes volt, Nagatoro meg... benne csak amolyan birtoklási vágy van."


Na, ebben viszotn nem értünk egyet. Rin az őrületbe kergette a tanárt, pláne hogy a tanárt meg is vádulhatják igazságtalanul, mivel Rin olyan aljas volt irányába, csupa szexuális gesztussal irritálta a tanárt, bugyiját mutogatta, vagy pl kalligráfia órán durva szexuális ajánlatot tett a tarnárnak az alkotása szövegében, SŐT, meg is zsarolta, hogy "tanárúr, ha most sikítok, miközben lehúztam a bugyimat, tudja, mi vár magára".


Mi ez, ha nem aljasság? Nagatoro ehhez képest alig csinált valamit. Rin VÉGES VÉGIG ilyen hozzáállású a tanárral. (Néha kedves is vele, hogy annál nagyobbat zuhanjon aztán a tanár, de ez a kisebb súlyú vonatkozás.)


Aztán, ezen felül azt állítod, rin szerelmes a tanárba. Ez persze nem kizárt. De mi erre a garancia? Rin egy 8 éves kis csitri, ilyen korban nem igazán jellemző a szerelem érzése.

Evvel szemben Nagatoro és a lőzer srác már kamaszkorúak, mindkettőt simán izgathatja szexuálisan a másik, akár bel e is zúghat.

rin viszont azt se tudja, mi a szex, csak elmélete van róla, és zaklatja a szexuális ismereteivel a tanárját. Nyilván tetszik Rin számára a tanár, és érzelmileg elhanyagoltnak is mondható Rin, hiánypótlást is kereshet a tanárjában, de egy kamasz részéről már esélyesebb, hogy szerelmes, mint a 8 éves Rin, aki ráadásul a tanárját szemelte ki, még csak nem is kortársáról van szó...


Ezen felül mi bizonyítja, hogy Nagatoro-ban puszta birtoklási vágy volna? Úgy gondolom, két esélyes: vagy csak birtokolni akarja, vagy tényleg belezúgott a srácba.

2022. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, korrigálom az első idézetet (én írtam az előző választ):

"Kokonoe Rin-nel szerintem a pimaszsága az, ami azonos Nagatoro-val."

Nos, csak ebben értek veled egyet, na de úgy írtad, mintha nem értenénk ebben egyet... Ez fura egy kicsit.

2022. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tehát akkor lesz második szezon?


Én valami olyat olvastam, hogy még bizonytalan…


De ha lesz, akkor örülök.


Nekem tetszett az első szezon…


Ez a viselkedés amit Nagatoro tanúsít, valahol a bullying és a teasing között van, de én kevésbé mondanám tényleges bullyingnak… Elég egyértelmű, hogy azért csinálja, mert tetszik neki a fiú.

Az egy nagyon jó pont lenne, hogyha a második, vagy egy későbbi szezonban belátná, hogy ez a viselkedés helytelen és ilyen jellegű karakterfejlődésen menne keresztül… De azért már az első évadban is egy barátság és valamilyen szintű pozitív kapcsolat alakult ki köztük.

Általában ha valaki bullyingól, annak nincs meg a telefonszáma, nem akarsz vele találkozni, nem hogy még a szabadidődet is vele akarod tölteni…

2022. aug. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!