Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek lenne igény egy...

Szerintetek lenne igény egy csaj VTUBER személyiségre a magyar Youtube-on?

Figyelt kérdés
Anime, gaming és közéleti témákról szólna a csatorna

2022. aug. 11. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igény konkrétan nincs vtuberre, de amennyiben igényesen össze tudod hozni biztosan találnál vele nézettséget. Egyedinek egyedi lenne magyar keretek között, ha pedig alapvetően jó a tartalom amit gyártasz akkor lesz is okuk nézni az embereknek.
2022. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, és majd kiderül.

A három téma egymás mellett sehogyan sem passzol, mindenki akit csak az egyik érdekel, zavarni fogja a másik kettő. Azt kellene csinálni ami a legjobban megy és arra koncentrálni. Vtuber vagy sem, az ilyen mindenbe belevágó, de végül semmilyen elérést nem produkáló csatornák egy idő után beleesnek abba a hibába, hogy elkezdenek trash-t gyártani a nézettség fellendítése érdekében (clickbait cím és borítókép, önálló gondolatok és tartalom helyett más videóinak nézése reakcióként eladva), majd beleragadnak és nem is csinálnak utána mást, mert ebbe kell a legkevesebb időt és energiát fektetni.

2022. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem speciel hiányzik Chenge-chan vtuber.
2022. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az anime, gaming szerintem még összefér, a közületi téma nem biztos, hogy jó ötlet. Amúgy kíváncsi lennék. Milyen játékokra, animékre gondoltál?
2022. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy vtuber szerintem tök mindegy, ha mindenképp választani kéne, azt mondanám, hogy a magyarok konzervatívok, így annyira csak ennek nem lenne nagy sikere.

De arra pl. hatalmas igény lenne, hogy legyen egy értelmes ember, aki tud animékről beszélni, mert az pl. nincs magyar csatornák közt.

2022. aug. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 Szerintem az Animegyetem csatornán Attis nagyon értelemesen, érdekesen és viccesen beszél animékről.


Kérdező:

Egyetértek azzal, hogy kifejezetten igény nem feltétlenül lenne. Viszont az is igaz szerintem, hogyha igényesek a videóid, és kedvelik a személyiséged (ezen amúgy meglepően sok múlik szerintem), akkor lesznek nézőid. Figyelj a színvonalra.

2022. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A lenne igény egy hibás kérdés. Harry Ford állítólag azt mondta, hogy ha a vásárlói igényekre hallgatott volna, akkor egy gyorsabb lovat tervezett volna, nem autót.


Bármelyik sikeres tévé műsor kivonatos ismertetőjéről megkérdezed az emberek többségét, azt mondanák, hogy nem érdemes ilyet csinálni, kit érdekel. Győzike, Való világ és egy csomó másik műsor vezette a nézettségi listákat, miközben a társadalom túlnyomó többsége tagadta, hogy őket érdekli - közben mégis nézték. Ez nem egy tudatos döntés. Akik azt mondják, hogy néznék, egyáltalán nem biztos, hogy fogják is nézni, még akkor sem, ha esetleg tényleg eléjük is kerül. Akik meg azt mondják, hogy nincs rá szükség, nem néznék, azok lehet, hogy folyton nézni fogják.


Az ilyen mi lenne, ha típusú kérdésekkel az a legnagyobb gond, hogy az általad használt szavak alapján te elképzeled a végeredményt valamilyennek, mi elképzeljük valamilyennek és egyáltalán nem biztos, hogy pont ugyanolyan végtermékre gondolunk. De még nagyobb gond, hogy amit ténylegesen képes lennél megcsinálni, az meg egy harmadik dolog lenne, ami egyáltalán nem biztos, hogy akármelyikünk elképzeléseivel teljesen egybe vág.

Különösen igaz ez a műfaj keveredésekre, amiket emlegetsz. A vlogoláshoz értők sokan mondják, amit már más is írt neked, hogy érdemesebb egy-egy szűkebb tematikát csinálni ahelyett, hogy kevernéd a különféle témákat, mert egyik elriasztja a másik iránt érdeklődő nézőket is, meg felaprózza az energiád és egyikben sem tudsz igazán kimagaslót alkotni. Alapvetően ez így van, nem véletlenül tanácsolják ezt. De azért vannak kirívó kivételek is, akiknek bejött már hasonló vegyes felvágott csatorna is. Az sem mindegy, hogy te milyen személyiség vagy, hogyan tudod ezeket a kapcsolódó területeket előadni, kivitelezni, milyen típusú emberek néznék a csatornádat. Minden a tényleges kivitelezésen múlik leginkább.


Minden ilyen kérdésre az a válasz, hogy csináld meg és ha már kész van, akkor a kész végeredményt vagy nézni fogják, vagy nem. Aztán, ha tovább csinálod úgy is, hogy vagy nézik, vagy nem, menet közben egyre jobban belejössz és egyre inkább kialakul, hogyan, milyennek is akarod igazán csinálni ezt a dolgot. És idővel majd az is kiderül, hogy végül menet közben megtetszett-e embereknek, vagy sem. De az is lehet, hogy elkezded csinálni és már az elején rájössz, hogy ez neked nem is megy igazán, nem is élvezed annyira, mint gondoltad, vagy csak több idő és energia, mint amennyit neked megér és inkább hagyod a fenébe.


Ha foglalkoztat a dolog, akkor vágj bele, kezdd el csinálni, kísérletezz (eleinte nem is kell feltétlenül publikálni, elég csak a barátaidnak megmutatni), fejlődj és hozd ki a dologból, meg főleg magadból a legtöbbet, amit tudsz. Aztán majd kiderül, hogy az mire elég és hogy onnan tudsz-e rajta tovább fejleszteni, vagy mi lesz belőle. Ha csak töprengsz rajta, hogy vajon mi lenne, abból nem lesz semmi, amiről kiderülhetne, hogy mennyire érdekes bárkinek...

2022. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

"Szerintem az Animegyetem csatornán Attis nagyon értelemesen, érdekesen és viccesen beszél animékről"

Több probléma is van azzal, amit mond.


Egyrészt, nagyon felületes még az utánanézése is, pl. amikor a season első pár része alapján top 10-t rak össze. Rendszeresen tele vannak ezek hibákkal. Ezt azért tudom, mert én is szoktam személyes kutatást végezni a season elején, hogy mit és miért érdemes megnézni.

Másrészt, amit mond és ahogy értelmezi az animéket, az nagyon felületes. Ezt nagyjából úgy tudom neked átadni, hogy pl. mondok neked valami ironikusan és te szó szerint értelmeznéd. Gyakorlatilag teljesen más az értelmezése akkor a mondandómnak.


Hogy mondjak egy külföldi példát, akivel nem mindig értek egyet, de tényleg beleteszi a munkát és jó munkát végez, Mother's Basement.

Az igazság kedvéért, külföldiek közül is jó pár tucat kritikust megnéztem, aki animével foglalkozik és ő az egyetlen, aki valamelyest elfogadható dolgokat mond és tényleg megpróbálja értelmezni azt, ami történik az animében.


A magyarok közül FireReject próbálkozik ezzel leginkább, de ő is nagyon alap szinten űzi.

2022. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!