Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok az Appleseedhez,...

Tudnátok az Appleseedhez, Psycho Pass-hez, Genocidal Organ-hoz, Vexille-hez, Patlabor-hoz, Ghost in the Shell-hez, stb. hasonló animéket/mangákat írni?

Figyelt kérdés

3D-s, vagy sem (anime, természetesen), jöhet. A minősége személy szerint nem zavar amíg a történet le tud kötni. Ha lehet, akkor ne játszódjon sem félig, sem pedig egészében az Űrben. Egy kis ecchi nem zavar annyira, de inkább mellőzzétek, tömény komédiát és hentai-t semmiképpen se írjatok légyszíves, sem pedig GATE-féléket (az kifejezetten tetszett, de inkább a sötét témákat preferálom). A harc inkább legyen realisztikus benne, a hősök döntései pedig emberiek, lehessen velük együttérezni, azonosulni, bármelyik oldalon is álljanak. A gore-t kifejezetten jól bírja a gyomrom, azzal sem kell kímélnetek, de maradjon az is reális szinten, ne spriccoljon 80 hektoliter vér egy (szolid példa) ujj levágásakor.


(A hentaira vonatkozóan: korábbi tapasztalataim miatt (pl.: e---oria, aki tudja az tudja) kénytelen vagyok kiírni -_-)


Esetleg még tudok infót adni, ha kérdeztek, amennyiben zavaros amit leírtam.


Keresnék én neten, de ott a listákon is mindent vegyítenek akkor is, ha csak egyetlen kategóriában egyezik két anime, ami valljuk be, nem a legkellemesebb látvány.



A válaszokat előre is köszönöm!



2022. aug. 12. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom tetszenek Masamune Shirow munkái: akkor nézd meg az Appleseed-et. Véletlenül se az aplhát, hanem az eredetit.
2022. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs, átsiklottam rajta hogy ezt is írtad...
2022. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Talán jó lesz, enm mind hasonló, de távolról érinti:


Ergo Proxy

Texhnolyze

Serial Experiments Lain

EUREKA SEVEN

Jyu Oh Sei

2022. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. aug. 14. 09:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Én viszont kérnék még paramétert, mert főleg azt soroltad fel, milyen ne legyen, de hogy milyen igen? Ugyanis a Psycho-Pass részben krimi. Írjak krimiket? Részben scifi. Soroljak scifi-ket? Nem tudom, mit szeretnél pontosan, igaz, én csak kettőt ismerek a felsoroltakból: Ghost in the Shell és Psycho-Pass.


Gondolom valami sötét, rejtélyes scifire vágysz, ugye? KELL legyen benne vérfröcsögés (gore), vagy szadizmus (guro)? Vagy ha nincs benne, akkor is jöhet?

Az Ergo Proxy és a Texnolyze tényleg ilyesmi sötét hangulat, amit említettek már (ha nem is gore/guro).


Írok néhányat, viszont tényleg nem tudom, pontosan milyenre vágysz...:


Gunslinger Girl (13 rész, 2003-2004): csak az első évadot ajánlom, az a minőségi.

Tenshi no Tamago (71 perces, 1985): animemozi, dark fantasy.

Fractale (11 rész, 2011): a Psyho-Pass -hoz hasonlóan itt is virtuálisan állítgatható a környezet, és a Made in Abyss-hoz hasonlóan eapránként egyre bizarabb, megjelenik laborkísérlet, gyerekekkel.

Death Parade (12 rész, 2015).

No.6 (11 rész, 2011).

Elfen Lied (13 rész, 2004).

Harmony (2 órás animemozi, 2015).

Gakkou Gurashi (12 rész, 2015).

Grasaia no meikyuu (animemozi, egyébként a többi Grisaia is szerintem ajánlható számodra, azok soirk, habár a Grisai no Rakuen a katonaéletről szól már inkább, szóval a G. no Kajitsu talán közelebb állna még hozzád, de a G no meikyuu tetszett nekem leginkább ezek közül).


Hirugashi no naku koro ni (26 rész, 2006): első évad, összefügg vele a KAI évad (24 rész, 2007).


Madoka Magica (12 rész, 2011): eleinte szokványos mahou shoujo animének látszik, de ez igen komoly, filozofikus, sötét hangulatú sorozat, és a 3.animemozi a folytatása.


Made in Abyss: detto. Eleinte gyerekesnek látszik, viszont az első évad végefelé egyre bizarabb, kilógó belek, laborkísérletek gyerekekkel, húgy, széklet, szörnyek, gyermekkereskedelem stb, és szintén a 3.animemozi folytatja; néhány hónapja vetítik a második sorozatévadot, ez jön a 3.animemozi után időrendben.


...

...Mivel nem sok paramétert adtál meg, csak sejtem, h az alábbiak is tetszenének neked, kérdező, de nem tudom, h érdekelne-e:


Happy Sugar Life

Angel Beats

Ousama-game

Btooom

Satsuriku no tenshi

Kokoro Connect

Eve no jikan

Yakusoku no neverland 1 és 2

Zankyou no terror

Bakemonogatari

Animatrix (össze nem függő részek, többségében elvont, művészanime)

Blood-C

2022. aug. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A válaszodat köszönöm!


Nem túl modern sci-fi animéket keresek komoly, sötét történettel, ahol nem feltétlenül gyerekjáték az emberi érzelmekkel és gondolkodásmóddal rendelkező főhős(ök)nek az előrehaladás (akár a Made in Abyss). A krimi beállítás, ha olyan mód/ugyanúgy használják mint a Psycho Pass-ban, akkor az előny. A Patlabor-féle krimi habár gyengébb, de az akció pörgősebb, és le a kalappal, számomra egyedi és érdekes megoldandó problémák alakulnak ki ott (++ a lépegetők sem elpusztíthatatlanok mint a legtöbb mecha animében, de az, hogy mecha-e, nem számít. A valamilyen szintű sebezhetőséget emelem ki és a pörgős akciót a mindennapi élet mellett, és a komoly hangulatot, amit az a világ áraszt magából). A Vexille- vagy Appleseed- féle apokaliptikus/poszt-apokaliptikus beállítás felspékelné nekem a történetet. A Ghost in the Shell fajta főhős nem tudja magáról ki ő pontosan, ráadásul ott áll szemben vele egy nem kicsi szervezet, amivel szembe kell szállnia (pl.: Psycho Pass megint, vagy az általad említett Blood-C/Elfen Lied/Fractale).

Hogy gore/guro legyen nem muszáj, de ha a leírásomnak megfelelő anime abba a kategóriába is tartozik, az sem baj, mert bírja a gyomrom.

2022. aug. 15. 07:50
 7/9 Hintalow ***** válasza:

Hát gyakorlatilag akkor neked a cyberpunk műfajban kéne keresgélned:


- Midnight Eye: Gokuu

- Angel Cop

- Cybernetics Guardian

- Ultraviolet: Code 044

- Genocyber (ezzel óvatosan, híres/hírhedt a gore miatt, és hogy mindenki pusztul benne, mégy gyerekek és kutyák is, amit nem nagyon mert senki meglépni - viszont a sztorija jó tragikus az emberiség hibáiról)


- Bubblegum Crisis - a cyberpunk egyik alapvetése

- M.D. Police - a fentebbi testvérsorozata

- Armitage III (nem harmadik része valaminek, ez a címe - az egyik személyes kedvencem)


- Cyber City Oedo 808

- a már említett Ergo Proxy, Texhnolyze, Serial Experiments Lain címek (nagyon erős hármas - ajánlottak)


- Megalo Box

- Akudama Drive

- Dennou Coil

- Battle Angel Alita

- Akira (bár ez anyira alap, hogy gondolom, már úgy is megvolt)

- No Guns Life

- Metropolis

- Mardock Scramble

- Mnemosyne

- Parasite Dolls

- Silent Mobius

- The Big O


Ezek között valszeg jó pár olyat találsz, ami az elképzelésed :)

2022. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mamoru Oshiitól bármi, főleg a Sky Crawlers.

Emellett Texhnolyze, Lain, NGE, Gasaraki, Hyper Future Vision Gunnm, Armitage III, Area 88,

2022. aug. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ismételten köszönöm! ^-^

Ha még valaki szeretne írni, nyugodtan, de mostmár van itt elég számomra, hogy lezártnak tekintsem ezt a kérdést. Úgy érzem el leszek én ezekkel egy darabig :)

2022. aug. 17. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!