Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van kedvenc lolid, ha igen...

Van kedvenc lolid, ha igen melyik animéből és miért ő?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Számomra nem könnyű kérdés erre válaszolni, de megpróbálok. Lolita alatt ugyebár nem azt a Lolitát értik, mint a pedofil jellegű botrányos Nabukov regény főhősét, pusztán az elnevezés származik onnan.

Loli, vagy lolita a manga/anime világban pusztán a szép, viktoriánus korabeli ruhába, fodros szoknyába öltöztetett serdülő -általában aranyos- kislányt jelenti, esetleg ilyen kamaszlányt, és ha ez fekete, akkor meg goth loli, amely egyszerre aranyos és depresszív jellegű.


Kedvencem nincs, de pl szépen megrajzolt loli figura a kb 14-16 éves egyik főhős a szőke lány a Charlotte animéből, viszont ő inkább sulis uniformis jellegűt hord, nem annyira viktorináus korabelit:


[link]


[link]


Az Oreimo-ból Kuroneko már inkább loli, viszont ő goth loli:


[link]


[link]


A Love Live anime japán idol lányokról szól, abban is alapvetően lolinak vannak öltözve többnyire:


[link]


[link]


Nem vagyok szakértője a loliknak, de elvileg a maid-ek, tehát a korabeli francia cselédlány ruhába "öltöztetett" szereplők is loli figurák, ha fiatal lány:


[link]


[link]

2022. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

Ki a franc néz Loli animéket?


Senki, csak beteg emberek.

2022. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Aug14-én, 20:07-es, kevered a lolit, a lolicon-nal. Amíg nem tiszta előtted az eltérés, addig pláne mellőzd a kötözködést, légyszíves! Meg egyébként is mellőzd!

Az első válaszban ott a definíció! Tanulj meg olvasni!

2022. aug. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

#3


Nem szerettem volna kötözködni, de nekem a Lolitáról a 12 éves lány - 40 éves hapsi párosról szóló könyv/film jut eszembe. Nem láttam, nem olvastam, csak hallottam róla.


Ha esetleg tévedtem, akkor bocsánatot kérek.

2022. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Oda le van írva pontosan az első válasz elején, hogy NINCS KÖZE hozzá! Te nem pusztán tévedtél, hanem előítéletes kötözködő voltál, óriási különbség!!


A lolicon animékkel, mangákkal kevered a lolit tartalmazóakat! ÉG ÉS FÖLD.


Ha nem ismersz valamit, hogy veszed a bátorságot véleményezni? Sőt, leelmebetegezni??


A loli animékben viktoriánus korabeli divatnak megfelelően rajzolt 10-16 éves lányok IS szerepelnek TÖBBEK között. Ez nem fétis, nem gyerekközpontú, hanem a loli animékben ilyen szereplő is ELŐFORDUL, a felnőtteken kívül,


és ez lehet scifi, krimi, dráma, ezer féle műfajú.


Ott van az első válaszban, te meg azt se olvastad el, de máris fröcsögtél. Úgy, hogy azt se tudod, mit ítéltél meg...


A loli anime kb annyira "fétis", mint hogy pl a Csillagok háborújában, vagy ezernyi hollywood-i, pláne sokféle, divatozó filmben mellékesen megjelenik egy miniszoknyás, vagy farmeres kamaszlány. Azaz semennyire se fétis, semennyire se pedofil.


A lényeg, hogy amit nem ismersz, ne ítéld meg sose! Mégis megtetted, ezt hívják előítéletességnek.

2022. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

#5


Nem olvastam el az első választ, mert túl hosszú.

2022. aug. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Tudod mit ítéltél meg, vagy nem tudod? Tudod mi a loli anime vagy nem? Nem tudod? Akkor miért véleményezed, miért elmebetegezed le??

Teljesen mindegy, hogy mi a téma, lehetne a téma a cserebogarak osztályozása is. Értesz hozzá valamennyire? Nem. Akkor ne véleményezd, pláne ne durván!


(Lényegtelen tehát, hogy hosszú az első válasz, amúgy a 2. mondatban ott volt, és volt negyed órád elolvasni, hogy nem az. Megírtam már a második mondatban, nehogy ideessen egy troll belekötni, erre csak azért is megint ideesett egy troll kötözködni, hogy hülye japánok, hülye animések, hülye japán krimi, hülye japán horror, hülye japán loli anime, mikor éppen mi és mikor épp ki...


Lényegetelen, olvastad-e. Előítéletes voltál? Igen. Akkor hagyj fel az előítéléetességgel. Ennyi.)

2022. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

#7


Figyelj, ha nem tűnt volna fel, már bocsánatot kértem a #4-es kommentben. Egy békeszerető embernek ez elég, és innentől le van zárva az ügy. Az, hogy te több kommentben is ki akarsz osztani engem ezek után, nem reális cselekedet. Nem tudom mi van veled, lehet, hogy csak így adod ki a mai gőzt. A végén azonban moderáció lehet ebből, úgyhogy ejtsük a témát, és békélj meg.

2022. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 AlexKieninger ***** válasza:
77%
Beatrice a Re:Zero-ból
2022. aug. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
16%
Az összes anime és az azzal kapcsolatos dolgok kukába valóak.
2022. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!