Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tokyo Ghoul- Uta san?

Tokyo Ghoul- Uta san?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy Uta San pozitív vagy negatív karakter, mert nekem nagyon tetszik, ő az egyik kedvencem. De a 3-ik évadban részt vett az árverésen, és el akarta adni Tooru-t, és azt súgta a fülébe, hogy nem jön érte segítség. Ezt nem értem, miért csinálta, valahogy nekem ez egy csalódás volt.


Akkor ő most jó fiú vagy rossz?



2022. aug. 21. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A tokyo ghoul szerintem azáltal hogy a főszereplő két "világ" között van pont azt akarja megmutatni hogy nincs jó vagy rossz csak oldalak és értékrendek.

Ha szerinted rossz dolgot tett rossz fiú.


(egyébként igen ez alapján rossz fiú)

2022. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem válaszoló írja: Attól függ, kiket tekintesz rossznak.


Spoilerek nélkül nem mondhatok semmit, meg én a mangát olvastam belőle, szóval lehet nem ugyanaz lesz később (az árverésen ott is részt vett emlékeim szerint).

2022. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A japán történetekben legtöbbször nem fogják neked jóra vagy rosszra kategorizálni a szereplőket. Éppen ettől jók, hogy nem akarják fekete-fehérre osztani a dolgokat, ahogy az életben sem azok a legtöbbször.
2022. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól rémlik Uta eléggé nihilista életszemléletet követ, és ezért az ő morális értékrende jelentősen eltér az átlagtól. Sztm semmiképp sem lehet pozitív karakternek mondani.
2022. aug. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ☺️
2022. aug. 22. 06:46
 6/13 AlexKieninger ***** válasza:
100%
De mondjuk abban a részben pont megemlíti Ayato hogy “ezek a ghoulok képesek az embereket csak tárgynak árucikknek tekinteni” szóval ebből azt lehet kivenni, hogy mintha picit megvetné ezeket a ghoulokat Ayato mint ha ez már neki is sok lenne, szóval hogyha így nézzük igen Uta-san egy negatív karakter, mert olyat tesz amit Touka-chan vagy Yoshimura-san se tenne, pedig szintén ghoulok sőt valószínű hogy megis vetnék azért amit tett.
2022. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Csakhogy a ghouloknak az ember étel. Te megveted az embereket mert érzelmileg távol tartják magukat a kajától? Pedig mi is ölünk hogy együnk, ugyanazt tesszük mint az animebeli ghoulok.. éppen ettől jó a sorozat. Az emberek se KEVÉSBÉ szörnyek mint ők. csak éppen másképpen szörnyek.
2022. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jobban belegondolva, abban a sorozatban nincs olyan karakter, aki ne lenne rohadék. Max a mértéke, miértje és mikéntje változik, illetve az, hogy milyen érzelmeket vált ki az olvasóból, tud-e azonosulni vele.


Az anime végéig nem jutottam el, arról nem tudok neked nyolatkozni, viszont a mangában az egyik kedvencem volt Uta. Szóval szerintem ne bánd, ha egy komplex karakter a kedvenced :)

2022. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 AlexKieninger ***** válasza:
0%
7-es nem igazán ugyanis az ember ön központú és családja van, gyereke ami úgy szintén felfogja a halált, sőt fél a haláltól, amíg egy állat pl: egy marha, vagy disznó ezzel nincs tisztába, ők a veszélytől félnek. Most veszítse el egy gyerek az anyját, egy apa a feleségét, mert Tsukiyamának ízletesnek tűnt az utcán. Az ember megölése nem egyenlő egy állatéval. Az ember faja a homoszapiensz egy állat nem ebbe a fajba tartozik. Ha egy ghoul egy öngyilkos holttestét eszi meg rendben van ha egy ghoul egy szadista ghoul nyomozót öl meg mint például ( Mado ) az is rendben van, az már nem okés ha egy jószívű ghoult ölnek meg mint Ryouko (Hinami anyja)
2022. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hibás érvelés, és nincs igazad. Egyszerűen csak az ember szempontjánál nem vagy hajlandó tovább látni.
2022. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!