Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok nekem animét ajánlani?

Tudnátok nekem animét ajánlani?

Figyelt kérdés

Mostanában valahogy nem találok olyat, ami igazán lekötne.

Kedvenceim pl: Jujutsu kaisen, Angels of death, Akudama drive, Toilet bound Hanako-kun, Summertime render.



2022. szept. 26. 14:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja meg az Ao no exorcist-t is idetenném
2022. szept. 26. 14:25
 2/10 A kérdező kommentje:

+a Death note-ot...

Jó, nem bővítem többel.

2022. szept. 26. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Attack on titan
2022. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Fiú vagy lány vagy?


Seraph of the end

Vampire Knight

Guilty grown

Kuroshitsuji

Demon slayer

Tokyo ghoul



1 részes:

The wolf children


most kb. ennyi jutott hirtelen eszembe...

17/l



Ha lányként kérdezed, akkor a Violet Evergardent mindenfeleképpen meg kell nézned. De csak akkor, ha már láttál kicsit "unalmasabbak.

2022. szept. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Higurashit láttad?
2022. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1.Láttam az Aot1t, az is remekmű.:)

2. Lány vagyok.Akkor a Violet Evergarden kötelező? :D

3. Nem, de majd akkor ránézek. :)

2022. szept. 26. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

banana fish

shiguang daili ren

death parade

bungou stray dogs

black clover

another

erased

mousou dairinin (ez valamivel elvontabb, viszont ha érted miről van szó, akkor szintén zseniális)

no6

91 days

terror in resonance

deadman wonderland

haibane renmei

vanitas no carte

monster

psycho pass

moriarty the patriot

seraph of the end (tudom, hogy már írták, de a megerősítés érdekében én is ajánlom:D)

serial experiments lain


és a lista szinte végtelen, de most itt félbe hagyom:D

2022. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, nem bővítem többel."

Dehogynem, pont akkor tudunk hatékonyan válaszolni, ha eleve kiszűröd, amioket már láttál. Van, aki a látottak listáját megadja link formájában akár. Az volna jó. Ha csak 10-20 animét láttál, itt is felsorolhatod akár itt, akár ha legközelebb kérdezel, azárt, hoyg tudjuk, miket ne ajánlunk, mert már láttad.


A Violethez én is hozzászónék:

nyilván a buksidba nem látok bele, a Violet erősen hajlik a hétköznapi stílushoz (slice of life). Számomra eléggé egyszerűnek hatott, rengeteg más regény, dilm is létezik, amely egyszerű és megható. Nagyon egyszerű anime a Violet. Úgy van megírva, hogy sajnálatot ébreszt a nézőben a főszereplő, viszont tengernyi ilyen alkotás született már a világirodalomban. Tehát egyedit ne várj tőle, de ha nem kell számodra egyedi, akkor megnézheted.


Ha elborultabb érdekel, mint a Satsuriku (= Angels of Death), és ha elmúltál 18, meg ha erősebb idegzetű vagy, akkor egy kiváló pszicho-thrillert ajánlok, pszichopatával, gyilkosságokkal, vérrel, ahol mindenki számító elmebeteg a sorozatban, számíts rá, hogy pszichésen eléggé durva alkotás:


Happy Sugar Life.


Írták a Higurashi-t (Higurashi no naku koro ni), az is jó pszicho-thrillet, viszont az első évada eléggé zavaros, és a második (KAI) nagyjából megmagyarázza a krimi különféle eseményszálait. Az első két évad együtt 50 rész, hosszú, megterhelő, nyomasztó. Viszont érdekes. És rémisztő tud lenni. Meg véres, olykor. Mondjuk, 16 éves kortól ajánlanám.


Ami még krimi, és kevésbé megterhelő, izgalmas, sőt, megható (12 év felettieknek):


Boku dake ga inai machi.


Szintén zseniális krimi, sok évados, de én az első kettő után még a mozit szerettem, az egyik folytatása már nem tetszett, de addig igen:


Psycho-Pass.


Aztán, egy kis fantasy beütéssel, szintén lélektani, zombik között néhány iskolás lány a kihalt suliban megpróbál túlélni, inkább hétköznapi stílusú, viszont kissé thriller ez is, de ne öncélú horror-ra számíts, ez attól kifinomultabb, pszichológiai, 12 éves kortól ajánlom:


Gakkou Gurashi.


Ha dark fantasy is érdeklene, mint amilyen részben a Satsuriku (= Angel of death), egy klasszikus animemozit is ajűnlok, kvázi némafilm, 1985-ből, nagyon ott van a hangulata:


Tenshi no tamago (Angel's Egg).

2022. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8. Köszi, jól hangzanaak! Ezek közül egyiket sem ismerem :))

7. Na, azokra is rá fogok nézni :D. Bungo stray dogs, Terror in resonance, Vanitas no carte már megnézve, jók voltak :D

2022. szept. 27. 20:24
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
" Nagyon egyszerű anime a Violet. Úgy van megírva, hogy sajnálatot ébreszt a nézőben a főszereplő" Mondjuk sajnálatot pont nem. Nem szánom azt aki gyerekkatonából, egy eszközből óriási fejlődést mutat. Aki képes felállni a saját poklából, amibe mások miatt került, azt nem sajnálni kell. Azt az egyet sajnálom hogy a mozgatórugóját ennek a fejlődésnek tönkretették az utolsó filmmel.
2022. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!