Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A One Piece jó anime?

A One Piece jó anime?

Figyelt kérdés

Megéri megnézni?

Kicsit megijeszt a 1000+ rész, de ha nemsokára befejeződik akkor nem vészes. Mikor fog végetérni, lehet valamit tudni?

Sok benne a filler?

Illetve van valami egységes íve, mint más shounen animéknek és ha igen akkor honnan kezdődik? (Olyanra gondolok, mint pl. a Bleachben ott kezdődött amikor Rukiát visszavitték SoulCity-be.)



2022. dec. 23. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Rohadt jó anime, 2025re tervezik befejezni. Fillerek szempontjából nem vészes, van 1-2 hosszabb, viszont minőségi is. Kb 60-100 részre lesz osztható egy arc. Nagyon ajánlom és szerintem kezdd el minél hamarabb
2022. dec. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Annyira nem, hogy megérje 1000+ részt végignézni belőle.
2022. dec. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Sokan szeretik, de én nagyon hamar ráuntam.
2022. dec. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

"Megéri megnézni?"

Ha van időd igen, mert az egyik legjobb never-ending shounen.


"Mikor fog végetérni, lehet valamit tudni?"

Nem, annyit lehet tudni, hogy pár éven belül, de ezek sosem voltak pontos becslések, mivel Oda sokszor közben ír hozzá a történethez.


"Sok benne a filler?"

Nagyjából az anime 10%-a filler.


"Illetve van valami egységes íve, mint más shounen animéknek és ha igen akkor honnan kezdődik?"

A példával együtt se értem teljesen, hogy mit értünk "egységes ív" alatt pedig a Bleach-et is láttam.

2022. dec. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekem még a covidos időszak alatt sikerült rávennem magam, hogy megnézzem mert amúgy se lehetett sehova menni. Számomra teljesen megérte, egyik kedvenc animém lett. Nyilván a régebbi részek kevésbé látványosak és akciódúsak a mai kínálathoz képest, de ha erre felkészíted magad elvárásilag, akkor nagyon is élvezhető. Szerintem mindenképp kezdd el!
2022. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Jó de már túl hosszú
2022. dec. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem túl hosszú, hiányzik az az idő, amikor még csak értem be az animét, soha nem gondoltam, hogy érnék már a végére, mert igazán szerettem és élveztem
2022. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

kb 9 éve kezdtem el nézni, véleményem szerint az eleje elég nehezen indul be, de összességében action shounenek közzül a jobbak közzé tartozik.


A filler-ek kb 100 körül van, de van egy pár ami egész jó, én a legtöbbet kihagytam. Viszont az, hogy kevés benne a filler azt eredményezi, hogy a mangához képest nagyon el vannak nyújtva és ilyen töltelék jeleneteket raknak be, és kb 1 fejezet = 1 epizód aránnyal dolgozik (pl amit mangában a főszereplő pikk-pakk lerendez, az van hogy el van nyújtva ilyen 5 percre az animében).


Azt, hogy mi a canon és mi a filler azt itt találod (a anime canon-okat is meg kell nézni, ha teljesen érteni akarod, habár ez a kifejezés nem tudom teljesen mire utal):

[link]



Az, hogy mikor fog véget érni nem lehet tudni, amit tudunk, hogy a mangaka elvileg (mangában) már 80-90%-ra kész a történettel, de még így is azt mondja, hogy "nyugi, van még" szóval még vagy 2 évig sztem simán megy a manga, így az anime is.


A megéri megnézni kérdésre sztem nincs konkrét válasz, szerintem nem fogod megbánni, jó történetek vannak benne, sokszor érzelemdús, meg tud nevetteni, de akár könnyeket is csalhat a szemedbe egy 2 jelenet. De megértem, ha valakit az 1000 rész megijeszt, mert az tényleg nagyon sok akáérhogy is nézzük.

2022. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

#8

"A megéri megnézni kérdésre sztem nincs konkrét válasz"

Van, csak ahhoz kevés infót tudunk.

Tegyük fel, hogy azt mondta volna, hogy heti 1 részt tud csak megnézni, akkor szerinted megérné 25 éven keresztül ezt az egy animét nézni ahelyett, hogy inkább 10-20 részes sorozatokat nézne?

2022. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 értem, de kinek mi éri meg, én nem dönthetem el helyette, hogy ez neki megéri vagy sem.
2022. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!